Nietypowy bieg na 100 metrów

407
Daj piwo
matik12345 @ 2013-03-28, 14:46 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Nigdy nie jest za późno na sport :-) Jeśli brakuje Wam motywacji do ćwiczeń czy biegania, to rzućcie okiem na dwóch starszych panów z rocznika 1918. :mrgreen: :mrgreen:
Josef Mengele @ 2013-03-28, 16:02  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (45 piw)
Dobrze ze dałeś powtórkę bo za szybko biegil.

"Pirat" drogowy w BMW

357
Daj piwo
Jerzy_Michał @ 2013-03-29, 00:17 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Nagranie dosyć dobrze ukazuje, jak niestety potrafi pracować polska drogówka.Słówko komentarza, bo może nie każdy rozumie, w czym rzecz.
Gość w BMW rozpoczął wyprzedzanie na linii ciągłej, ale zauważmy, że widział, iż już jakiś samochód podjął manewr wyprzedzania, a podwójna linia ciągła przechodziła za momencik w linię jednostronnie przerywaną. Ile jej zahaczył? 10 metrów? Warto wspomnieć w tym miejscu, że w naszym kraju białej farby się często nadużywa na takie malowanie i podwójna ciągła potrafi być przedłużana ponad miarę.
Sam rzadko wyprzedzam, gdy robi to pojazd przede mną, a ja nie widzę, co się dzieje na przeciwległym pasie, przed nim, ale tego typu zachowanie rozumiem. Według mnie, nie zrobił niczego złego.
Później widzimy na nagraniu z wideorejestratora, że gdy radiowóz zrównał się prędkością z BMW jadącym za Scenikiem, to prędkość była poniżej dopuszczalnej, zatem kierowca BMW miał pełne prawo wyprzedzać. Gdy ten manewr wykonywał, kierowca w Skodzie zaczął przyspieszać, zmuszając go do zwiększenia prędkości niemal do 140 km/h.

Nie muszę nikomu mówić, że przyspieszanie w sytuacji, kiedy jest się wyprzedzanym jest sk***ysyństwem, a będąc bardziej radykalnym, według mnie powinno być traktowane jako usiłowanie zabójstwa, a nie wykroczenie drogowe.
Obaj kierowcy zostali zatrzymani i tutaj pojawił się problem.
Według ustawodawcy, manewr wyprzedzania powinien zostać wykonany z dopuszczalną prędkością, co jest kretynizmem.

Każdy kierowca, który ma odrobinę oleju w głowie wie, że wyprzedzanie powinno się zakończyć jak najszybciej, bo jest to najniebezpieczniejszy manewr drogowy, niezależnie od tego, czy coś nadjeżdża z naprzeciwka, czy nie. Osobiście niezwykle często przekraczam przy tym prędkość, choćby tylko na chwilę. Jest to dla mnie konieczne, bo nie będę się koncentrował na liczniku w takim momencie, to po prostu byłby idiotyzm. Czego oczekuje ustawodawca? Żeby kogoś, kto jedzie 85 km/h wyprzedzać z prędkością 90 km/h? Przecież to może trwać bardzo długo, a tu liczą się sekundy. Wniosek jest prosty: ustawodawca oczekuje, że będziesz wyprzedzał z prędkością dopuszczalną, czyli jeżeli ktoś przed tobą jedzie 85 km/h, to pie**ol się, nie wyprzedzaj szmaciarzu, bo zrobimy ci kuku. Bezsens.

Kierowca BMW został niejako zmuszony do rozwinięcia takiej prędkości. Oczywiście może ktoś powiedzieć, że mógł przyhamować i się schować, ale to wynika wyłącznie z chęci usprawiedliwienia policjanta, bądź z braku doświadczenia. Przy rozwijaniu takich prędkości, hamowanie i chowanie się jest niezwykle niebezpieczne. Łatwo się przeliczyć, dostać w tył, lub samemu najechać na pojazd, który wyciął nam taki numer. Gdy jest się na wysokich obrotach, mocnym samochodem, to bezpieczniej jest go wyprzedzić, zwłaszcza, gdy ma się mimo wszystko większą już prędkość. Miałem kiedyś taką historię, że mi burak przyspieszał, a że jechałem słabym samochodem, to chciałem odpuścić i się schować. Nie chciał gość na to pozwolić, jak zobaczył, że zwalniam, to dał po heblach i nie mogłem się wcisnąć, bo samochód za nim szybko do niego dojechał, zaskoczony takim hamowaniem.
Nigdy nie wiesz, na kogo trafisz.

Policjant nie wykazał się zrozumieniem tematu. Najpierw mandat za podwójną ciągłą, dla mnie absurdalny, potem jeszcze bardziej absurdalny mandat za prędkość.

Co jest najgorsze? Zatrzymali, owszem, kierowcę Skody, beknął na bank za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i skrzyżowaniu, oraz za przyspieszanie podczas wyprzedzania, natomiast prawdopodobnie nie zmierzono mu prędkości, więc nie dostał aż takiego mandatu, by zabolało maksymalnie.

Nie znalazłem na sadisticu, jak było to niech żyje wolność, wolność i swoboda, niech żyje zabawa i dziewczyna młoda.
Jerzy_Michał @ 2013-03-29, 01:37  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (42 piw)
Cytat:
Kierowca nie przyjął mandatu, a jak dalej się potoczyły losy? Wygrał sprawę w sądzie?


