18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Poradnik blacharza amatora

ascarissuis • 2015-04-19, 21:10
Witajcie

Mój amatorski poradnik blacharza spotkał się w większości z pozytywnymi ocenami więc postanowiłem nakręcić kolejną część.
Poza tym jest to dla mnie jakaś odskocznia od trudów i znojów codziennego życia ;)

cola1111

2015-04-19, 22:08
Na samym poczatku mowisz, ze wloskie blachy sa ch*jowe, ale ktore nie sa?? Pytam powaznie, mam Sprintera, kolega ma LT'ka, jeszcze inny kolega ma renowke (roczniki 2000, 2005 i 2002) i kazdy rdzewieje.

ascarissuis

2015-04-19, 22:24
sprintery i lteki to wg mnie najlepiej zabezpieczone przed rdzą samochody. Wogóle szwabskie busy są lepiej przemyślane.Zdjęcie drzwi bocznych czy tylnych jest bardzo proste.Nawet takie duperele jak plastikowe spinki czy klipsy dają się łatwo usunąć i potem je można wykorzystać ponownie.

m851

2015-04-19, 22:47
a tam pie**olicie, rudego z imprezy nigdy nie wygonisz.

ascarissuis

2015-04-19, 22:48
up
prawda, prawda

zawsze sie gdzieś będzie czaić za rogiem

acidos

2015-04-19, 22:51
zajebisty piesek!

Brzydkii

2015-04-19, 23:33
W zeszłym roku naprawiałem znajomemu Astre F kupioną za niecałe 1500 zł...Nawet nie spawałem bo nie było sensu, a poszedł ulep z włókna szklanego.
Co do rudej to w Mercedesach A-klasach występował ten problem (poza testem łosia), rdzewiały jak głupie. Z innych lubiących rudych to Honda Civic 6 i 5 generacji, Golfy 3 to chyba klasyk dla rudej. Jednakże zazwyczaj w przypadku aut 2002 wzwyż sprawdza się jedno - jak wchodzi rdza znaczy, że był bity (pomijając np podłogę bo to może być wada fabryczna)

slawekfmx

2015-04-20, 00:49
Piwko leci! Na jakiej ulicy masz ten warsztat we wro? pytam w razie W jak bym miał jakiegoś strupa do roboty ;)

GerWaZyProtaZy

2015-04-20, 01:13
A powiedz mi drogi autorze, bo mam poczciwą 17latnią Madzie 323. Silnik 2.0 diesel pociągnie jeszcze drugie 400tys km, generalnie to jeździ, nie psuje się NIC, mało pali, pełna elektryka sprawna ale blacha to już inna bajka. Jak sam sie domyślasz progi i kawałek podłogi jest w opłakanym stanie, choć jeszcze przy wymianie opon na podnośnik wejdzie. Drzwi i jedno nadkole również do renowacji. Ile może mnie kosztować cała zabawa, w taki amatorski sposób załatwienia sprawy jak u Ciebie na filmie? (niestety spawarki ani migomatu nie posiadam) Bo Nie wiem czy jest sens się bawić i wydawać pieniadze przy wartosci rynkowej auta szacowanej na jakies 2000zł, czy kuipić nowsze auto?

Seger-Beam

2015-04-20, 01:15
Ok. Może i marka dupy nie urywa, ale posiadam Hyundaia H200 z 2003 roku. 2,5 CRDI. Żadnej rdzy na progach, podwoziu itd. Jedyne co naprawiałem to tylna klapa bagażnika (wystarczyła farba). Po prostu momentami śmiech mnie nachodzi jak widzę te wszystkie Transportery, Sprintery i inne okrzyknięte niezniszczalnymi busy, w których wszystko się trzyma na lakierze.
Polecam czasami przy wyborze busa nie ograniczać się tylko do wieśwagenów i gwiazdy na masce. Jak miałbym znów wybierać samochód to zrobiłbym to samo, czyli mniej prestiżowa marka w zamian za brak rudego :mrgreen:
Żeby nie było: 300k przebiegu, garażowany.

Milan397

2015-04-20, 01:21
Nie pie**olcie że Włoskie blachy są złe,każde blachy nie ocynkowane łapie rdza.Posiadam Stilo 2002 r w ocynku i rdzy ani śladu

kuuuba777

2015-04-20, 07:42
Moim zdaniem każdy bus gnije na potęgę z racji tego że te auta pracują i niestety mało kto o nie dba. Poza tym nie zgodzę się, że Sprinter/LT-ek gnije mniej. Moim zdaniem sprintery gniją jak poj***ne. Poza tym wolę mieć zgnite progi itd niż tak jak w sprinterze wszystko! Tam gniją nawet dachy, woda leje się do środka. Gniją w miejscu gdzie szyba łączy się z dachem i woda leje się do środka. Dach nad paką jest jakoś tak dziwnie łączony że na tych zgrzewach gnije i na pakę też się leje. W Foacie/Peugeocie tego nie ma. Co do Renaultów nie mam zdania bo nie miałem z nimi za bardzo styczności.

Pr...........em

2015-04-20, 08:05
ascarissuis, pie**olisz. Mocowanie foteli w Vito to jakiś żart w porównaniu z np. Vivaro/Traffic. Ściąganie zajmuje wieki jak się trochę zapie**olą wnęki na bolce.

smoku1987

2015-04-20, 08:15
A ja Wam powiem że mam Lublinka 1 z 2.5 TD androia z 1999 roku i jedyne gdzie ruda się wkradła to tylne słupki na około drzwi i uszczelka przedniej szyby. Nie mam klimy ani airbagów, ale bardziej go cenię niż niemieckie busy...

dr...........ka

2015-04-20, 08:54
a dlaczego ten żółty fiat ducato mial znaczek citroena na masce czy to aby nie był jamper ?