Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ustawianie Meczów w Ekstraklasie? Czy to Manipulacja ludźmi?

Daris • 2013-10-19, 02:06
Jak dobrze wiecie, nasz selekcjoner Reprezentacji Polski Waldemar Fornalik został zwolniony ze stanowiska, po meczu z Anglią.

Z tego co powiedział aktualny prezes PZPN, Zbigniew Boniek można wywnioskować, że kolejnym selekcjonerem zostanie Polak.
Nie trzeba przeglądać kolejnych artykułów o piłce nożnej, aby wiedzieć, że większość Polaków chce trenera z poza Polski. Jest to spowodowane tym, że na ten moment nie ma w Polsce, odpowiedniej osoby, która mogłaby ten cały bajzel (czyt. Reprezentacje Polski) pozamiatać i poukładać.

No i w tym momencie przechodzimy do sedna sprawy.
Kolejnym selekcjonerem, który najprawdopodobniej zostanie wybrany przez nasz ukochany PZPN ma być Adam Nawałka, aktualnie prowadzący Górnik Zabrze.

Jednak jak to zrobić, aby kibice znowu nie rzucali błotem, tak jak za czasów Laty i przepchnąć rodzimego trenera, którego nikt nie chce?
Odpowiedź jest prostsza niż myślicie.
Wystarczy, zmanipulować Polaków, tak, aby myśleli, że ten trener jest genialnym trenerem.

Pewnie część Was, która doszła do tego momentu w moim monologu, stwierdziła co on pierdzieli?
Pah, czas rozjaśnić trochę do czego właściwie zmierzam i dlaczego taki post powstał w tym momencie.

Spójrzcie na wczorajszy mecz (Jest już po 24, więc dzień następny :) ), Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze:

Zauważyliście coś dziwnego? Przypominam, że trenerem Górnika Zabrze jest nie kto inny jak Adam Nawałka, tak, tak nasz przyszły selekcjoner.
Powiecie co w tym dziwnego?
Przebieg meczu. Śląsk na przerwę schodzi z dwubramkową zaliczką, a ta zaliczka mogła by być wyższa, ale sytuacje, które zmarnował Śląsk wołają o pomstę do Nieba.
Po przerwie Śląsk wchodzi na boisko, zaczyna grać padake i pam mamy bramkę dla Górnika. Minuta 90' nic nie zapowiada (oprócz jednego Pana, którego zdjęcie zaraz zobaczycie), że mecz ma zakończyć się innym wynikiem a tu jeb, jeb i pozamiatane.
Mecz kończy się 3-2, dla Górnika.

Świetny Nawałka zostanie teraz genialnym strategiem, który wie co i jak zrobić, aby drużyna wyszła nawet z najgorszej opresji. Zostanie po prostu idealną osobą na stanowisko selekcjonera. Media już się o to postarają.

Puściłbym ogólnie ten cały mecz w niepamięć, jednak znalazłem coś, co tylko utwierdziło mnie w moich przekonaniach:

Spójrzcie na godzinę, mecz zaczął się o 20:25. Coś tu śmierdzi, skąd ten Pan, w 50 którejś minute wiedział jak zakończy się ten mecz? Dlaczego wiedział, że Górnik, akurat w końcówce dobije Śląsk? Dlaczego Śląsk wyszedł na drugą połowę jakby czekał na coś co po prostu musi się wydarzyć?

