18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Projekt INDECT - system kontroli

Mr.Drwalu • 2012-04-02, 16:13
Projekt INDECT jest inteligentnym systemem informatycznym wspierającym obserwację, wyszukiwanie i detekcję dla bezpieczeństwa obywateli. Jest to międzynarodowy projekt badawczy mający na celu wykorzystanie innowacyjnych algorytmów i metod z zakresu informatyki do wykrywania oraz walki z przestępczością.



Działanie projektu zakłada powstanie narzędzi do inteligentnej obserwacji i zautomatyzowanego wykrywania niepożądanych, podejrzanych zachowań w środowisku miejskim. Czyli jednym słowem inwigilacja na potęgę i w dodatku finansowana ze środków Unii Europejskiej i sygnowana przez partnerów projektu takich jak Polska i Irlandzka Policja, czy też kilka szkół wyższych takich jak: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Poznańska i Gdańska oraz wiele innych zagranicznych szkół, a także organizacji.



Anonimowi protestują również przeciwko działaniom mediów, które ich zdaniem w dużej mierze przyczyniły się do obecnej sytuacji, w odpowiedzi na to proszą o rozpowszechnianie powyższego materiału wideo, który jest notorycznie kasowany z Internetu mimo, iż nie łamie przepisów.





Ciekawostka:

1 mln 850 tys. Tyle razy w ubiegłym roku sięgano po informacje wynikające z wykonywanych przez nas połączeń telefonicznych. Uprawnione do tego służby zwracały się do operatorów o bilingi często bez naszej wiedzy.
Państwo coraz bardziej interesuje się wykonywanymi przez Polaków połączaniami telefonicznymi. W ubiegłym roku różne instytucje, zwracały się do operatorów o takie dane 1 mln 856 tys. razy. To o pół miliona razy więcej niż w 2010 roku. Policja, sądy, prokuratura i służby już w 2009 roku pobiły w tym rekord na skalę Unii Europejskiej.
Po jakie informacje najczęściej sięgają służby? "Te instytucje zwracały się do operatorów sieci komórkowych i stacjonarnych przede wszystkim o wykaz połączeń, czyli bilingi. Ale także o miejsce, w którym znajdował się abonent, gdy jego komórka logowała się do BTS-u, czyli stacji bazowej. O moment rozpoczęcia połączenia i czas jego trwania. Pytania dotyczyły też wysyłanych smsów" - wyjaśnia dla Tvn24.pl dr Zbigniew Rau, były wiceszef MSWiA i oficer policji.



Polacy najczęściej inwigilowani w Europie. 1,8 mln
przejrzanych bilingów


źródło: benchmark.pl / google niezależne stacje

chudzik2145

2012-04-02, 16:44
Sorry ale jak zobaczyłem niemiecki napisz " Walczyłem o lepszy świat" to przestałem oglądać.

Mr.Drwalu

2012-04-02, 16:51
@up

Wiem ,że na początku jest wstawka niemiecka :-/
Ale w sumie to dotyczy nas wszystkich w europie ;-)

Anders Breivik

2012-04-02, 17:29
chudzik2145 napisał/a:

Sorry ale jak zobaczyłem niemiecki napisz " Walczyłem o lepszy świat" to przestałem oglądać.



Żyją wojną z przed 70 lat, i w swoim gimnazjum uważają się za patriotów jak nic z niemca nie umieją, a tu wcale nie głupie rzeczy niemiaszki mówią. Zresztą jadąc na zachód spotkasz się z życzliwością i uczciwością, jakiej nie znasz w Polsce, nawet dla obcokrajowców. I mówi to wnuk żołnierza AK. Warto ludzi uświadamiać, dla takich materiałów zawsze piwko.
Dobrze gościu powiedział o sk***iałych elitach.

Uechtacz

2012-04-02, 17:48
To politycy nie pragną naszego dobra i w dodatku kłamią?
Przej***ne, zaraz zaczynam budowę wehikułu czasu. Cofnę się o kilka wieków w dawne, dobre czasy, gdy szanowano tradycję, wartości, coś tam coś tam.
Albo jednak nie, musiałbym zapie**alać na roli jako chłop pańszczyźniany, bo ja nie herbowy.

chudzik2145

2012-04-02, 18:54
tupolej napisał/a:


mówi to wnuk żołnierza AK.


