nowe nogi żołnierza

125
Daj piwo
Newralgiczna @ 2010-07-09, 17:00 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Wlazł żołnierzyk na minę, jebutło, pierdutło i tyle co z tego zapamiętał. Budzi się w szpitalu i widzi lekarza nad sobą. Patrzy w dół i oczom nie wierzy.
- Panie doktorze, na Boga, ja mam nogi! Jakim cudem?!
- Aaaa tak. Udało się nam je uratować.
- To i życie mi się jakoś ułoży!
- Aaaa tak, na pewno, życie się pani ułoży…
777 @ 2010-07-10, 22:23  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (11 piw)
Ray696 napisał/a:
Hehe...nie rozumiem.

Kostka cukru

25
Daj piwo
matt_ @ 2010-07-08, 17:23 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Niezwykły reportaż z Wielkiej Pardubickiej, ukazujący nie tylko trud samej gonitwy, ale i sprawy zakulisowe - los zwierząt, ich strach, zmęczenie, śmierć w wyniku odniesionych kontuzji. Zwolnione i zatrzymane zdjęcia, zbliżenia, powtórzenia ujęć, stosowanie czarno-białej i barwnej taśmy, cisza skontrastowana z gwarem, impresyjny nastrój z dramatyzmem tworzą tkankę tego wstrząsającego filmu.


http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/422981


Polak ukradł auto niemieckiego ministra

37
Daj piwo
mulin @ 2010-07-08, 18:27 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Polak potrafi...


33-letni Polak został zatrzymany i przesłuchany przez policję w Dreźnie w związku z kradzieżą samochodu ministra spraw wewnętrznych Niemiec Thomasa de Maiziere - poinformował rzecznik policji w regionie Oberlausitz-Niederschlesien.

Prywatne audi ministra zostało skradzione we wtorek wieczorem w stolicy Saksonii. W środę wieczorem policja natrafiła na samochód podczas kontroli na autostradzie A4 między Bautzen (Budziszyn) a Goerlitz.

- Za kierownicą siedział 33-letni obywatel Polski. Został zatrzymany i przesłuchany przez kolegów w Dreźnie - powiedział rzecznik policji Marcel Wita. Według biura prasowego drezdeńskiej policji, Polak wciąż przebywa w areszcie, a prokuratura bada, czy wszcząć dochodzenie.

Saksońscy policjanci przeprowadzili kontrolę na A4 akurat w środę wieczorem, bo mieli wskazówki, że w trakcie półfinałowego meczu Niemcy - Hiszpania podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w RPA szajki złodziei mogą próbować przemycić skradzione samochody przez granicę. Złodzieje liczyli bowiem na mniej intensywne patrole.

Kradzieże samochodów są plagą w Saksonii, szczególnie w regionach przy granicy z Polską i Czechami. W 2009 roku w landzie tym skradziono 3862 auta, o 32% więcej niż rok wcześniej.

Źródło:

http://nasygnale.pl/kat,1...,wiadomosc.html
Magik2501 @ 2010-07-10, 14:56  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (20 piw)
Uwaga Uwaga! Magik uczy historii!
Na wiosnę 1944 roku partyzanci Armii Krajowej postanowili, że odbiją 4 schwytanych przez Gestapo kolegów. Jak? Otóż wtedy Warszawę wizytować miał ktoś z Partii, zatem dzielni przyszli powstańcy...ukradli auto szkopskiej szychy! Następnego dnia zatelefonowali do siedziby Gestapo i powiedzieli, że to oni i auto "się znajdze" po 4 dniach, jak przetrzymywani AKowcy wyjdą na wolność. Wówczas wściekły oficer Niemiecki powiedział, że zgoda, ale najpierw AK dostarczy samochód, a potem Gestapo zwolni Polaków, i AKowcy mają na to słowo honoru Niemieckiego oficera. Na to Polak powiedział, że będzie tak jak AK chce, bo "zdanie o honorze niemieckiego oficera to oni mają już wyrobione. A na to, że samochód będzie dostarczony Niemcy mają słowo honoru Polskiego oficera". Cztery dni po zwolnieniu kolegów AKowcy cichaczem odstawili samochód członka NSDAP pod siedzibę Gestapo.

Źródło: "Powstanie 44" Norman Davies
   Popularne tagi
morze północne  ins  wojna cesarzy  tajne samoloty radzieckie  start pionowy  napęd rakietowy  konwoje  prostets  restrepo  potkniecie  albatros  90lvlm  smingus dyngus
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]
X