Teraz, odpowiedzcie sobie na te pytania i zastanówcie się sami, czy faktycznie nie wydarzyło się tutaj nic dziwnego.

jakuzapk

2013-10-19, 13:25
Roszp napisał/a:

Prosta matematyka: Post napisany 21:46, mecz zaczyna się o 20:15. Połowa trwa 45 minut, 15 minut przerwy i mamy 21:15. 51 minuta meczu nastąpi więc za 6 minut - o 21:21. Ten pan napisał post 20 minut później. Jakoś śmiem mu nie wierzyć.

mecz zaczynał się o 20:30 barani flaku....

cocaine.animals

2013-10-19, 13:31

Po pierwsze - takich meczy, że w końcówce jakiś zespół zapewnia sobie zwycięstwo jest co najmniej parę co tydzień jeśli by popatrzeć na czołowe ligi europejskie

Po drugie - takich meczy że Śląsk frajersko traci punkty w końcówce było już od groma, a i nie jest w tym osamotniony bo paru innym drużynom się to już zdarzyło

Po trzecie - jeden mecz nikogo do jakiegoś trenera nie przekona, ja nie chciałem Nawałki i wyj***ne mam w te 3-2, poza tym zwycięstwo zapewnił Nakulma który nie wszedł w końcówce więc Nawałka tak naprawdę nie miał żadnego wpływu na tego ostatniego gola

Po czwarte - zanim zaczniecie znowu objebywać błotem naszą ligę a masturbować się nad innymi to zobaczcie sobie co sędziowe odj***li wczoraj w meczu Bundesligi: Hoffenheim - Bayer Leverkusen...

Temat tak śmieszny że aż żałosny - 22 piłkarzy się zmówiło żeby Nawałkę wypromować a zleceniodawcą jest Zbigniew Boniek ja pie**olę... :homer:

trebal

2013-10-19, 13:34
Jeżeli ktoś wierzy w takie teorie spiskowe w polskiej ekstraklasie to musi być niespełna rozumu.
1. Nie da się tego zrobić od strony organizacyjnej. Mecze ustawiają sędziowie, czasem pojedynczy piłkarze, ewentualnie trenerzy. Można kupić kilka osób, ale nie ma szans, żeby do sprawy zagonić dwa zespoły, trenerów, czy właścicieli! Mecz piłki nożnej to nie pie**olony teatr, którego aktorzy uczą sie roli na pamięć.
2. Nawałkę jako trenera reprezentacji typują dziennikarzyny, a nie prezes Boniek. Takie typowanie jest z dupy wzięte - bo jeśli padnie 5 nazwisk i jedno trafne - to można mówić, że ktoś miał rację, albo jakąś wiedzę, że tak właśnie będzie? NIE
3. Prezes odziedziczył Fornalika po porZenich władzach związkowych, które tak skonstuowały kontrakt, że nie było sensu płacić odszkodowań w przypadku zmiany selekcjonera. Fornalik dokończył eliminacje i nie uważam, żeby ktoś taki jaK Boniek dał się nabrać na takiego Nawałkę, który rozgrywa może drugi dobry sezon w życiu po rząd. Na takiej fali przypadkowego sukcesu Ruchu Chorzów wybrano Fornalika na selekcjonera., co wiemy czym się skończyło.
4. Nowy selekcjoner MUSI mieć na sumieniu jakiś sukces. Nie będzie miał posłuchu nawet wieloletni trener z polskiej ligi ziemniaczanej, którego jedynym sukcesem jest przypadkowe mistrzostwo Polski kiedyś dawno temu. Jak on ma zagonić do roboty gwiazdeczki, które co roku pałetają się po Lidze Mistrzów, LE, czy zdobywają laury w takich ligach jak Bundesliga czy Premiership? CZEGO ON MOŻE ICH NAUCZYĆ? Jak sie trzymac z bandą patałachów w polskiej ekstraklasie? Bez jaj. W ostatnich 17 latach jedna nasza druzyna kopała w LM i był to Widzew pod wodzą Smudy. Jakim Smuda był selekcjonerem? ch*jowym.
5. Bońkowi nikt nie wybaczy przegranych eliminacji do przyszłych ME. O ile Fornalik był spuścizną po starym układzie, to nowy selekcjoner będZie obciążał nowe władze. A te jeśli naprawdę chcą coś udowodnic, muszą mieć sukces przez duże S. Reforma związku tak naprawdę nie jest działaczom na rękę, a opinia publiczna chce się emocjonować drużyną, a nie k***a sprzątaniem burdelu w PZPN.
6. Boniek to osobistość znana w świecie piłkarskim- na nazwisko zapracował prawdziwymi sukcesami - żaden trener z zagranicy dzięki temu nie bedZie traktował Polski jak murzynowa z trzeciego świata. Mawjąc tawkie poważanie trzeba być idiota, żeby ryzykować treneraw z Polskiej Ligi Kartoflanej.
7. Trafienie w przerwie meczu wyniku, jakim skończy się mecz jest pewnie milion razy łatwiejsze niż wygrana 6 w totka, a przecież co raz ktoś tą 6 zgarnia!