A ja jestem wnukiem więźniów z Auschwitz i co ??
Nie pie**ol o gimnazjum i tym że zachód jest lepszy od Polski. 7 k***a lat na emigracji byłem wiec stul ryj, wielki się k***a uczony znalazł, mam wyj***ne na nich myślisz że Niemca się na Faszystę zamieni i jest ok ?? pie**olenie wielkie mam k***a prawo ich nie lubić i ch*j. A ty do mnie się nie przypie**alaj bo oceniasz po 2 zdaniach, i chwalisz się dziadkiem z AK jak dziecko w piaskownicy. Cześć i chwała żołnierzom AK, ale nie używaj dziadka jako argumentu bo na pewno i on nie pała miłością do Niemców.

hi...........ja

2012-04-02, 19:31
Bilingi-srylingi; dlatego pie**olę telefon i wykorzystuję gołębie pocztowe :amused:

Ko...........‚o

2012-04-02, 20:34
Cytat:


A ja jestem wnukiem więźniów z Auschwitz i co ??
Nie pie**ol o gimnazjum i tym że zachód jest lepszy od Polski. 7 k***a lat na emigracji byłem wiec stul ryj, wielki się k***a uczony znalazł, mam wyj***ne na nich myślisz że Niemca się na Faszystę zamieni i jest ok ?? pie**olenie wielkie mam k***a prawo ich nie lubić i ch*j. A ty do mnie się nie przypie**alaj bo oceniasz po 2 zdaniach, i chwalisz się dziadkiem z AK jak dziecko w piaskownicy. Cześć i chwała żołnierzom AK, ale nie używaj dziadka jako argumentu bo na pewno i on nie pała miłością do Niemców.



Używasz podwójnych znaków zapytania, które występują tylko w komunikatorach internetowych, piszesz z błędami ortograficznymi. Piszesz faszysta z dużej litery, więc opowieść o dziadkach jest pewnie z dupy. Użycie zwrotu "dziecko w piaskownicy" znów wskazuje na gimnazjum. Poza tym zwrot zamienić Niemca na faszystę, jest jakiś z dupy wzięty i najprawdopodobniej znów coś Ci się jebneło.
Uwaga, zachód jest lepszy od Polski. Niestety nasz kraj jest uzależniony od decyzji "zachodnich" oraz ich pieniędzy. Tak poza tym uważam że jesteś debilem.

chudzik2145

2012-04-02, 21:53
Koło napisał/a:



Używasz podwójnych znaków zapytania, które występują tylko w komunikatorach internetowych, piszesz z błędami ortograficznymi. Piszesz faszysta z dużej litery, więc opowieść o dziadkach jest pewnie z dupy. Użycie zwrotu "dziecko w piaskownicy" znów wskazuje na gimnazjum. Poza tym zwrot zamienić Niemca na faszystę, jest jakiś z dupy wzięty i najprawdopodobniej znów coś Ci się jebneło.
Uwaga, zachód jest lepszy od Polski. Niestety nasz kraj jest uzależniony od decyzji "zachodnich" oraz ich pieniędzy. Tak poza tym uważam że jesteś debilem.



Odpowiem ci śpiewająco :idzwch*j:

Tristan88

2012-04-02, 22:38
k***a. Po co jakieś kamery instalować. Od razu zapakować w dupe Czipa z GPS i mikrofonem do nagrywania.

Zero wolności, ja pie**ole zero wolności.

ODkarzacz

2012-04-02, 23:05
Moim skromnym zdaniem, patrząc na wiele toczących się spraw,a raczej ich skrawki docierające do opinii publicznej, wielkimi krokami zbliża się wojna, gorsza niż poprzednie, wojna między rządami a obywatelami.

BongMan

2012-04-02, 23:07
Benzyna za 6zł, ACTA, jajka 1,50zł od sztuki, a teraz to... Komuś naprawdę bardzo zależy żeby ludzie się w końcu wk***ili i chwycili za broń... Tylko że jak już to zrobią, to nie będzie "przebacz" a europejscy dyktatorzy i autokraci w białych rękawiczkach poczują na własnej co to znaczy wk***iony lud.

gregor40

2012-04-02, 23:12
Co za dramatyczny populizm...

BlueChampion

2012-04-02, 23:14
nie zebym podburzal do rewolucji czy cos, ale trzeba cos zrobic z tymi pajacami na wiejskiej...