18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Powinienem zdążyć przed tym co skręca

Mestiner • 2012-10-16, 22:19
Czyli dachowanie wynikiem wyprzedzania nie tam gdzie trzeba sami wiecie skąd.

doryjan

2012-10-16, 22:21
@up: wyprzedzanka, dachowanko- daj sie zbadać

Kvinto

2012-10-16, 22:35
Koleś na skrzyżowaniu wyprzedził gościa, który nagrywa ten filmik.
No i mamy przyczynę...

rex1s

2012-10-17, 00:36
Takiego dacha w środku miasta wyj***ć, to coś pięknego... :D

rafallos5

2012-10-17, 16:04
piękne, mi też raz gość tak wyskoczył jak skręcałem, niestety minęliśmy się na centymetry

jacekmatys

2012-10-17, 19:55
ładnie mu koło podłożył...i się wyj***ł

łysa_pała

2012-10-17, 20:04
Jak się zapie**ala po mieście, to różnie można skończyć. W burdelu, na komendzie, w szpitalu, a nawet pod ziemią.

siedlik

2012-10-17, 20:18
Jeszcze na pasach zapie**alal, a jak by matka madzi wyskoczyla, to dopiera by cala polska sie radowala.

Carol

2012-10-17, 20:20
W Polsce ten skręcający by dostał mandat za nieupewnienie się czy nie jest się wyprzedzanym.

kamilnorbert

2012-10-17, 20:58
Poruszanie się autem nie zwalnia z myślenia,patrzenia w lusterka i używania kierunkowskazów.

Sl...........nx

2012-10-17, 21:51
Wina... obustronna.
Oczywiście ktoś mnie zaraz przekona, że nieprawda, bo na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych się nie wyprzedza. Prawda.
Niemniej jednak uzasadnienie wyroku sądu najwyższego w tego typu sprawie jest wyznacznikiem dla sądów w Polsce, więc lepiej się upewnić, czy ktoś nas nie wyprzedza, bo opierają się na tym wszystkie sądy:
Na kierowcy zamierzającym wykonać manewr zmiany kierunku jazdy w lewo, ciąży bowiem nie tylko obowiązek zawczasu i wyraźnego zasygnalizowania tego manewru oraz baczenia, aby nie spowodował on zajechania drogi pojazdowi jadącemu z kierunku przeciwnego, ale także w zależności od okoliczności, wynikający z zasady szczególnej ostrożności (art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, tj. Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908 ze zm.), obowiązek upewnienia się, przez spojrzenie w lusterko wsteczne lub boczne, czy znajdujący się za nim pojazd nie uniemożliwia bezpiecznego wykonania tego manewru.


Trąci idiotyzmem, niestety. Sam wolałbym skręcać w lewo będąc pewnym, że nikt we mnie nie przywali, skoro wyraźnie to sygnalizuję. Lepiej dla pewności spojrzeć, zwłaszcza, że będziemy albo sprawcą, albo współwinnym.

rafallos5 napisał/a:

piękne, mi też raz gość tak wyskoczył jak skręcałem, niestety minęliśmy się na centymetry



A co, chciałeś trafić na OIOM?