18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ranking jakości infrastruktury kolejowej na świecie.

Mr.Drwalu • 2012-07-19, 07:59
Warto podkreślić, że w rankingu tym (Quality of railroad infrastructure - The Global Competitiveness Report 2011-2012 - World Economic Forum) z krajów europejskich wyprzedzamy jedynie Rumunię (78. miejsce), Macedonię (87. miejsce), Bośnie i Hercegowinę (98. miejsce), Serbię (102. miejsce) oraz Albanię (120. miejsce). Łącznie klasyfikowane są 123 państwa:

Ciekawostka:

Mój rząd w trybie pilnym zakończy pracę nad studium kolei dużych prędkości po to, żeby jeszcze w tej kadencji z fazy studium wejść w fazę realizacji

- Premier Donald Tusk podczas wygłaszania expose z 2007 r.

Koncentrujemy się na modernizacji tego, co mamy, a nie realizacji marzeń kolejarzy, jakimi są koleje dużych prędkości.

- Sławomir Nowak, Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie Donalda Tuska, 2011 r.

Źródło: http://www3.weforum.org/docs/WEF_GCR_Report_2011-12.pdf

amb

2012-07-19, 22:46
w zyciu bym nie pomyslal, ze na sadolu ktos da linka do czegos, co przyda mi sie w pracy mgr. piwo!

erotyczny

2012-07-19, 22:46
żegnaj stary sadistic witaj politykosadistic.. [*]

aleksander6

2012-07-19, 22:59
wczoraj TLK z Poznania, którym miałem jechać spóźnił się tylko 240 minut. pośmiewisko nie pkp.

Jab7kO

2012-07-19, 23:10
ch*j tam. Jesteśmy w pierwszej 100 ! JUPI !

beeveer

2012-07-19, 23:11
dobra dobra. jeśli chodzi o jakośc kolei to nie jest jescze tak żle. WEF oceniło nasze drogi na 7 od końca na świecie
(wliczjąc afrykę i azję. ) jeśli chodzi o racjonalne gospodarowanie podatkami ok 15 od końca. przejrzystość prawa - ok 5 od końca itd... plecam cały raport bo perełek mnóstwo. nie trzeba czytać, ostatnie 250 stron to przejrzyste wykresy
http://www3.weforum.org/docs/WEF_GCR_Report_2011-12.pdf

Belvedere

2012-07-19, 23:14
Miejsce jak w rankingu FIFA :D

mckenzie29

2012-07-19, 23:44
Od kiedy Hongkong to państwo?

J...........ki

2012-07-20, 00:09
jakie te lemingi są beznadziejne :homer: , gdy okazało się, że Tusk ich po prostu zeszmacił, to się nie ockną tylko teraz pie**olą, że to co się dzieje w kraju to wina PO i uwaga PiSu :homer: ostatnio PiS apelował by nie podpisywać paktu klimatycznego, bo podrożeje o 50% energia, Tusk podpisał. PiS apelował o nie podwyższanie wieku emerytalnego, Tusk podniósł. PiS apelował o niepodpisywanie umowy na najdroższy gaz na świecie, rząd podpisał. Gdzie wy k***a widzicie winę PiSu parchy? Daliście dupy na wyborach w październiku i nie potraficie się do tego przyznać. Stulcie pyski jak nie umiecie myśleć

al...........10

2012-07-20, 00:20
beeveer, bardzo dobrze że wrzuciłeś link do tego raportu. Parę tygodni temu robiłem sporą prezentację o najbardziej konkurencyjnych gospodarkach świata więc trochę liznąłem temat i wk***ia mnie, jak ktoś mi mówi, że jest dobrze albo że coraz lepiej. ch*ja, jesteśmy w czarnej dupie i tak już zostanie jeśli lemingi się nie obudzą. Ciągle tylko słyszę, że z dwojga złego lepiej Tusk albo że nie ma nikogo innego, tak jakby istniały tylko dwie partie albo tylko dwóch polityków - a nawet gdyby, to czy jest to wystarczający powód, by dać się ograbić i wyr*chać bez wazeliny?!
Czasem podejrzewam, że jest tak jak jest, bo ludzie nie mają pieniędzy na wyjazd za granicę i nie mają porównania. A ci, którzy pojechali i porównali, już nie wrócą (chyba że po rodzinę i psa).

djkika

2012-07-20, 00:37
co do opóźnień pociągów...Z Gliwic Katowic około 25 kilometrów pociąg załapał 130minut opóźnienia....co ciekawe pociąg na który jechałam wyjeżdżał z Katowic i również był opóźniony o około godzinę...absurd podstawić pociąg i wypuścić go z takim opóźnienie.....polska kolej to jest jakaś totalna porażka...pociąg z Londynu do Paryża jedzie dwie i pol godziny w takim czasie z Katowic do warszawy czlowiek u nas nike dojedzie....a unia takie pieniądze na kolej nam dala...szkoda ze ci przy korycie nie potrafili tego porządnie wykorzystać....

Dzichader

2012-07-20, 01:14
Ostatnie jest San Marino i Watykan.

UnknownUser

2012-07-20, 05:40
Naimbia nawet nas jebie :D ''Wodzu, mamy lepsze wagony niż w Polsce"

fejzez

2012-07-20, 10:42
tylko w polsce jedziesz 160km z 3 przesiadkami i trwa to 5h :)

Donald_Tusk

2012-07-20, 10:43
Mr.Drwalu napisał/a:

- Premier Donald Tusk podczas wygłaszania expose z 2007 r.

Koncentrujemy się na modernizacji tego, co mamy, a nie realizacji marzeń kolejarzy, jakimi są koleje dużych prędkości.



Kto Ci pozwolił moje słowa cytować bez pozwolenia!

lapps

2012-07-20, 11:07
Józef Piłsudski napisał/a:

jakie te lemingi są beznadziejne :homer: , gdy okazało się, że Tusk ich po prostu zeszmacił, to się nie ockną tylko teraz pie**olą, że to co się dzieje w kraju to wina PO i uwaga PiSu :homer: ostatnio PiS apelował by nie podpisywać paktu klimatycznego, bo podrożeje o 50% energia, Tusk podpisał. PiS apelował o nie podwyższanie wieku emerytalnego, Tusk podniósł. PiS apelował o niepodpisywanie umowy na najdroższy gaz na świecie, rząd podpisał. Gdzie wy k***a widzicie winę PiSu parchy? Daliście dupy na wyborach w październiku i nie potraficie się do tego przyznać. Stulcie pyski jak nie umiecie myśleć



pis podpisal traktat lizbonski i w swojej polityce sral glownie pod siebie. propagande to ma dobra, no ale nie oszukujmy sie, to jest takie same kurewstwo jak po. jestes takim samym lemingiem jak wyborcy tuska tylko czytasz inne gazety/portale internetowe. kaczynski nie da ci zadnej wolnosci gospodarczej tylko bedzie ci wmawial, ze jego decyzje sa lepsze od pomyslow opozycji

ej i co sie stalo z dokumentem o metodach dzialania agentow kgb co sie wczoraj w poczekalni pojawil?? jak juz byl to ktosby mogl linkiem poczestowac