Żart w pracy

1262
Daj piwo
_Edek @ 2016-02-07, 09:47 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
A ty ile razy się podciągniesz? :amused:

Davidzior @ 2016-02-07, 12:20  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (80 piw)

Szwedzcy i polscy chuligani skatowali imigrantów

1539
Daj piwo
jprdl @ 2016-02-06, 18:11 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
W Sztokholmie grupa około 200 mężczyzn napadła na nieletnich imigrantów. Wielu z nich trafiło do szpitala. Sprawcami okazali się miejscowi chuligani piłkarscy. To miał być odwet za śmierć Alexandry Mezher, 22-letniej kobiety, która pracowała w ośrodku dla imigrantów. Według nieoficjalnych informacji w grupie odpowiedzialnej za awanturę znalazło się kilku chuliganów z Polski. Nie wiadomo z jakich klubów.

Do dantejskich scen doszło na głównym dworcu kolejowym w Sztokholmie. Grupa około 200 zamaskowanych mężczyzn zaatakowała nieletnich imigrantów. Bili wszystkich, którzy nie wyglądali na Szwedów. – Najbardziej aktywnych było około pięćdziesięciu napastników. Duże grupy nieletnich uchodźców próbowały ukryć się w każdym zakamarku stacji. Nie miało znaczenia kogo bili, czy kobietę, czy mężczyznę. Każdy kto miał ciemne włosy albo skórę był celem ich ataku – mówi jeden ze świadków zdarzenia.

Jak się szybko okazało były to grupy chuliganów kilku klubów piłkarskich w Szwecji. Wśród nich znaleźli się fani zespołu Djurgardens, członkowie grupy Firman Boys łączenie z AIK-iem Sztokholm oraz... kilku polskich chuliganów. Nie wiadomo jednak z którego dokładnie klubu.

Zanim interweniowała policja, chuligani zbiegli z miejsca zdarzenia.

Sami sprawcy twierdzą, że był to odwet na to, co wydarzyło się kilka dni wcześniej. Alexandra Mezher, pracownica domu pomocy dla nieletnich imigrantów została brutalnie zamordowana przez 15-letniego Somalijczyka. – Grupa dwustu mężczyzn z Szwecji zebrała się, aby położyć kres temu, co dzieje się na na największym dworcu kolejowym w stolicy Szwecji. „Dzieci ulicy” z Afryki Północnej zastraszają tutaj ludzi. System sprawiedliwości nie działa poprawnie, teraz obowiązkiem każdego Szweda jest bronienie miejsc publicznych przed importowanymi kryminalistami – to skrót tego, co zostawili na ulotkach na miejscu zdarzenia.

Według anonimowych źródeł to, co wydarzyło się na sztokholmskim dworcu planowane było przez chuliganów już od dawna.

Zastanawiająca jest postawa szwedzkiej policji. Jeszcze niedawno stróże prawa informowali o tym, że dworzec kolejowy w Sztokholmie został opanowany przez nieletnich mężczyzn pochodzących z Maroka, którzy są odpowiedzialni za kradzieże, zaczepianie kobiet oraz znieważanie ochrony tego obiektu. Na informacjach się skończyło, żadne konkretne działania policyjne nie zostały podjęte.

Piłkarscy chuligani coraz aktywniej włączają się w konflikt związany z przyjmowaniem imigrantów przez kraje europejskie. Przed kilkoma miesiącami do podobnych zdarzeń doszło na Węgrzech. Miejscowi chuligani zaatakowali imigrantów koczujących w Budapeszcie na dworcu kolejowym Keleti. Wtedy rannych zostało ponad 30 osób, dwie w stanie ciężkim trafiły do szpitala. W przeciwieństwie do sztokholmskiej policji, węgierska wykazała się refleksem. Aresztowano wtedy 42 napastników.

żródło: http://www.fakt.pl/pilka-...uly,608224.html

Swoją drogą,
jak ciapaty zgwałci i zabije europejke - imigrant
jak europejczyk wpie**oli za to ciapatemu - chuligan
k***a....

asd
Rafal1987Janek @ 2016-02-06, 18:14  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (205 piw)
Panie, tego TIR-a z piwem gdzie zaparkować?

Najszybszy sposób na zdobycie broni (legalnie...)

