18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rowerzysta uderza w drzwi samochodu.

mg93trojmiasto • 2017-03-23, 10:34
Podjechać do krawężnika nie potrafi i do tego wysiada na ślepo.

Halman

2017-03-23, 11:51
Bo Muszę Wysiąść...

~Angel

2017-03-23, 12:05
mg93trojmiasto napisał/a:

Podjechać do krawężnika nie potrafi i do tego wysiada na ślepo.



I pewnie jeszcze z ryjem do rowerzysty.

kigam

2017-03-23, 12:40
Niestety ale nasze piękne przepisy winią w tym przypadku rowerzystę... a gdy się znajdzie dobry obrońca ugra współwinę :D

~Angel

2017-03-23, 12:46
:roll:
podaj mi konkretny przepis który mówi iż winnym kolizji jest rowerzysta.

Zanim zaczniesz pisać o wyssanej z dupy odległości 1 m to przeczytaj:
Cytat:

PoRD - Art. 45.1.3 Zabrania się otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;


mateusos

2017-03-23, 13:23
Up.
Ona powie, że się rozglądała, tylko w drugą za witrynami sklepowymi.

Ronoaro

2017-03-23, 13:58
Kobieta....BMW...

Za długo jestem na sadisticu by nie wiedzieć jak to się skończy.

Nietzsche

2017-03-23, 14:06
Angel napisał/a:


podaj mi konkretny przepis który mówi iż winnym kolizji jest rowerzysta.


Kod:
Art. 23. 1.
2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość;


Wystarczy? Współwina.

kokos_123

2017-03-23, 14:28
Nietzsche napisał/a:

Kod:
Art. 23. 1.
2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość;


Wystarczy? Współwina.


A, to znaczy jak będę omijać kogoś autem jadąc swoim pasem i on otworzy drzwi, to będzie moja wina ( jak on stoi na parkingu i nie jest uczestnikiem ruchu ) ?
do tego tutaj były szyny tramwajowe, więc rowerzysta bez winy :D

Chyba jest coś co pozwala rowerzystom jechać środkiem pasa przy parkingach, ale nie jest to wymóg.

nowynick

2017-03-23, 15:34
:roll:

chyba Was do reszty pogięło z tą winą rowerzysty, k***a każdy ma patrzeć jadąc prawym pasem czy jakiś jełop drzwi nie otworzy tuż przed rowerem, osobówką czy ciężarowym? Już k***a widzę jeden wielki paraliż, bo każdy by jechał max 5 km/h, bo a nóż jakaś baba drzwi uchyli...

jebacgowno

2017-03-23, 16:27
to nie kobieta. To cyganka.

~Angel

2017-03-23, 16:36
Nietzsche napisał/a:


Kod:
Art. 23. 1.
2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość;


Wystarczy? Współwina.



Chcesz mi wmówić, że jadąc np taką ulicą powiedzmy dostawczakiem mam zjeżdżać na przeciwny pas ruchu, a gdy jedzie coś z naprzeciwka to się zatrzymać swój pojazd aby zachować bezpieczną odległość (wg twojego toku myślenia to min szerokość pojazdu z otwartymi drzwiami) bo jakiś debil nie popatrzy w lusterko i otworzy drzwi prosto przed maską mojego samochodu.

Mam jedną radę dla ciebie:
Udaj się do najbliższego wydziału komunikacji i oddaj jeżeli posiadasz swoje prawo jazdy zanim zrobisz sobie lub komuś krzywdę na drodze i przesiądź się do komunikacji miejskiej. W żadnym wypadku nie siadaj za kierownicę roweru, skutera itp. Pozostaw transport swojej osoby ludziom odpowiedzialnym i mającym pojęcie o ruchu drogowym.

meier

2017-03-23, 16:54
@ Nietzsche
idiota albo trol

vwpassatfan

2017-03-23, 17:36
@ Nietzsche to typowy janusz przepisów drogowych, interpretuje je tak jak mu wygodnie :D

elfis

2017-03-23, 18:41
nie wiem o co spór pod tematem kto jest winien
bo wszystko zależy od koloru włosów kierowczyni / chyba poprawnie napisałem w języku gender/
i czy przyjedzie dwóch policjantów czy mieszańce