Dlaczego cyganie mogą oszukiwać?

108
Daj piwo
G3ralt94 @ 2014-04-24, 12:28 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Jakiś czas temu, śmigając po kanałach, natknąłem się na program w tvp kultura o cyganach. Zacytuję wam kawałek, jak cygani tłumaczą sobie moralnie naturę swoich wybryków. Jest to wypowiedź króla cyganów z Mołdawii dla pani Barbary Włodarczyk z TVP.

Cytat:
,,[...] -a czy Pan w pełni ufa swoim cyganom?
-Nie. Dzisiaj nie można w pełni dowierzać własnemu dziecku i własnej żonie też nie. Jest taka opowieść o cyganach. Kiedy Jezus Chrustus miał zostać ukrzyżowany, to Żydzi razem z Rzymianami do kogo poszli po gwoździe? Do kowala, a kowalem był oczywiście cygan. Kiedy przyszli do niego złożyć zamówienie, to on wiedział po co to wszystko i nie chciał tego. Zamówiono u niego 5 gwoździ: 2 na ręce, 2 na nogi, a piąty miał być wbity w serce[...]. cygan nie zrobił jednak tego ostatniego gwoździa z żelaza, tylko z miękkiego ołowiu i kiedy zaczęto go wbijać, to ciągle się giął. Wtedy Jezus Chrystus powiedział: tak,cygan, to twoja sprawka. By mi ulżyć oszukałeś ich i dlatego możesz całe życie oszukiwać."Ogólnie polecam obejrzeć cały materiał, który w oryginale trwał 30min, ale jakimś cudem teraz na vod trwa tylko 24, a kawałek wypowiedzi miejscowego cygana na temat kradzieży został usunięty. Link do całego dokumentu znajdziecie na vod wpisując Szerokie Tory odc. 6 (nie mam możliwości wstawienia linka- jakiś admin wstawi?).

Oglądając to nieźle się uśmiałem, ale jestem ciekaw waszego zdania :mrgreen:
qwas253 @ 2014-04-24, 13:15  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (24 piw)
ta jasne cygan pracujący kowal, to jak nie pijacy rusek albo milutki nazista

Rozpalanie ogniska

574
Daj piwo
Crazy_Edek @ 2014-04-24, 19:18 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Można i tak.

więzienna sprawiedliwość

718
Daj piwo
blezio @ 2014-04-24, 21:35 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]


Zdjęcie przedstawia mężczyznę, który został brutalni zgwałcony i wielokrotnie dźgnięty nożem przez współwięźniów. Nie jest to jednak jakaś przypadkowa ofiara gangu gwałcicieli-nożowników. Ten pan został skazany za zabójstwo 1,5 rocznego chłopca, który był jego pasierbem. Najwyraźniej innym skazanym nie odpowiada towarzystwo tego osobnika...
sard @ 2014-04-24, 21:48  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (169 piw)
Może i git - ale nie zmienia to tego, że walenie w dupala innego faceta to pedalstwo.

Archiwalne materiały z domowych zbiorów

605
Daj piwo
Cześć, od jakiegoś czasu, po kilku podobnych tematach, nosiłem się z zamiarem wrzucenia kilku zdjęć z domowego archiwum. Archiwum zawiera mnóstwo zdjęć i dokumentów z czasów międzywojennych, wojny i powojennych a nawet kilka chyba z datą przed 1900r. Prawdziwą perełką w zbiorach jest dziennik prowadzony przez mojego pradziadka od początku służby wojskowej (ok 1938/9r), aż do śmierci (1997r). Dziennik zawiera wiele ciekawych relacji np. z niewoli w Kursku czy Irkucku w ZSRR.

Kilka zdjęć z rodzinnego archiwum:

Metryka urodzenia


Karta szczepień


Świadectwo szkolneTakim ciekawym hasłem czasami rzucał dziadek "Niemca z próg nie wpuść ale ruska z widłami goń". Takie ponadczasowe przesłanie, jakże dziś aktualne.

Zdjęcia mają zamazane nazwiska bo tak. Postaram się zrobić pare zdjęć/skanów z dziennika i może kilka materiałów jeszcze dorzucę.

Pierwszy temat, jak się nie podoba to wyjeb*ć.
WojtkU @ 2014-04-24, 20:31  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (254 piw)
HAHAHA z niemieckiego ndst, piwo
   Popularne tagi
pargu  chris connolly  wypięte  nic o czukotce  haubicoarmata  zhejiang  jestem jokerem  lamprey  alvas powell  paweł grom  david wood
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]
X