18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Sądy jednak potrafią szybko pracować

black88 • 2013-06-10, 21:07
Oto kolejne ciekawe wieści z Białegostoku, gdzie krzywdzą cyganów na potęgę :shock:

Starałem się ich omijać. Mama bardzo prosiła mnie, by im nie odpowiadać. Jak przestępowali mi drogę, wolałem dłużej postać pod klatką, nie prowokować ich - o kilkuletnim koszmarze opowiada 18-letni białostoczanin narodowości romskiej
Wreszcie przełamał się, zdecydował się go przerwać, zgłosił na policję. Proces zaczął się dziś przed Sądem Rejonowym w Białymstoku, błyskawicznie - w niespełna miesiąc od momentu, gdy trafił do niego akt oskarżenia.

Żebyśmy nie mieli problemów

Chłopak mieszka z mamą w centrum Białegostoku, z oskarżonymi chodził do podstawówki. Zawsze słyszał przytyki w związku z ciemniejszą karnacją. Ale to, co zaczęło się w 2009 roku, przerodziło się w nękanie. Tak zeznawał przed sądem poszkodowany:

- W grupie chyba czuli się silni, w pięciu-sześciu zastępowali mi drogę na klatce schodowej. Mojego bloku. Przychodzili tu do swojego kolegi, schodzili z góry, a gdy ja wchodziłem, to nie mogłem przejść. Wyzywali: "Cygan, murzyn, brudas, ciota", "Każdy Cygan to złodziej", "Polska dla Polaków" i "wypier..." - opowiada.

- Zazwyczaj wolałem postać pod klatką, nawet i pół godziny, aż sobie pójdą. Mama bardzo prosiła mnie o to, żeby im nie odpowiadać, nie prowokować ich, żebyśmy nie mieli problemów. Ze względu na nią wolałem odpuścić, postać na podwórku, pooddychać. Ale czasem po prostu musiałem iść do domu - wspomina.

Chłopak opowiada też, że zdarzyła się sytuacja, że oskarżeni nie schodzili mu z drogi. - Przeszedłem nachalnie, na siłę. Wyzywali mnie nie tylko na klatce, także na osiedlu. Na samochodach zaparkowanych pod moim blokiem ktoś wypisywał moje imię i obraźliwe rzeczy, i jeszcze krzyże celtyckie. Myślę, że to ci sami chłopcy. Dlaczego tak długo milczałem? Mama tyle razy rozmawiała z ich rodzicami...

- Myślałem: może to takie dziecinne zabawy, wyrosną z tego. Dopiero po tych śmieciach zdecydowałem się pójść na policję. Wysypali na naszą wycieraczkę torbę ze śmieciami, a na drzwiach nakleili krzyż celtycki. Od czasu zgłoszenia nie widziałem ich ani razu.

Grozi do trzech lat więzienia

Przed sąd trafiło czterech bardzo młodych ludzi, mieszkańców osiedla w samym centrum. To uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, wszyscy na utrzymaniu rodziców: 19-letni Maciej W., 18-letni Patryk B., 18-letni Paweł L. i 18-letni Michał S. Dwaj mieli wcześniej problemy z prawem, Patryk B. jest objęty nadzorem kuratora. Do sądu stawili się elegancko ubrani, z rodzinami. Ciążą na nich poważne zarzuty, za które grozi im do trzech lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe oskarżyła ich o to, że od września 2009 roku do 18 stycznia 2013 roku, działając wspólnie i w porozumieniu, wielokrotnie publicznie znieważali mężczyznę narodowości romskiej. Wyzywali go słowami powszechnie uważanymi za obelżywe, obrażającymi jego osobę i rodzinę.

Wielokrotnie naruszali jego nietykalność cielesną z powodu jego przynależności narodowościowej w ten sposób, że popychali go, potrącali umyślnie barkiem podczas wymijania na osiedlu. Słownie prowokowali do bójki. 18 stycznia 2013 roku przed drzwiami prowadzącymi do mieszkania należącego do rodziny pokrzywdzonego wysypali worek ze śmieciami, a na drzwiach umieścili nalepkę z symbolem krzyża celtyckiego.