senkju.

MareKSG

2013-10-19, 13:35
cocaine.animals napisał/a:

Obrazek

Po trzecie - zanim zaczniecie znowu objebywać błotem naszą ligę a masturbować się nad innymi to zobaczcie sobie co sędziowe odj***li wczoraj w meczu Bundesligi: Hoffenheim - Bayer Leverkusen...

Po prostu wrocławskie p*zdy nie potrafią się pogodzić, że kibicują takim frajerom, poznaniak podsyca temat, a ciemnota łyka... Żałosne ale prawdziwe. Gdyby nie internet, nigdy nie wstydziłbym się Polaków, ale widząc to jaki to poj***ny naród to nie dziwię się, że jest jak jest.

manieKSG

2013-10-19, 13:36
Chcesz coś mówić no to mów. Mistrz powrócił ma się zdrów. :mrgreen:

Al-Yazir_Ima_Fhatti

2013-10-19, 13:37
Tak mój Górnik Zabrze zawsze gra do końca i nie ma mowy o jakimś sprzedawaniu meczu. Po drugie jakbyście nie zauważyli to Górnik nie ma kasy na wypłaty zawodniką a co dopiero na kupowanie meczu ze Śląskiem który i tak gra piach.. przypominam że w tamtym seoznie przegraliście u nas 4-1 lamusy !! Jedyne co macie dobrego do Paixao który mógł wam dać zwycięstwo w 90 minucie i ustrzelić hat tricka ale tego nie zrobił.. Górnik od dwóch sezonów prezentuje wysoką forme a Wy tylko spiskujecie.. Lepiej przypomnijcie sobie 2012 rok jak Sląsk wywalczył Mistrzostwo Polski gdzie Wisła Kraków się podłożyła no prosze was k***a.. to były jaja a tu mamy kopie meczu z Zawiszą walka do końca, tak samo jak rozj***nie Pogoni 4-1 :) szkoda mi tylko meczu z Ruchem bo straciliśmy bramke przez bramkarza a tak to były pewny lider. Pozdrawiam prawdziwych kibiców !

Kooondor2000

2013-10-19, 13:44
Daris napisał/a:

Nie twierdzę, że mecz był ustawiony, ja tylko, mówię, że jest taka możliwość. Zważywszy na ilość argumentów, to potwierdzających. Dość duża róznica?

Ale jakich argumentów. Sfejkowany komentarz na onecie, to twój jedyny dowód.
Ja Ci podam kontr argumenty :

1. Powiedz kto kupił ten mecz. Biedny Górnik, który nie ma kasy i od miesięcy nie płaci pensji Nawałce, zapłacił Śląskowi, by móc wypromować trenera, którego klub, kibice, zarząd, prezydent miasta(współwłaściciel) za żadne skarby nie chcą żeby odszedł.
Ma to jakiś sens według ciebie.

2. Zibi zapłacił Śląskowi. Skoro tak to po co by Śląsk strzelał dwie bramki na początku tylko od razu się nie podłożył, przecież nie mógł mieć pewności, że Górnik strzeli 3 bramki, a nawet jeśli to całą drugą połowę Górnik cisł Śląsk, to czemu Glikiewicz wszystko łapał jak mógł, czekał specjalnie to ostatnich sekund bo wiedział, ze akurat takie dwie akcje się ułożą ? Totalny kolejny brak logiki.

