18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Poganie atakują!

Ragnar • 2013-05-31, 01:14
Poganie tym razem przesadzili! Jak oni mogli pytam się?! No jak?! :loldev:


jarasn

2013-05-31, 11:10
Ji^HaD uzupełnij swoją wiedzę a później się wypowiedz. Mamy jednego Boga a tych powiedzmy 39 świętych tylko pomaga w kontakcie z nim. Nie modlimy się do nich tylko za ich wstawiennictwem. Jestem katolikiem i dobrze mi z tym! A fanatycy są wszędzie...

Samudaripen

2013-05-31, 11:12
moda na nabijanie się z katolików...
P.S
ch*jowe. kto dał piwo ten gimboateista(gimboateista nie ateista)/świadek jechowy

orzech1991

2013-05-31, 11:13
1. Nic komu do tego, kto w co wierzy i co robi póki nie krzywdzi innych.
2. Rozumiem kolesia, bo Polska bądź co bądź jest krajem chrześcijańskim, z katolickimi korzeniami, wzrosła na wierze, mnogość kościołów to potwierdza i dlatego może być trochę oburzony. I nie wiem czemu unosicie się bzdetnym argumentem, że nagrywa podczas mszy. Jest to niecodzienny widok, więc zatrzymał się chwilę z taką refleksją.
3. Chłopaki też mogli przez sam szacunek dla tradycji, bo już nie mówię, że do religii, przestać chwilę grać itd. Dobrze wiedzą zapewne z jakim odbiorem może się wiązać tak jawne naruszenie świętego dnia w katolickim kraju podczas obchodów tak ważnego święta, które odprawia się tłumnie na ulicach.
4. Sadole zapominają, że Polska powinna właśnie pokazywać drogę innym poprzez choćby samą pamięć o Św. Janie Pawle II. Ten człowiek był opoką, jednoczył Polskę w najtrudniejszych chwilach, wskazywał kierunek i wszystkim to wychodziło na dobre, a wy się tu ciskacie, bo chłop się uniósł z powodu takiego incydentu. Nie ma w Was za grosz zrozumienia? Przecież nie robi tak jak niektórzy pieniacze piszą, nie wiedzieć czemu tak zacietrzewiając się na wiarę, że poszedłby i narobił szumu. W zaciszu swojego nagrania komentuje to co widzi. Bez przesady, nie róbcie z niego inkwizytora, albo że katolom się w dupach poprzewracało. Taki jest ten kraj, a jeśli tego się nie akceptuje to Wasz problem. 90 parę % Polaków to ochrzczeni katolicy właśnie, więc nie wiem skąd się bierze Wasze ogromne zdziwienie.
5. Niektóre komentarze pokazują jak bardzo wrogo jesteście nastawieni do wiary, której celem jest szerzenie jakby nie było miłości. Po co te bulwersy? Po co chcieć zrobić z naszej religii coś przed czym trzeba uciec? Prawdziwie wierzący katolicy są dobrymi ludźmi, a po ateistach nie wiadomo czego się spodziewać, gdyż wartości, które wyznają, jeśli takowe są, nie przybierają obrazu żadnego wzorca. Są to wartości ustalone własnym systemem moralności, który niekoniecznie musi być doskonały. Często nawet nie dostrzega się patologii w tym, co uznaje się za słuszne. To tyle.

Samudaripen

2013-05-31, 11:13
marna prowokacja świadka jehowy po za tym...

x44npl

2013-05-31, 11:16
A tylko by ktoś krzyknął, ze z TVN kamerują to by się nauczył nie wyciągać komórki na mszy.

aliense

2013-05-31, 11:17
Reakcja a raczej brak reakcji chłopaków grających w nogę jest zrozumiała, a Ci co się spinają ze powinni przerwę sobie zrobić i nieważne czy spinają się tu czy tam mieli z tym jakiś problem, niech się zastanowią czy jakby oni grali w nogę lub uprawiali inny sport w miejscu do tego przeznaczonym, a obok szła by podobna procesja szmatogłowych albo "kociej wiary" czy byliby tacy tolerancyjni i by się zatrzymali i poczekali aż przejdą... Ni chu*a! Jeszcze znając życie zwyzywaliby idących w procesji bo są z innej wiary. Ja osobiście też miałbym wyjeb*ne na to co się dzieje za terenem boiska. Jak grają to niech grają, po chu drążyć temat.

Sutson

2013-05-31, 11:20
Nie chodzę do kościoła. Jestem niewierzący. Ale nie mam nic do religii chrześcijańskiej. Każdy może wierzyć w co chce. A takie zachowanie tego komentatora jest nie na miejscu. Nie można narzucać własnych przekonań na innych.

Ragnar

2013-05-31, 11:27
cerastes napisał/a:


sam jestem ateistą, ale mam szacunek do tradycji i kultury moich przodków...



To chyba jakichś niedalekich przodków. Chciałbym przypomnieć, że nasi przodkowie, czyli pierwsi jacy byli tutaj osiedleni, to byli Poganie. No a 966r. wiadomo co się stało i jak został przerwany i zakłócony spokój ludności zamieszkałej na terenach obecnej Polski. Więc koleżko nie radziłbym tak na pusto pier**lić, że masz szacunek do przodków, skoro nawet nie wiesz kim oni byli.