2280
Daj piwo
Witam Moje Misie,

temat jest w absurdach, ponieważ wykorzystamy absurdalne przepisy. Jednym z "celów" dla których możemy dostać pozwolenie na broń jest "broń do celów pamiątkowych" (dlaczego wydawanie pozwoleń przez policję, i w zależności od celu jest patologią, to historia na inny temat).

Temat poruszam ponieważ na dzień dzisiejszy jest to najtańszy i najszybszy, sposób na uzyskanie pozwolenia na współczesną broń.

DA SIĘ ZMIEŚCIĆ ZE WSZYSTKIM W 3000zł

Co można kupić w ten sposób?

Kałacha:


W zasadzie każdą broń krótką:


Każdą strzelbę:


Nie możemy jedynie kupić broni samoczynnej...

Na to pozwolenie nie ma limitu liczby broni jaką możemy zdobyć. Więc można zdobyć na raz: kałacha, glocka i strzelbę. :lol:

_____________________________________________

Opis do kupna taniego używanego pistoletu do 1000zł (P-64, P-83, Mag-98, TT-33, FEG-P9 etc.)
Bez zagłębiania się w przepisy, co musimy zrobić:

1. Kupno broni. Niestety nie możemy kupić na papierze i komuś podarować (np. ja Ojcu, Ojciec mnie). Musimy zaangażować osobę która już pozwolenie ma, i posiada promesę na rodzaj broni który nasz interesuje. (wcześniej w tym akapicie widniała głupota którą bezmyślnie powieliłem z internetów...)

Informacyjnie, promesy są na:
-broń krótka bocznego zapłonu (Margolin, toz-35 etc.)
-broń długa bocznego zapłonu (Kbks etc.)
-broń gładkolufowa (wszystkie dubeltówki i strzelby)
-broń krótka centralnego zapłonu (Glock, CZ75, Beretty 92 etc .)
-Broń długa centralnego zapłony (wszystkie kałasze, ar15, Mausery 98k, Mosiny, SWD itd.) - tak, SWD można u nas kupić legalnie :D

Tak więc musimy znaleźć kogoś z papierami, wolną promesą i dobrym sercem, aby chciała nam podarować broń. ;) Wysyłamy takiego dobrodzieja do sklepu, gdzie kupuje on co chcemy. (Np. myśliwi będą mieli promesy na długą centralnego i gładkolufową, a sportowcy mogą mieć na wszystkie w/w.) Mając takiego człowieka (z naszym przyszłym Glockiem) możemy przejść do pkt. 2

Koszt: 1000zł + flacha

2. Spisujemy darowiznę (wzory do pobrania internecie), z tego co wiem teraz da się to załatwić bez udziału notariusza. Od darowizn do ~4800 nie płaci się podatku.

Koszt: 0zł

3. Robimy badania: psycholog, psychiatra, okulista + orzecznik.

Koszt: 400zł

4. Idziemy na milicje, składamy wniosek o pozwolenie na broń do celów pamiątkowych.

Koszt: 242 zł za wniosek + 17zł za każdą sztukę broni. Czyli w naszym przypadku 259zł

Dostajemy termin egzaminu

5. Teoretyczny (Nie ma praktycznego!) egzamin ze znajomości UoBiA.

Koszt: 550zł poprawka 200

6. Kupno sejfu na jedną sztukę broni krótkiej w klasie S1

Koszt: 380zł

Dojazdy: 100zł

W międzyczasie będzie czekanie na przemielenie wszystkiego przez biurokrację (miesiąc-dwa), i wizyta dzielnicowego. O ile nie oblejemy egzaminu to wszystko da się załatwić w 3 miesiące.

Efekt końcowy:Cena ostateczna: ~2800zł, no dobra, z 300 sztukami amunicji zamkniemy się w 3000. (Dla nowego glocka, CZ, sa 58, zamkniemy się w 4000 z groszami. Dla AKM 4500)


Zalety
KOSZTA - nie musimy być członkiem jakiegoś klubu, więc odpadają nam składki czy licencje PZSS (nim. 300zł rocznie), nie ma badań okresowych co 5 lat (350zł). Więc jedynymi kosztami jaki ponosimy do cena broni + formalności.