Oprócz tego trzej z nich mają też inne zarzuty, dotyczące posiadania w celu rozpowszechniania materiałów nawołujących do nienawiści na tle narodowościowym. Zostały one znalezione u nastolatków 19 stycznia tego roku. Maciej W. miał 25 naklejek z napisem "Polska Pride of Europe" [Duma Europy] ze znakiem krzyża celtyckiego i jedną naklejkę z napisem "Milcząc na pewno nic nie zdziałamy. Trzeba walczyć bo Naród Kochamy" ze znakiem krzyża celtyckiego.

W telefonie miał pliki zdjęciowe: jeden z wizerunkiem orła białego, ze znakiem krzyża celtyckiego i napisem "Wielka Polska na zawsze", a drugi nieco tylko zmodyfikowany, z napisem "Wielka Polska". Paweł L. posiadał podobny asortyment, ale do tego naklejkę "Polska Pride of Europe" ze znakiem krzyża celtyckiego. Takimi samymi naklejkami, w liczbie 23, dysponował Michał S.

I jeszcze innymi: z wizerunkiem orła białego i umięśnionego mężczyzny, z napisem "Fanatycy z całej Polski wielką siłę tutaj mamy", "Rzeczpospolita kibolska" "wbrew zakazom i represjom my się nigdy nie poddamy". Kolejna, znaleziona przy nim, przedstawiała postać, która kopie okręg z napisem "Antifaschistische aktion". W telefonie miał takie same pliki z krzyżem celtyckim i "Wielką Polską" jak kolega.

Ze względu na "wizerunki nasze ojczyste"

Żaden nie przyznał się do nękania, wszyscy wyjaśniali: - Nigdy go nie obrażałem ani nie śmiałem się z niego, nie prowokowałem do bójki, nie zaczepiałem, nie malowałem napisów. Michał S., w garniturze, pod krawatem: - Przy wymijaniu na klatce to on patrzył na nas prowokująco, specjalnie nadepnął na buta, obszorował barkiem. My go ignorowaliśmy.

Chłopcy twierdzą też, że nie sympatyzują z żadną z subkultur. Co najwyżej zainteresowani są meczami Jagiellonii oraz spotkaniami dotyczącymi żołnierzy wyklętych. Uważają wlepki za materiały kolekcjonerskie, nigdy nikomu ich nie udostępniali.

Maciej W. - na pytanie, dlaczego miał ich tak dużo - mówił: - Kupiłem je na meczu Jagiellonii, nie dało się ich kupić pojedynczo, tylko w pakiecie.

Paweł L.: - Naklejki z krzyżem celtyckim nie posiadałem z powodu krzyża, ale orła.

Michał S.: - Wlepki kupiłem, bo podobało mi się ich wykonanie graficzne, kolory, wizerunki nasze ojczyste.

Rozprawa została odroczona aż do 22 sierpnia. Sąd bowiem dopuścił dowód z pisemnej opinii biegłego językoznawcy w celu ustalenia, czy treści na naklejkach i w telefonach nawoływały do nienawiści na tle narodowościowym i propagowały faszystowski ustrój państwa.

I zawiasy dostaną chłopaki za orła i krzyż celtycki :roll:

Co to się dzieje w tym kraju.


link do źródła z gówno prawdy

tutaj

Loaloa

2013-06-10, 21:31
Cytat:

W grupie chyba czuli się silni, w pięciu-sześciu zastępowali mi drogę na klatce schodowej.



Jakie to typowe. "Patrioci"w pojedynkę to miękkie faje, w grupie czują się tak pewnie, że są w stanie pobić aż jednego Cygana.

Cytat:

Oprócz tego trzej z nich mają też inne zarzuty, dotyczące posiadania w celu rozpowszechniania materiałów nawołujących do nienawiści na tle narodowościowym. Zostały one znalezione u nastolatków 19 stycznia tego roku. Maciej W. miał 25 naklejek z napisem "Polska Pride of Europe" [Duma Europy] ze znakiem krzyża celtyckiego i jedną naklejkę z napisem "Milcząc na pewno nic nie zdziałamy. Trzeba walczyć bo Naród Kochamy" ze znakiem krzyża celtyckiego.



Widać, że bojownicy o potężną Polszę pełną gębą. Popatrzmy co jeszcze przeskrobali.

