Wynalezione przez kobietę

240
Daj piwo
kapral @ 2013-05-29, 00:04 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Jako że co to po niektórych guru, Romek Polański wypowiedział się o równouprawnieniu, nazywając je idiotyzmem, postanowiłem zrobić risercz i powiedzieć NIE! Nie mówmy o kobietach że są gorsze! Zobaczmy jak kobiety zasłużyły się naszej cywilizacji!

W tym celu zamierzam przedstawić wynalazki kobiet:

1. Raca

Martha J. Coston mówi się o niej "Amerykanka, która dokonała przełomu w świecie nauki morskiej." ponieważ wynalazła system nocnych flar, czyli lamp ratunkowych na morzu.

Tak naprawdę wertując papiery męża, natrafiła na jego notatki z prac nad nocnymi flarami. Przez blisko 10 lat, mając ograniczoną wiedzę z zakresu chemii i pirotechniki, pracowała nad tym, by rozwinąć jego wstępny projekt. W 1859 roku opatentowała pirotechniczny sygnał nocny.

Tak więc wielka wynalazczyni podj***ła pomysł mężowi i głowiła się nad nim jeszcze 10 lat.

2. Tkanie słomy

Mary Kies w 1809 roku opatentowała technikę tkania słomy z użyciem jedwabiu i nici. Zasłynęła w przemyśle kapeluszniczym, a jej techniki używano na szeroką skalę, szczególnie do produkcji ochronnych nakryć głowy do pracy w polu.

Zmarła bez grosza przy duszy.

3. Biustonosz

Herminie Cadolie zaprojektowała dwuczęściowy komplet, nazwany - w dosłownym tłumaczeniu - dobre samopoczucie. Dolną część stanowił gorset na talię, górną - biustonosz z ramiączkami. Swój wynalazek zaprezentowała podczas Wielkiej Wystawy pod Wieżą Eiffla w 1900 roku.

4. Fotouczulacze

Alfreda Graczyk stoi na czele zespołu, który wynalazł zastosowanie fotouczulaczy w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych (1994 rok). Opatentowano je w 22 krajach. Jest współtwórcą i koordynatorem prac nad wdrażaniem terapii fotodynamicznej w Polsce.

5. Elektrostatyczne włókno

W 2000 roku wynalazła naładowane elektrostatycznie włókno, które charakteryzuje się wydajnym zatrzymywaniem pyłu i jednocześnie dobrą przepuszczalnością powietrza.

co więcej:

6. Ciastka z kawałkami czekolady
7. Papierowe torby na zakupy
8. Korektor
9. Zmywarka

Tak więc zobaczcie drodzy Panowie! Jak ważne było włączenie kobiety do obiegu gospodarczego! No bo co byśmy zrobili bez papierowych toreb na zakupy, tkanej słomy czy ciastek z czekoladą?

Powiecie koszt tego? Jaki tam koszt, nieco tylko skoczyło bezrobocie bo zajęły miejsca pracy mężczyzn gdzie są nieefektowne (tylko w odniesieniu do mężczyzn), jesteśmy wymierającym k***a mać kontynentem z ujemnym przyrostem naturalnym, bo wielkie biznesmenki muszą ROBIĆ KARIERĘ, a nie dzieci rodzić i gotować. Wielkie paniusie "z takimi paznokciami robić nie będą", "jak mnie zwolnisz to powiem że mnie molestowałeś" albo "ostatnia przerwa na kawę była aż pół godziny temu". Wiem co mówię bo pracuję z kobietami 10 lat przeszło. Co więcej kobieta nie myśli TWÓRCZO, kobieta myśli ODTWÓRCZO. Nie potrafi być kreatywna, potrafi jedynie odtworzyć to czego się nauczyła. Dlaczego kobiety nie są programistkami, dlaczego kobiety nie otwierają firm, nie są maklerami, finansistami tylko np księgowymi? Bo księgowość to praca odtwórcza, robisz w kółko to samo!

Zdaję sobie sprawę że zaraz przyjdzie tu jedna z drugą z bólem dupy że jestem taki, a sraki a owaki.

Otóż nie, uważam że wam odpie**oliło bo poczułyście trochę wolności przez chorą poprawność polityczną. Waszym mamom, babciom, prababciom to nie przeszkadzało, a wy znalazłyście sobie dziurę w całym.

Sejm teraz uchwalił ROK macierzyńskiego. Osobiście uważam że JA pie**olE co za debile. Kto zatrudni bezdzietną kobietę w wieku 25-35?? JA NIE.

Mało to cwanych (sam miałem przypadek) co to sobie załatwiły zwolnienie na CAŁY okres ciąży, bo komplikacje, ale w 6 miesiącu na Woodstock pojechały? (true story) W takiej sytuacji płacisz przez 21 miesięcy pracownikowi który NIE PRACUJE. No przecież białej gorączki bym dostał jak bym miał przez 21 miesięcy wpisywać sobie 2000 brutto strat (przy praktycznie najniższej krajowej pracownika) a do tego był zmuszony zatrudnić kogoś na jej miejsce..

Podsumowując, moim zdaniem miejsce kobiety jest przy mężu i dzieciach, w domu. A nie w biurowcu, realizując się w pseudo karierze gdzie po 5 latach wysiadacie psychicznie i łazicie po psychologach i wielce poszkodowane, bo nie wiedziały.

pozdrawiam :)
chemik600 @ 2013-05-29, 07:56  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (304 piw)

Pomachał sobie karabinem

131
Daj piwo
mikel1994 @ 2013-05-28, 14:19 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Pomachał, pomachał i...

Szczerze mówiąc brakuje mi tutaj jakiegoś chrupnięcia w kręgosłupie.


