Świetny Dunk

302
Daj piwo
krystek202 @ Dzisiaj 12:24 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Próba wykonania wsadu :-D

Bramka + emocje

394
Daj piwo
fckpol @ Dzisiaj 11:20 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]


Bramka plus negatywne emocje.
crossdressphyxia @ Dzisiaj 12:03  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (25 piw)
A pojadę klasykiem.

100km za 8 złotych

265
Daj piwo
r3gnol29 @ Dzisiaj 6:56 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Cytat:
Odkrycie, którego dokonano na Politechnice Rzeszowskiej można podsumować następująco: trasę 100 km możemy przejechać wydając na paliwo zaledwie 8 zł. Taki rezultat dały badania przeprowadzane przez Studentów Politechniki Rzeszowskiej. W konsekwencji doprowadziły do wyprodukowania niezwykle taniego i przyjaznego ekologicznie paliwa. Co ważna - paliwo to może być z powodzeniem stosowane w pojazdach, napędzanych tradycyjnym silnikiem spalinowym.
Cytat:
Jak to wszystko się zaczęło?

Studenckie Koło Naukowe Formuła Student, to organizacja, która powołana została do budowy pojazdu wyścigowego. Badania rozwojowe, które prowadzono równolegle doprowadziły do wynalezienia CaFuel, czyli paliwa wyprodukowanego w 90% ze związków organicznych, znajdujących się w… kawie!

- Cała historia rozpoczęła się przy okazji konkursu NESCAFE Creators Academy, który wygraliśmy kilka miesięcy temu. Na początku wydawało się to niemożliwe, lecz po kilku próbach i badaniach, stwierdziliśmy, że może nam się to udać. Dziś możemy już upublicznić efekt naszej ciężkiej pracy. – Dawid Rogala, Student Mechatroniki.

Zaskoczona jest cała kadra naukowa. Badacze podkreślają, że analizy wykazały duży potencjał w tym paliwie, bowiem jego efektywność tylko nieznacznie odbiega od paliw, które są stosowane obecnie z naszych pojazdach.

- Dokonaliśmy szereg żmudnych obliczeń, aby określić wstępny skład mieszanki paliwowej, potrzebnej do napędzania silnika spalinowego. Pierwsze próby wykonaliśmy na jednostce pochodzącej z Hondy CBR 600, który był znakomitym obiektem do badań, ze względu na stoją prosta budowę i podatność na modyfikacje. – Alina Zarzycka, Studentka Mechaniki i Budowy Maszyn.

Alternatywne, ekologiczne paliwo, będzie produkować o wiele mniej zanieczyszczeń, co z pewnością przyczyni się do spowolnienia efektu cieplarnianego. Jak mówią studenci, będzie to również niezwykle tani zamiennik tradycyjnej benzyny. Z 1 kg kawy oraz odpowiednich modyfikatorów, można wyprodukować około 12 litrów gotowego CaFuel. Pozwoli to na pokonanie 100 km za około 8 złotych brutto.

- Byłem bardzo zaskoczony, że tego typu wyniki zostały u nas osiągnięte, ponieważ prace nad paliwami alternatywnymi, prowadzone u nas są od dawna, dlatego jestem pewny, że usłyszymy o tej grupce ambitnych studentów jeszcze wielokrotnie. – dr hab. inż. Krzysztof Kud, prof. PRz.

Swoje zainteresowanie nowym rodzajem paliwa wyraziły już duże koncerny paliwowe z całego świata. Studenci Politechniki jednak uspokajają – ich pomysł nie zostanie sprzedany za granicę, gdyż znalazł się już krajowy inwestor, który w CaFuel widzi ogromny potencjał.

Więcej o odkryciu zespołu z Politechniki Rzeszowskiej znajdziemy na:
PRz Racing TeamŻródło
crossdressphyxia @ Dzisiaj 7:38  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (111 piw)
Już niedługo zabraknie pieniędzy na dalsze badania, prototyp spłonie w niewyjaśnionych okolicznościach wraz z całą dokumentacją, studenci najprawdopodobniej wyjechali szukać szczęścia do Burkina-faso, dlatego nie ma już z nimi żadnego kontaktu, a dla pewności cena kawy wzrośnie do 50 zł za kilo, i to Forta, tej najgorszej lury.

Ojciec Pudzian

374
Daj piwo
chester @ Dzisiaj 1:13 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
A Ty! Już byłeś się wyspowiadać przed świętami?

Skes @ Dzisiaj 2:57  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (22 piw)
Z siłowni wychodzi dwóch pakerów, przed nimi przechodzi dziewczyna w bardzo krótkiej spódniczce. Jeden z nich śmiejąc się mówi dość głośno:

- Ej, lala, to sie myje a nie wietrzy!

Na co 'lala' zupełnie nie zrażona odpowiada;

- To się dyma a nie wącha.
:amused:

Poszukiwania ojca w XXI wieku

305
Daj piwo
kamyqu @ Wczoraj 23:00 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Post z grupy " Autostopowicze czyli my " Czyli każdy sposób na znalezienie ojca jest dobry!Pomogę dziewczynie, może tutaj znajdzie się szczęśliwiec.

Pewnie fejk ale co ja tam wiem
ossTin @ Wczoraj 23:20  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (90 piw)
Wychodzi dziewczyna z łazienki i mówi z płaczem do chłopaka
- Dwie kreski.
On do niej
- W kuchni też słaby zasięg

Czy można bardziej?

302
Daj piwo
kokroucz @ Wczoraj 23:31 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
No właśnie, czy można bardziej upaść? :-/


kokroucz @ Dzisiaj 0:13  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (109 piw)
maxiq napisał/a:
byłem 10 lat w friędzone aż doszło do tego że że kupowałem piwo dla jej męża i opiekowałem się jej dziećmi gdy szli się bzykać , wtedy powiedziałem sobie dość!

Nie pożyczaj synusiowi Porsche bo...

351
Daj piwo
SHEEPEK @ Wczoraj 20:42 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Właśnie to :D


ToMojNick @ Wczoraj 20:55  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (24 piw)
brak doświadczenia w czymkolwiek jest zabawny zawsze :D
Minimalna ilość piw: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000
   Popularne tagi
bym dupczył  ludziej  rodzina sadystyczna  piosenka putin  przymusowa praca  świetlna  warszawski koks  bojarski  spheres  naszyjniki  pot smasher  piotr szulkin  bański  153
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]