Nie mam pojęcia.

Cytat:
Dura lex sed lex (twarde prawo, ale prawo) Takie jest prawo i się trzeba do tego stosować. Policjanci mogli pójść na rękę ale nie musieli.

Już widzę jak 16-latkowie znających się na wszystkich przepisach mnie hejtują oraz tych gimbusów, którzy zaczną krzyczeć coś o państwie policyjnym. Tacy powinni dostać taką białą policyjną pałą po plecach, którą używało MO i ZOMO. Najstarsi Sadole wiedzą jak z tego kur#twa boli, szczególnie jak dobrze siądzie.


A jeżeli shejtuje cię ktoś, który parę setek tysięcy ma na koncie przejechane?

Nie wiesz drogi kolego, o czym piszesz. To, że nie zawsze prawo jest słuszne nawet nie powinno wymagać komentarza, ale mimo wszystko posłużę się nim. Za komuny mogłeś sobie wyrobić paszport, ale nie mogłeś go mieć normalnie w domu. Mogłeś wnieść o wydanie, ale tylko jak miałeś zaproszenie od obywatela zagranicznego państwa, albo jak wykupiłeś wycieczkę. Po powrocie paszport trzeba było oddać. Czy to dobre prawo?

Czy ty nie rozumiesz, że kierowca BMW miał prawo wyprzedzać, a ten manewr został mu utrudniony i jego życie zostało narażone? Wybrał najbezpieczniejszą opcję i dostał za to mandat. Umiesz czytać ze zrozumieniem, czy dzisiejsze podstawówki, gimnazja i licea pozbawiły cię tego nie nauczyły?

króliczek (zajączek?) wielkanocny

281
Daj piwo
kibellos @ 2013-03-28, 21:57 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
moja ulubiona jutubowa gwiazda uderza ponownie... jak zwykle oglądać do końca :-D
zeto88 @ 2013-03-28, 22:02  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (113 piw)

Watts - Best of Wintersports 2013

242
Daj piwo
Stefan_Siarzewski @ 2013-03-28, 23:45 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Podsumowanie sezonu zimowego

Wyciskanie

138
Daj piwo
okar19 @ 2013-03-27, 17:30 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Nowy rekord - 317.5 kilograma :ok***a:

Napad na jubilera

162
Daj piwo
Grusiasiusia @ 2013-03-28, 19:29 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
To się chłopaki obłowili


pewnie rumuny :mrgreen:
Yanek43 @ 2013-03-28, 19:34  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (33 piw)
ch*j w dupę i śmierć w cierpieniach dla złodziei

Najpierw umierasz, potem słyszysz od czego umarłeś

176
Daj piwo
ans83[Ż] @ 2013-03-28, 22:15 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Jak wiadomo nie od dziś, hamburgery bardzo lubią pokazywać szmatogłowym swoje wyposażenie (a mają co pokazywać). W tym przypadku pokazali im 6 lufowe działko typu GAU-8/A... takie tam 30mm pocisk lecący z prędkością 3700km/h... a takich komarków wylatuje 3900 szt/min

Krótka prezentacja "działka"I główny filmik (niestety ni ma audio)

Gurgul99 @ 2013-03-28, 22:32  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (25 piw)
zuq4, to jest działko z A-10

Od 0.30


Z relacji żołnierza, który widział toto w akcji wiem, że szmatogłowi bardziej bali się tylko Allacha, taka rozp***lkę potrafił zrobić taki samolot. W czasie Pustynnej Burzy A-10 oraz AH-64 wykosiły większość irackich T-72.

Ciekawostka: siła odrzutu tego działka ma widoczne działanie stopujące samolot, potrafi zrównoważyć 50% ciągu jednego silnika.

Reklama Renault - Jazda testowa

331
Daj piwo
Vespa @ 2013-03-28, 22:08 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Tym razem Renault zrobił sobie nietypową reklamę dwójce testujących pasażerów.

magixs @ 2013-03-28, 22:19  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (27 piw)
akcja od 1:24...

Rycerz

397
Daj piwo
Krówka @ 2013-03-28, 22:49 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Idzie rycerz drogą do miasta i stoi na rozstaju dróg. Przy jednej z nich widzi znak - "do miasta 10km". Przy drugiej inny znak - "do miasta 5km". Nagle pojawia się mędrzec i mówi:
-Ty, nie idź na skróty, bo cię pojebie.
-Okej, dzięki za radę - powiedział rycerz, ale i tak wybrał drogę na skróty. No i idzie, idzie i nagle spotyka siedmiogłowego strasznego smoka. Wyciągnął miecz i zaczął te łby smokowi ucinać.
Na to smok:
-Ej, poj***ło cię?

:pawian:
Biker50 @ 2013-03-29, 08:48  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (18 piw)
@up Dowcip tak ch*jowy, że czepiają się czego tylko mogą :)

allah akbar strzela z AK

220
Daj piwo
okar19 @ 2013-03-28, 20:16 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
W sumie nie strzela bo ma zerowe pojęcie jak tego używać :mrgreen:
Rems @ 2013-03-28, 20:38  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (27 piw)
szkoda że w łeb sobie nie strzelił :)
   Popularne tagi
nowy jor  jezior  kongres nowej prawicy  katastrofia  piciąg  przyjazń  jedną  owłosione plecy  john wayne  szmatogłowi  ćpają  kosmonauci  zolnierze wykleci  scarfos  przyszyste
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]
X