W postaci bonusów jeszcze kilku idiotów znalezionych na jutjubie. Nie wrzucam ich do oddzielnych tematów, bo wartość rozrywkowa tych filmików nie przekracza pewnego minimalnego progu, ale zawsze warto zobaczyć, że są większe kaleki od Ciebie.

brudas na wózku (0:40 akcja właściwa)

tutaj kretyn na rowerku

tutaj debil na rowerze

i dla odmiany na rowerku

The knife game fail

137
Daj piwo
paco17 @ 2013-05-28, 20:28 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Dzisiaj mtd wstawił filmik, jak koleś zaliczył faila przy ulubionej grze sadoli ;)

Do czego służy hak w Victorinoxach?

81
Daj piwo
Kojot @ 2013-05-27, 20:24 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Zastanawialiście się do czego służy haczyk w scyzorykach? :-D

poloo89 @ 2013-05-27, 21:51  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (26 piw)
wystarczyło pójść szczać jak mężczyzna do pisuaru...

Champions League 2013 lego

380
Daj piwo
szramuch @ 2013-05-28, 22:00 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
tak jak w temacie ktoś się napracował ... :ok:

AdBuster - Nie mam dziś na disco!

96
Daj piwo
cerox @ 2013-05-27, 23:38 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]


system rozpoznawania mowy z Androida
WyscigowyJELCZ @ 2013-05-29, 00:18  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (18 piw)

Darmowy posiłek w Subwayu

213
Daj piwo
markop4321 @ 2013-05-28, 21:11 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Wygląda na to, że to żarcie jest jadalne
quttas @ 2013-05-29, 00:19  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (42 piw)
Przecież dużo nie zje.

W mauzoleum lenina

134
Daj piwo
gracii @ 2013-05-28, 22:00 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Naukowcy podjęli próbę ożywienia Lenina.
Sarkofag poddano ściśle tajnej procedurze, opieczętowano i pozostawiono na 72 godziny.
Po tym czasie komisja przychodzi, a sarkofag jest pusty.
Zamiast ciała Lenina leży maleńka karteczka:
"Kryptonimy te same, kontakty te same. Jestem w Genewie, zaczynamy jeszcze raz" ;)
BoriaS @ 2013-05-29, 00:32  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (19 piw)


Tyle w temacie. :kawa:

Czapka niewidka dzięki technologi 3d w drukarkach

62
Daj piwo
jackool @ 2013-05-27, 17:58 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Po raz pierwszy udało się stworzyć materiał funkcjonujący jak peleryna niewidka.

Znana z książek fantasy, marzenie wielu nieśmiałych osób, wojskowych oraz leniwych, którzy mogliby w ten sposób zasłonić bałagan w pokoju. Pojawiła się pierwszy raz w laboratorium naukowców z niemieckiego Karlsruhe Institute of Technology, którym dotychczas udawało się ukrywać dwuwymiarowe obiekty przed wykryciem mikrofalami.

Obecnie naukowcy dokonali tej sztuczki dla światła podczerwonego (czyli już prawie widzialnego), a w dodatku na obiekcie trójwymiarowym. I choć rozmiar obiektu który ukryli wynosi tylko 100 x 30 mikrometrów (mikrometr = jedna tysięczna milimetra), to jest to ważny krok w kierunku stworzenia pełnowymiarowej peleryny, gdyż w teorii samą technologię można by zastosować do większych obiektów z naszego codziennego świata.

Peleryna-niewidka została wykonana z kryształów optycznych ułożonych na sobie jak bale drewna, pomiędzy które dodano specjalny polimer. W ten sposób udało się sprawić, by światło podczerwone swobodnie opływało obiekt (niczym woda opływająca kamień), ukrywając go całkowicie przed wykryciem.

Data premiera i cena: nieznane ;)

Źródło: http://technologie.gazeta...raz_blizej.html


I jej akustyczny odpowiednik


Patrzycie na nowatorski materiał zdolny załamywać fale elektromagnetyczne i całkowicie rozpraszać dźwięki. Efekt – absolutna cisza.


Akustyczny odpowiednik czapki-niewidki to metamateriał, czyli substancja zdolna do załamywania fal świetlnych lub dźwiękowych. Ten opracowany przez naukowców z Duke University mógłby służyć do kamuflażu łodzi podwodnych. Pochłaniałby w całości fale wysyłane przez sonary, dzięki czemu statek stałby się niewykrywalny. A to dopiero początek zastosowań.

Badania trwają:

Aby wpłynąć na fale dźwiękowe w powietrzu, zespół pod kierownictwem inżyniera Stevena Cummera zaprojektował i zbudował pelerynę, która pokrywa przedmiot jak drapowany dywan. Materiał izolacyjny to kawałki perforowanego plastiku, a „obiekt chroniony” to kawałek drewna w trójkątnym kształcie o podstawie o długości ponad 30 centymetrów.
Słyszalne fale dźwiękowe o wysokich częstotliwościach zwalniały i zmieniały kierunek tuż po zetknięciu z podziurawionym plastikiem. Większość powracała dopiero odbita od podłoża.
Na razie eksperyment powiódł się Cummerowi tylko w płaszczyźnie dwuwymiarowej, ale prace nad modelem 3D już idą pełną parą.

Źródło: http://giznet.pl/coz-to-za-tajemnicza-substancja/
   Popularne tagi
goodbye  bleach  coperfield  brak uwagi  fly eye  czechowice-dziedzice  sznycle  kawalarz  zafira  szeregowi  moc możliwości  znajdą  rękawicza  przejście przez jezdnię  vegan attack!  skręcony kark
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]
X