3. Zibi zapłacił Górnikowi i Sląskowi za dokładnie taki obraz meczu. Pomijając już fakty z punktu 2 po co miałby to robić jak Nawałka już jako selekcjoner jest znany przed meczem i większość portali jest na tak. Jaki sens miałoby wydawać przez niego wielką kasę, jak i tak może wybrać kogo chce, a większość dzienikarzy mu przytakuje.

Najpierw trzeba zobaczyć mecz, a później się wypowiadać. A ustawia się mecz wczesniej a nie czeka do ostatniej sekundy, bo co by było gdyby Nakoulma się pośliznął ? Cała kasa na daremno i trzeba będzie oddać Zibiemu. Pomyślcie trochę, bo głowa boli o tych waszych komentarzy.

samotny_nawigator

2013-10-19, 13:47
Dobrze że nie interesuje się tym najbardziej skorumpowanym sportem świata. W innych grach zespołowych stosuje się kamery slow motion, fotokomórki i inne cuda żeby potem zobaczyć co się na prawde stało, a w nodze sędzia powie że jest tak i tak i koniec, nie ma dyskusji choćby się waliło i paliło. Lipa

disvision

2013-10-19, 13:49
Dobra dobra... postawiłem 200 złotych na wynik 3:2 dla górnika z pierwszym golem strzelonym w pierwszej połowie przez Wrocław. Też jestem jasnowidzem? Normalna piłka.

Prawdziwy przekręt to aktualny kurs dolara. Jeżeli teraz kupicie dolara na takim plus500 to dźwignia finansowa po skoku dolara na kurs 3,20 sprawi, że będziecie bogatymi sk***ysynami.

emka1990

2013-10-19, 14:04
była sytuacja w 97 roku o mistrza Polski w meczu Widzew - Legia. Też 2:0 dla Warszawiaków i w ostatnich minutach wygrał widzew. Mnie tam nie dziwi nic w piłce już

RocketNol

2013-10-19, 14:10
"trzeba zrobić zrzutę narodową i zbudować bombę atomową"

jakuzapk

2013-10-19, 14:28
MISIEQM1 napisał/a:

Co za ścisk d***, Śląsk Wrocław w przyszłym sezonie i tak nie dostanie licencji a miasto doprowadzi do likwidacji tej spuścizny po Wojsku Ludowym. Siejecie zamęt, to samo można by powiedzieć o wczorajszym meczu Korony z Jagom, nagle po 12 mecz gdzie 90% to porażki Korona wygrywa 4:1. Przykładów jest jeszcze masa chociażby Wisła gdzie w tamtym sezonie broniła się przed spadkiem, a w tym nagle idzie na mistrza, może to zasługa Smudy, ale z tego co pamiętam wypisywaliście, że jest nieudolny i po 4 latach trenowania tych samych chłopaków g*** zdziałał, a tutaj nagle po 3 miesiącach składa zespół na miarę Ligi Mistrzów. A co do Trenera Nawałki to wątpię, żeby został trenerem kadry, nie po to od 5 lat tworzy silny klub, żeby teraz trenować pasibrzuchów i karierowiczów. Zibi wybierze jakiegoś patałacha, którego nikt nie chce i będzie pierdzielił, że to światowej sławy fachowiec, wszyscy go chcieli ale on wierzy w nasz zespół. Już mieliśmy cudaka z Holandii i jak zwykle g***, żeby wygrywać trzeba zapier*** a nie narzekać na brak biletów, ciasne buty, ch*** strój czy inne pierdoły.

nie czytałem kiedy napisałeś że Śląsk nie dostanie licencji...
Jako Warszawiak Gdańszczanin czy Poznaniak płacisz na ten klub .