Wady
Nie możemy nosić ze sobą broni z wpiętym magazynkiem (ale można PRZEnosić, czyli nosić broń bez wpiętego magazynka), przy sprzedaży nie dostajemy promesy, czyli nie możemy jej zmienić na coś innego jak nam się znudzi (jak w każdym innym pozwoleniu).

______________________________________________________________

Sprawą zainteresowałem się gdy porównałem koszta Remingtona 1858 target z pierdołami min. ~2000zł. Więc jak już wydawać kasę na broń, to zamiast kupować kolejnego CP (mam 1851 Navy). OPŁACA się dołożyć 1000 czy 1500 i kupić współczesną konstrukcję.

Mam nadziej, że kogoś zainteresowałem tematem, i sadolowa Brać będzie za kilka miesięcy lepiej uzbrojona :jezdziec: .


edit

Amunicja amunicja!

Przez jakiś czas było zamieszanie z kupnem amunicji na pozwolenie kolekcjonerskie i pamiątkowe. (Nie będę pisał jak było, szkoda czasu). Aktualnie mając takie pozwolenie idziemy z książeczką posiadacza broni do każdego koncesjonowanego sklepu. Sprzedawca sprawdza co tam mamy wpisane (np. 9mm Parabellum) i możemy kupić taką właśnie amunicje. Nie ma też limitu amunicji jaki możemy posiadać, można kupić np. 5 000 sztuk, jesteśmy jedynie zobligowani przechowywać ją zgodnie z ustawą (sejf/szafa S1). Zazwyczaj kupując powyżej 1000 sztuk możemy liczyć na rabat 5%.


edit2

Noszenie!

Broni na to pozwolenie nie możemy "nosić" (ustawa poprzez noszenie uznaje posiadanie przy sobie pistoletu z wpiętym załadowanym magazynkiem). NOSIĆ mogą sportowcy i ludzie z pozwoleniem do ochrony własnej (choć nie wszyscy - LOL). PRZENOSIĆ możne każdy posiadacz legalnej broni. Przez ten termin ustawa rozumie posiadanie przy sobie broni BEZ wpiętego magazynka. Ale niema przeszkód aby mieć przy sobie pistolet bez maga i oddzielnie załadowany magazynek. Teoretycznie możemy wystąpić o pozwolenie na noszenie takiej broni, ale nie ma ch*ja żebyśmy coś takiego dostali - sytuacja taka sama jak z bronią do obrony własnej. Jeżeli komendant wojewódzki nie jest naszym wujkiem, lub mu nie obciągamy (lub to i to 8-) ) to nie ma opcji żeby ktoś rozpatrzył taki wniosek pozytywnie...
weryfikator4 @ 2016-02-05, 12:43  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (328 piw)
Królu Złoty!!!!.....

Huśtawka

1211
Daj piwo
Fez @ 2016-02-05, 09:08 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Ciężko mu będzie w życiu z takim fartem :szczerbaty:

SolAngelica @ 2016-02-05, 09:43  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (57 piw)

dźwiękoszczelny pojemnik na dziecko

1810
Daj piwo
waski90 @ 2016-02-05, 02:10 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
dokładnie jak w temacie, ciekawe rozwiązanie :)
jelcyn09 @ 2016-02-05, 03:23  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (271 piw)
Co tu się odj***ło :o

Zakład z jajami

1366
Daj piwo
kubex10091 @ 2016-02-04, 23:14 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Założył się z kolegą, że za 30 euro rozbije mu 6 jaj na głowie, ale ...
Kelmans @ 2016-02-04, 23:34  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (193 piw)

Walentynki inaczej

1128
Daj piwo
Nurion @ 2016-02-04, 01:31 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Głupie Babsko :idzwch*j:
dewoj @ 2016-02-04, 01:36  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (258 piw)
wyr*chał i oznaczył

Z kopa w winde

1162
Daj piwo
mateusos @ 2016-02-03, 19:39 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Wyszlo idealnie :lol:
mygyry @ 2016-02-03, 19:45  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (166 piw)
Kumpel mocno nie wzruszony, chyba też już miał dość tego debila
Minimalna ilość piw: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000
   Popularne tagi
kim dotcom  bimbały  macierewicza  gondor  pierd.maska.lateks  internet 2  tesel  camele
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]