18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ranking jakości infrastruktury kolejowej na świecie.

Mr.Drwalu • 2012-07-19, 07:59
Warto podkreślić, że w rankingu tym (Quality of railroad infrastructure - The Global Competitiveness Report 2011-2012 - World Economic Forum) z krajów europejskich wyprzedzamy jedynie Rumunię (78. miejsce), Macedonię (87. miejsce), Bośnie i Hercegowinę (98. miejsce), Serbię (102. miejsce) oraz Albanię (120. miejsce). Łącznie klasyfikowane są 123 państwa:

Ciekawostka:

Mój rząd w trybie pilnym zakończy pracę nad studium kolei dużych prędkości po to, żeby jeszcze w tej kadencji z fazy studium wejść w fazę realizacji

- Premier Donald Tusk podczas wygłaszania expose z 2007 r.

Koncentrujemy się na modernizacji tego, co mamy, a nie realizacji marzeń kolejarzy, jakimi są koleje dużych prędkości.

- Sławomir Nowak, Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie Donalda Tuska, 2011 r.

Źródło: http://www3.weforum.org/docs/WEF_GCR_Report_2011-12.pdf

Grzesiunio

2012-07-19, 08:23
ostatnimi czasami widziałem identiko ranking z różnych jakości z wiecznie tą samą pozycją pomrocznej ...

hi...........be

2012-07-19, 09:01
Co za różnica co pokazują te statystyki.Sami na własne życzenie jesteśmy j***ni w dupę i nie zapowiada się na poprawę.Pis jebie nas w dupala i Po nas jebie a i tak te dwie p*zdacje są na czele.Widocznie większość Polaków lubi analne zabawy.

P@...........@C

2012-07-19, 09:22
od 1989r. do 2006r kolej w Polsce była dofinansowywana w minimalnym stopniu. Dodatkowo PKP w ch*j lat była jedynym graczem na rynku, a podnoszenie jakości usług (np. przez modernizację torów) powiększałoby tylko ich stratę. Od upadku komuny co roku torów ubywa, gdzie większość krajów zachodnich inwestuje i rozwija swoją infrastrukturę.
Dobrze, że UE wymusiła trochę napraw torów, w celu stworzenia korytarzy międzynarodowych w ramach systemu transeuropejskiego.

Podsumowując: lepiej nie będzie.

makabrax

2012-07-19, 10:02
Cytat:

od 1989r. do 2006r kolej w Polsce była dofinansowywana w minimalnym stopniu.


nie wiem dokładnie ile wynosiło to dofinansowanie i czy było minimalne, ale na pewno nie pomogły w tym celu powoływane coraz to kolejne spółki od każdej możliwej innej śrubki w całym PKP.
Tak samo jak windowanie cen za transport kolejowy co przełożyło się na przerzuceniu się firm na transport drogowy, a co za tym idzie większe zużycie dróg...
Gdyby nie 300tysięcy pociotków których musieli zatrudnić w nic nie wymagającej w ich mniemaniu pracy sprawa wyglądała by inaczej...

pakicito

2012-07-19, 10:09
nie można zapominać o kupnie za wysokich pociągów, które nie mieściły się w tunelach/wiaduktach

Moonlord

2012-07-19, 10:19
dlaczego odszukanie miejsca w rankingu naszego pieknego kraju zaczynam od scrolla ?

Polska - kraina kwitnącej lipy ...

zonk

2012-07-19, 10:32
Komu przeszkadzało jak PKP było jedną wielką instytucją ? Oczywiście zachciało się debilom narobić spółek i jest co jest teraz.

bishfinger

2012-07-19, 10:35
Mam jakiś ch*jowy nawyk że gdy widzę ranking to zawsze szukam Polski na dole

BongMan

2012-07-19, 11:19
Kawa, znowu srasz ogniem a gówno wiesz... Wytłumaczę ci to na przykładzie.
Obiecałeś mamie, że np. posprzątasz w pokoju.
Godzinę później okazało się, że musisz przy okazji umyć auto, zrobić zakupy, ugotować obiad, wyjść z psem i przetkać kibel.
Zwaliło ci się na łeb w ch*j innych, ważniejszych spraw, więc posprzątaniem w pokoju zajmiesz się dopiero jak uporasz się z tymi ważniejszymi.

