18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski kontyngent - korzyść dla Polski

fryca88 • 2012-10-21, 17:07
Pamiętacie kiedy polski żołnierz jechał do Iraku?Pamiętacie co wtedy obiecywano?Demokrację w Iraku,a dla Polski kontrakty,umowy,miliony...skończyło się na tym,że płaciliśmy 300 000 tyś. z moich i Twoich podatków na utrzymanie kontyngentu,j***ne trzysta tysięcy złotych każdego dnia!Tylko po to żeby pieprzony Wujek Sam położył teraz łapy na irackiej ropie i nie zamierza się z nikim dzielić.Widać Polska jest bogatym krajem skoro może tak szastać pieniędzmi...
Później przyszła kolej na Afganistan,znów to samo pie**olenie,ale nie Panowie i Panie,tym razem mamy wymierne korzyści!Dostaliśmy czołg!Tak,tak,prawdziwy czołg!Może gdyby był to jaki niemiecki Tygrys,albo choć sprawny ruski T-34 nie byłoby tak źle,ale dostaliśmy nasz własny czołg,który uwaga, jakoś w 1920 roku podj***li nam ruscy.Ruscy ten podj***ny czołg popchnęli w 1923 roku do Afganistanu,a teraz wspaniałomyślnie,za zasługi w Afganistanie,za tysiące złotych z podatków,dostajemy go z powrotem,oczywiście transportem sami musimy się zająć.Nie przeczę to kawał historii,a historia jest ważna,dla każdego kraju,ale ten kraj to kraj paradoksów...Zatem cieszmy się,bo w końcu mamy jakieś korzyści

Taddammmm

Na zdjęciu nasz Renault FT-17,ciekawe o ile wzrosła teraz nasza zdolność bojowa


EdmundKemper

2012-10-21, 17:12
Więc najlepiej zlikwidować armię, bo taka która cały czas w koszarach stacjonuje jest niepotrzebna.

hamusq

2012-10-21, 17:24
Polska jak zwykle, zrobila interes zycia :>

S.W.A.T

2012-10-21, 17:40
Armie którą się marnuje za niewymierne korzyści za granicą, jest gorsza od tej stacjonującej w koszarach.

nygas232

2012-10-21, 17:41
@swat To może nasze wojsko powinno rabowac i zabierac łupy do kraju, co? Bardzo dobrze, że walczą, wojna to najlepszy poligon.

rockface123

2012-10-21, 18:11
huh czołg na popych miotający ziemniakami, brzmi groźnie :D


ta ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi byłaby bardziej niebezpieczna od tego czołgu

no i gdzie polski orzełek?! patrioci pewnie srają w gacie jak teraz się na to gapią...

fryca88

2012-10-21, 18:29
AmorPatriaeNostraLex napisał/a:

Więc najlepiej zlikwidować armię, bo taka która cały czas w koszarach stacjonuje jest niepotrzebna.



Armia powinna bronić kraju,a nie być na zawołanie,jak najemnik,dla innego państwa w imię jego interesu,za podatki własnych obywateli,to nierozsądne i nieekonomiczne,uderza w interesy kraju.Jeśli mamy mieć w Polsce armię najemną,to niech nam za to płacą i to dobrze.Traktują nas wszędzie jak parobasów,Amerykanie wycierają dupy polską flagą i śmieją się w twarz kiedy prosimy o wizy,nawet Rumunii je dostali.Poza tym jedynymi terrorystami są USA i Izrael,dlatego pieprzenie o wojnie przeciwko terrorystom,jest tylko medialną propagandą.Szanowałem żołnierza z 1939r. tego teraz wcale.

rockface123

2012-10-21, 18:37
ja jeszcze dodam że USA ma czołgi M1 Abrams które dostaniemy może za 200 lat jak ktoś z rządu zrobi pałku komuś z Usa, mają pociski przeciwlotnicze SAM, Ruscy mają bomby atomowe i w p*zdu czołgów ... my mamy masę patriotów którzy kochają swój kraj chociaż tak naprawdę nie ma za co go kochać, bo patriotyzm w tym kraju jest jak masochizm ale co ja tam wiem :roll: z resztą nie ma co się wojen bać, to nie średniowiecze że dźgnie was rycerz w klatkę piersiową i się wykrawicię na śmierć to 21 wiek bomba atomowa i po wojnie.

Jan_z_wydzialu_sledczego

2012-10-21, 18:52
@AmorPatriaeNostraLex
Jeżeli nie było w jakimś mieście pożaru przez 5 lat to zlikwidować straż pożarna??? O.o
gratulacje za logike

ptaqdeloco

2012-10-21, 19:10
z tego co mi wiadomo to jest francuski czołg, nie polski no ale autor wie lepiej :)

To...........42

2012-10-21, 19:18
Najniższy lvl czołgu w WoT. No ładnie się trzymamy.

borisklinga

2012-10-21, 19:24
up

w ramach umowy offsetowej po zakupie F16, amerykanie maja nam przyslac 18 wymaksowanych T1 Light Tank

M00nSpeLL

2012-10-21, 19:30
Na moje oko Leopardy są lepsze od abramsów.Chyba,że wierzycie amerykańskiej propagandzie.

Yasiu99

2012-10-21, 20:31
@up
Nie wiem ja tam wole tygrysy chociaż mają gówniane działa :P

Dopek

2012-10-21, 20:47
@up
po czym to sądzisz po Worlds of Tank? Słynna 88 to gówniane działo wg. Ciebie? Powiedz to załogom czołgów, które owe działo przestrzeliwało z kilku km oraz tym, które nie mogły dosięgnąć swoimi działami Tygrysa walącego z 88 ponieważ miały za mały zasięg.

Polskie to były TP-7 :) , chociaż te renault były pewnie tak polskie jak dziś Leopardy ;)

@M00nSpeLL
Masz rację bo Leopardy jako jedyne czołgi są objęte gwarancją producenta ;)

@do autora tematu
Taka ciekawostka jeszcze dla Ciebie :) z Iraku też dostaliśmy czołg ;) jak zainteresowany to zrobię jego zdjęcia i wrzucę tutaj wraz z krótkim opisem jego historii :)

@rockface123
Patriotyzm to szerokie pojęcie i każdy te słowo rozumie na swój sposób. W życiu nie oddał bym życia z ciuli z Wiejskiej, lecz za ziemię na której żyję, która mnie wykarmiła i wychowała.