18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Poszedłem nie poszłem kurwa

DR_DRE • 2013-10-24, 22:11
X ludzi zarzeka się, że forma "poszłem" jest poprawna, wyjaśni to zaraz Wam, Wasza ulubiona Dama youtuba:





A teraz wszyscy Ci, którzy piszą/mówią "poszłem" - Wypie**alać.

Warn Approved.

Gieniu

2013-10-25, 13:14
"Poszłem bo miałem blisko, poszedłem bo było daleko." - Piotr Bałtroczyk

necroboss

2013-10-25, 13:14
Poszukałem, poszukałem i znalazłem taką wypowiedź:

"Za pytaniem w rodzaju "Czy można już mówić poszłem?" kryje się niepewność co do własnego wyczucia językowego oraz przekonanie, że ktoś tym językiem rządzi. A językiem nikt nie rządzi - on sam się rządzi (swoimi prawami), co sprowadza się do tego, że na jego kształt wpływamy my wszyscy, dyskretnie kierowani przez tych, którzy znają jego zasady, historię itd.

Apelowałabym do nas wszystkich o większe zaufanie do siebie samych, o to, byśmy ufali swojemu wykształceniu, wyczuciu językowemu, oczywiście - "podpartemu" wiedzą fachową, podaną choćby w słownikach. "

To wypowiedź Agnieszki Kubik, sekretarza Rady Języka Polskiego

Wniosek: nigdy nie widziałem takiej pieprzonej hipokryzji. "To wy tworzycie język, my go nie kontrolujemy!", ale "zważywszy na historię, mówimy dyskretnie, jak ma być poprawnie!". I teraz mamy impas, bo "poszłem" jest formą używaną przez 70% ludzi w Polszy? 80%? Wystarczą dwa piwa i wszystkim się nagle zapomina o poprawności języka. Gdzie więc to dostosowywanie języka do żyjących i praktykujących go ludzi? Dawniej Mickiewicz spokojnie pisał o "srebrnym ku*asie", dzisiaj polonistka ĘĄ z Rady by was zwyzywała za wulgarność formy. I kolejne pytanie, co będzie dalej? Co z obecnym mógłbym rzec wręcz slangiem? Ze słowami: spoko, epicko, luzik, ziomal, bro, skun, zajebiaszczo, zajefajnie, r*chałem, r*chałbym, fapować i innymi, których używają całe masy społeczeństwa?

Wiecie jak wygląda Rada Języka Polskiego? 80% to ludzie, którzy mają 70+ lat i dawno już powinni sie gdzieś rozkładać, 10% to młode stażystki z cyckami D85 i dekoltem do kolan, żeby starym profesorom się przyjemnie siedziało i ch*ja robiło, a pozostałe 10% to ludzie, którzy faktycznie coś tam ważnego robią. Ja bym natomiast chciał, żeby taka rada składała się z regge ziomków i dostosowała nasz wspaniały język do XXI wieku. Bo statyczny język polski jest obecnie jednym z najtrudniejszych języków na świecie do nauki dla osób zagranicznych. Mamy wielu świetnych specjalistów, fabryki tworzące towary na cały świat, a nikt nawet nie dąży do tego, aby ułatwić ludziom promocję polski i polskiego języka. Zacznijcie czerpać z angielskiego, z form passive, uproście odmiany przez czasy i pozwólcie słownikom rozwijać się same. Według statystyk rocznie w USA/Anglii powstaje prawie 2500 nowych słów - w Polsce nie powstaje ani jedno. Piękny polski język? ch*j z tym jak jest nieprzydatny do niczego?

boogeyman

2013-10-25, 14:02
Widziałem ją ostatnio pod Politechniką Warszawską, taka malutka z 1.6m. Z kamerką na statywie sobie szła :)

chrucik

2013-10-25, 14:03
Ilość cukru w cukrze jest policzalna doświadczalnie np w procentach promilach molach itd.

biohazard

2013-10-25, 15:07
Sam fakt, że jest kobietą sprawia, że w moich oczach jej wiarygodność gaśnie. Ja im zwyczajnie nie wierzę!

Darkman-72

2013-10-25, 15:25
Strasznie wk***iająca jest

Szymekspt

2013-10-25, 15:41
Przyszłem, pierdłem, rzygłem i wyszłem. Co jak co, ale chamstwa nie zniese.

brakmaila

2013-10-25, 17:32
proste jak nie wiem - Bałtroczyk to wyjaśnił

poszłem - jak jest blisko
poszedłem - jak jest daleko

i tyle

LaChupacabra

2013-10-25, 18:18
Zawsze mnie wk***iało jak jedna p*zda jak ją j***łem zawsze mówiła "Doszłeś?" albo "Już wyszłeś?"... Nigdy nie zwróciłem jej o to uwagi z obawy przed brakiem następnego r*chańska.

Molibdenowy_Rysio

2013-10-25, 19:00
czy ona robi te filmiki na poważnie? w sensie czy tępota jest na tyle postępująca by tłumaczyć coś co powinno się wynosić z domu?
rozumiem inicjatywę, ale k***a nie rozumiem przyczyny dlaczego musiała powstać.

Dranger

2013-10-25, 19:00
najbardziej lubie ze każdy ma to w dupie co ona mówi, ale, że fajna dupa to każdy ogląda :P

Coo

2013-10-25, 19:38
"Raz i porządnie"

Porządnie na pewno, ale nie raz :D

domat1

2013-10-25, 20:10
na showup to bym chętnie zobaczył, ale nie tutaj!

Polak88

2013-10-25, 20:25
k***a, jakoś mało interesuje mnie co ona tam pie**oli ale jej mimika i twarz wzbudzają moje zainteresowanie.Chętnie bym ją poznał ;)