Cytat:

I jeszcze innymi: z wizerunkiem orła białego i umięśnionego mężczyzny, z napisem "Fanatycy z całej Polski wielką siłę tutaj mamy", "Rzeczpospolita kibolska" "wbrew zakazom i represjom my się nigdy nie poddamy". Kolejna, znaleziona przy nim, przedstawiała postać, która kopie okręg z napisem "Antifaschistische aktion". W telefonie miał takie same pliki z krzyżem celtyckim i "Wielką Polską" jak kolega.



Nie, no, tacy twardziele to rzeczywiście "Polska Pride of Europe". Cygan powinien się dziwić, że jeszcze żyje. Pewnie podczas procesu wykrzykiwali patriotyczne hasła prosto w twarz sędziego na usługach brudasów. Czytamy dalej.\

Cytat:

Żaden nie przyznał się do nękania, wszyscy wyjaśniali: - Nigdy go nie obrażałem ani nie śmiałem się z niego, nie prowokowałem do bójki, nie zaczepiałem, nie malowałem napisów. Michał S., w garniturze, pod krawatem: - Przy wymijaniu na klatce to on patrzył na nas prowokująco, specjalnie nadepnął na buta, obszorował barkiem. My go ignorowaliśmy.

Chłopcy twierdzą też, że nie sympatyzują z żadną z subkultur. Co najwyżej zainteresowani są meczami Jagiellonii oraz spotkaniami dotyczącymi żołnierzy wyklętych. Uważają wlepki za materiały kolekcjonerskie, nigdy nikomu ich nie udostępniali.

Maciej W. - na pytanie, dlaczego miał ich tak dużo - mówił: - Kupiłem je na meczu Jagiellonii, nie dało się ich kupić pojedynczo, tylko w pakiecie.

Paweł L.: - Naklejki z krzyżem celtyckim nie posiadałem z powodu krzyża, ale orła.

Michał S.: - Wlepki kupiłem, bo podobało mi się ich wykonanie graficzne, kolory, wizerunki nasze ojczyste.



Co, k***a? Tak się tłumaczy Duma Europy? A może zamiast tych twardzieli przez pomyłkę w ławie oskarżonych posadzili jakieś cienkie p*zdeczki? Może prawdziwi "patrioci" siedzą gdzieś zaszyci w Puszczy Białowieskiej i obmyślają Ostateczne rozwiązanie dla Polszy, a na proces zawlekli jakieś dzieci z przedszkola. Zaiste bohaterski ludek mają w Białymstoku. Duma rośnie, na całą Europę.

Brzydkii

2013-06-10, 21:40
@Loaloa, nie odzywaj się nie pytany chamie.

Prawda pewnie leży po środku. Gówniarze cwaniacy w grupie, ale w pojedynkę pewnie miękcy. A cygan znając życie coś im ukradł i takie efekty. Z roma niezła ciota musi być skoro nie ma żadnych "ciemnych" kolegów. Mógł to załatwić po męsku, a nie się po sądach włóczyć. Obić ryj kastetem i po sprawie. Nic mnie nie wk***ia bardziej od tępych kiboli, którzy uważają sie za wielkich patriotów i się z tym afiszują, a nie znają historii swojego kraju. Patriotyzm nosi się w sercu, a nie na koszulkach czy wlepkach.

Timitum

2013-06-10, 21:42
@2up
Nie chcę stawać murem w sytuacji którą znam właściwie z jednego artykułu, ale łatwo znaleźć filmy w których Romowie w grupie zachowują się jeszcze gorzej. Miasto się zgadza. I podejrzewam, że nigdy w sądzie nie byłeś, ani zeznań nie składałeś, bo byś wiedział, że trzeba uważać na to co się mówi, bo można za dostanie (nie za spuszczenie) wpie**olu dostać dwa lata.
PS. Patrząc na tę wypowiedź i inne, podejrzewam, że jesteś za pełnym równouprawnieniem, więc pozdrów tatę i tatę. Niezależnie od płci.

black88

2013-06-10, 21:52
Loaloa napisał/a:



Jakie to typowe. "Patrioci"w pojedynkę to miękkie faje, w grupie czują się tak pewnie, że są w stanie pobić aż jednego Cygana.