Sprzątanie w pokoju to kolej.
Auto, zakupy, obiad, itd. to sprawy, które zwaliły się nagle czyli kryzys i inne pierdoły.
W 2007 roku nie mógł przewidzieć co się będzie działo. Jeśli tak bardzo cię to boli to może w następnych wyborach głosuj na kogoś, kto potrafi przewidywać przyszłość? Nie jestem za PO i nie lubię Tuska, ale jeszcze bardziej nie lubię głupoty i ciemnoty, którą reprezentują tacy krzykacze.

Mr.Drwalu

2012-07-19, 12:18
@BąkZdupy

Przestań się podniecać :hitler:
Męczysz Mnie już tym swoim pie**oleniem, wszędzie wciskasz swoją obsraną dupę w tematy i nak***iasz swoje chore tezy. Ogarnij się gościu albo zejdź z dawek leków bo pie**oli Ci się w głowie.

doncris

2012-07-19, 13:04
Sprawdza się powiedzenie, że jesteśmy 100 lat za murzynami

BongMan

2012-07-19, 13:15
Mr.Drwalu napisał/a:

wszędzie wciskasz swoją obsraną dupę w tematy i nak***iasz swoje chore tezy.


Haha i kto to mówi :D Cała galeria zasrana politycznymi obrazkami a co drugi temat w poczekalni to jakaś teoria spiskowa albo inne gówno.

lapps

2012-07-19, 14:06
bongman jak sobie zalozysz, ze jednego dnia posprzatasz pokoj(koleje), umyjesz auto(edukacja), polecisz ze znajomymi na koncert do gdanska(obnizenie deficytu), polecisz do belgii na konferencje(obnizenie podatkow), dasz wywiad do gazety(podniesienie plac), zabierzesz dziecko do parku rozrywki(budowa drog), kupisz nowy telewizor(podniesienie rent i emerytur), a do tego bedziesz sie scigal dookola swiata pontonem(gwarancja bezplatnego dostepu do opieki medycznej i likwidacja nfz), to ci tylko ostatni idiota uwierzy. i zadne tlumaczenie ci potem nie pomoze bo klamales jak ostatnia k***a, albo jestes ciezko uposledzony.

(wszystko w nawiasach wziete z expose z 2007, a bylo tego w ch*j wiecej)

no i jak zwykle do betonow co sie smieja z teorii spiskowych. kopernik tez sie musial z takim scierwem uzerac ;)
jakby ci od dziecka wmawiali, ze ziemia jest centrum, a wszystko sie wokol niej kreci, tez bys sobie nie dal przemowic, ze jest inaczej. wiec jak ci teraz wmawiaja, ze wszystko jest w porzadku, to sie smiejesz z tych co mowia inaczej. bydlem hodowlanym tak latwo jest manipulowac :szczerbaty:

makabrax

2012-07-19, 15:11
@BongMan
niezapominaj że jeszcze trzeba znaleźć czas żeby w piłke pograć, to przecież najważniejsze, no i na weekend wygodnie samolotem do domku (o wciśnięciu swojego synusia na ciepłą posadkę na gdańskim lotnisku już nawet nie mówię)
tak czy siak, nie wiem czy płemieł jest od wszystkiego, powinien mieć ludzi którzy myślą i są w stanie zapanować nad "myciem, sprzątaniem i plewieniem ogródka" tak żeby to miało sens oraz ręce i nogi...
a na chwilę obecną to wiadomo, nawet profesor z danej dziedziny z nagrodą nobla jest gorszy na dane stanowisko, niż największy partyjny bezmózg...