18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Projekt: Innowacyjna Gospodarka po Elbląsku.

Nutaharion • 2012-10-21, 19:40
Z kroniki Taniego Państwa:
W Elblągu rozpoczęto unikalny w skali światowej projekt stawiania murów bez fundamentów. Co prawda pierwsze efekty rozczarowują, jednak nie zniechęcają naszych dzielnych inżynierów. Trwa gorąca debata na temat konieczności budowy dodatkowego muru osłaniającego widoczną na zdjęciu konstrukcję przed wiatrem.

Projekt wspierany jest z unijnego funduszu Innowacyjna Gospodarka.


pakicito

2012-10-21, 19:58
nawet Bogusław Łęcina by tak nie zj***ł

MIhau_

2012-10-21, 20:45
Dzieki temu, ze nie bylo fundamentow zaoszczedzono kupe kasy!

Karbit83

2012-10-21, 22:31
Aż tyle zaoszczędzili ze mogą od nowa stawiać.

maniiiek

2012-10-21, 22:41
Bez fundamentów nic się nie utrzyma. Dlatego wbrew pedalstwu, zachodowi, uni i "ludziom nowoczesnym" musimy pamiętać to kim jesteśmy my i kim byli nasi przodkowie.

Oskarqq

2012-10-21, 22:47
Nie dość, że moje miasto, to jeszcze moja szkoła! Yeah!
Teraz k***a na skróty możemy chodzić i zaoszczędzamy 5 minut i nie chodzimy po drodze do sklepu wpie**alać pączki przed wfem

Meduzerzuy

2012-10-21, 22:51
Moje miasto ! Ja pie**ole, budują most już od kilku lat i zbudować nie mogą... budują mury które sie zawalają... malują osiedle blaszanych brzydkich wieżowców które za miesiąc i tak będą "osprayowane" . Kocham to miasto. haha

Aruś

2012-10-21, 23:02
Oni to luzem na trawie postawili i myśleli, że będzie się trzymać?

podgor5

2012-10-21, 23:04
ciekawe ilu gimbusów zostało rannych jak to jebło

Kluska

2012-10-21, 23:23
plan zapewne był piękny w teorii. Wyliczenia, w wersji próbnej programu do obliczania wytrzymałości konstrukcji, zapewne były dostępne dopiero po wykupieniu pełnej wersji. W celu wyeliminowania błędów losowych zastosowano symulację w paincie a pani Jadzia z działu obsługi ruchu miała za zadanie energicznie potrząsać ekranem. Projekt wykonany w paincie wytrzymał te próby więc podjęto się wykonania tego epokowego przedsięwzięcia dla czempionów i elity umysłowej miasta.

Niestety, mówiąc żargonem akademickim - w spotkaniu z praktyką, w sposób empiryczny udowodniono wielkim teoretykom, że ni ch*ja.

Nauka jest bezcenna, więc powołano komisję, która ma na celu powołać ekipę specjalistów od wytłumaczenia projektantom, dlaczego doszło do tej katastrofy. Wyłączność na emisję obrad komisji można uzgodnić po wcześniejszym kontakcie z panią Jadzią, która pełni również funkcję senior managera z ręki pana Prezesa.

Co najważniejsze - oraz całkowicie zrozumiałe, aby projektanci mogli otrząsnąć się z szoku, wypłacone zostaną im odszkodowania, w wysokości połowy miesięcznej pensji oraz skierowanie do pensjonatu w suwałkach, na leczenie szoku, spowodowanego przewróceniem się muru.

Wraz z całą rodziną i wszystkimi znajomymi z rady miasta.


--
takie rzeczy, tylko w Polsce.

paczfiko

2012-10-21, 23:36
chociaż k***a mogliby dla ściemy darń zerwać :facepalm:

al...........10

2012-10-22, 00:17
k***a mać, patrzę na to i nie mogę uwierzyć...

theyare

2012-10-22, 00:26
Ten mur stał co najmniej 6 -7 lat . I zapewne nie jest to wina wykonawcy tylko zleceniodawcy, pewnie miasta. Podstawówka nr. 8

h1do3

2012-10-22, 00:34
Firma "Ja & Szwagier"