Widać, że bojownicy o potężną Polszę pełną gębą. Popatrzmy co jeszcze przeskrobali.



Nie, no, tacy twardziele to rzeczywiście "Polska Pride of Europe". Cygan powinien się dziwić, że jeszcze żyje. Pewnie podczas procesu wykrzykiwali patriotyczne hasła prosto w twarz sędziego na usługach brudasów. Czytamy dalej.\



Co, k***a? Tak się tłumaczy Duma Europy? A może zamiast tych twardzieli przez pomyłkę w ławie oskarżonych posadzili jakieś cienkie p*zdeczki? Może prawdziwi "patrioci" siedzą gdzieś zaszyci w Puszczy Białowieskiej i obmyślają Ostateczne rozwiązanie dla Polszy, a na proces zawlekli jakieś dzieci z przedszkola. Zaiste bohaterski ludek mają w Białymstoku. Duma rośnie, na całą Europę.



Cygan alert!

Mathiuser

2013-06-10, 23:21
To nie cygan tylko troll, a mody dalej nic z nim nie robią :homer:

kapral

2013-06-11, 00:30
"Cygan to złodziej i tak już zostanie, Pan Jezus w biblii ma to napisane." BFF - Małgoś

Dy...........za

2013-06-11, 20:03
Polska dla Polaków!

Kemawir

2013-06-11, 20:05
Czego oni oczekują? Że ich nagle pokochamy? Jak siedzą pół dnia pod kościołem, sklepem czy gdziekolwiek i żebrają o kasę, a jak im dasz chleb to wypie**olą go.

WidziszINieGrzmisz

2013-06-11, 20:18
Kumpel ma tatuaz orla bialego na calych plecach.
25 do dozywocia mu sie pewnie nalezy.

PRG

2013-06-11, 20:19
j***ć narodowców.
Tyle w temacie, gąbka zamiast mózgu, zero subiektywnego myślenia.
Kula w łeb.

go...........et

2013-06-11, 20:31
Sprawa jest prosta. Skoro młode cyganiszcze nie robi problemów, nie należy do pie**olonego taboru szlajającego się po dzielnicy i kradnącego co popadnie, nikt nie powinien do niego nic mieć. I w pełni należy się poparcie dla Służb za zatrzymanie "narodowców" czyli bandy dzieciaków z wypaczoną wizją patriotyzmu. ch*j im w dupę.

Plecionkarz

2013-06-11, 20:32
To jest tylko propagandowa historyjka mająca oczeniać narodowców, ONRy itp. Konstrukcja tego gniotu jest taka, że na początku mamy przedstawioną postać dobrotliwego cygana chodzącego do szkoły i mieszkającego w bloku, dla dramaturgii mogli jeszcze dopisać, że oddaje swoje śniadanie bezdomnym pieskom. Na swojej drodze nasz bohater spotyka przerysowanych szkolnych łobuzów w rzeczach których policja znajduje (o zgrozo) wizerunek orła białego i hasła: Wielka Polska. Każdy podatny na propagandę buc szybko rozwikła to śledztwo i domyśli się motywów jakimi kierowały się te bestie. A najgłupsi zaczną jeszcze krzyczeć: j***ć orła, chcemy tu nowoczesnej kolorowej, pedalskiej Europy!

Lechu1234

2013-06-11, 20:35
O cholera, jestem niezmiernie zdenerwowany, że nie mogę powiedzieć co myślę na temat czcigodnego roma, który postąpił w taki sposób. Powiem jedynie, że takie małe sytuacje kierują ten kraj ku upadkowi, ponieważ dochodzi do tego, że inne narodowości są w jakiś sposób uprzywilejowane w stosunku do nas tylko ze względu na to, że nie są stąd i nie wypada traktować ich tak jak nas, czyli jak gówno.

ni...........ne

2013-06-11, 20:39
a jak brudas ci coś ukradnie to sprawiedliwości się nigdy nie doczekasz.

i od kiedy to za ulotki z napisem "Wielka Polska" czy "Fanatycy z całej Polski wielką siłę tutaj mamy" idzie się do wiezienia? niedługo zaczną zamykać za wywieszenie biało-czerwonej flagi