A propos islamu i czasów przed chrystianizacją. Zauważcie, że jest tutaj podobna sytuacja. Wg. katoli Pogan trzeba było 'nawrócić' na 'prawidłową' wiarę. Dążyli do tego po trupach, mieli dwie opcje, chrystianizacja albo może pożegnać się z życiem. Przeszła taka fala przez całą Europę.
A teraz co się dzieje? Islam dąży do czegoś podobnego, to taka fala następnego poziomu po 966r. Właśnie przechodzi FALA ISLAMIZACJI przez Europę. No ale cóż, jesteśmy o tyle w dobrej sytuacji, że to jest jeszcze do powstrzymania. :roll:

P.S jakiś cienki ateista z Ciebie. A apostazje chociaż pan wykonał?

Samudaripen

2013-05-31, 11:33
Ragnar,
nasi przodkowie też nie umieli czytać i mieszkali w 20 osób w chatach z słomą na dachu... ale jak tak chcecie powrócić do korzeni to proszę bardzo. Ja nie najeżdżam na ateistów, dlaczego oni zawracają sobie dupę czymś w co i tak nie wierzą? Przecież chcą wolności religijnej...

froqer

2013-05-31, 11:39
A ty k***a "pogański" pajacu zamiast się modlić i słuchać ewangelii, którą ponoć czytają, napie**alasz z kamerą. Spłoń w ogniu swej ignorancji.

161ZT650

2013-05-31, 11:39
Z niektórymi z Was to jak w tym kawale :

Spotyka sie grupka ateistów i zaczynaja wyzywać boga.

Przeklinają krzyczą i wszystko inne, nagle jeden z grupki zauwaza ze nowy członek który przyszedł nie psioczy na boga nie przeklina i drze ryja jak inni.

Podchodzi i pyta: dlaczego nie przeklinasz i nie wyzywasz boga razem z nami ?

Na co ten odpowiada: Bo ja w niego po prostu nie wierze.

ch...........AN

2013-05-31, 11:44
Cytat:

Niby nie każdy wierzy i nic mi do tego... No ale jednak cała procesyja i czytanie Ewangelii to mogliby na kilka minut darować ,,łatanie" w siatę... Nieco bezczelnie się zachowują i tyle. 5-10 minut by ich też nie zbawiło.



k***a, co za baran.

Ragnar

2013-05-31, 11:44
Samudaripen_Porajmos napisał/a:

Ragnar,
nasi przodkowie też nie umieli czytać i mieszkali w 20 osób w chatach z słomą na dachu... ale jak tak chcecie powrócić do korzeni to proszę bardzo. Ja nie najeżdżam na ateistów, dlaczego oni zawracają sobie dupę czymś w co i tak nie wierzą? Przecież chcą wolności religijnej...



Ale żydokomuna pier**ielisz. Niedługo też zaczniemy mieszkać w takich chatach jak nasz 'kochany' rząd będzie tak dalej postępował. Zobacz sobie jak dzisiejsza młodzież wypisuje głupoty w internecie, zresztą mało tutaj gimbazy, żebym miał już podawać przykłady?
Co do czytania, prędzej czy później przyszedłby do Pogan jakiś mędrzec, który by wprowadził i pismo i całą resztę potrzebną do rozwoju społeczności. To taki jedyny minus, że byśmy byli o drugie 100lat za murzynami jak teraz jesteśmy :mrgreen:

161ZT650 napisał/a:

Z niektórymi z Was to jak w tym kawale :

Spotyka sie grupka ateistów i zaczynaja wyzywać boga.

Przeklinają krzyczą i wszystko inne, nagle jeden z grupki zauwaza ze nowy członek który przyszedł nie psioczy na boga nie przeklina i drze ryja jak inni.

Podchodzi i pyta: dlaczego nie przeklinasz i nie wyzywasz boga razem z nami ?

Na co ten odpowiada: Bo ja w niego po prostu nie wierze.



Otóż to 161ZT650 :mrgreen:

Jak to ktoś sławny kiedyś powiedział - "Miej wyj***ne, a będzie Ci dane!"

Ale widocznie nie każdy zna to przysłowie :lol:

Winters

2013-05-31, 11:48
Oczywiście hejt na wierzących...
Moim zdaniem ten koleś powinien sie leczyć psychicznie, bo nie każdy ma ochotę chodzić na procesje, a ten od razu ich od poganów wyzywa :D
Ale tutaj gimbo-ateizm też się szerzy więc z tego też beka. Pamiętajcie ateiści, niedziela widzimy się na mszy :)

DuckDodgers

2013-05-31, 11:51
I potem katole się zastanawiają skąd ta niechęć do nich, dlaczego tzw. ateiści się ich czepiają i szydzą. A właśnie że wadzą, plują jadem na każdego kto ma inne przekonania i to samo dostają w zamian.

Zamiast skupić się na modlitwie bawi się telefonem, ot cała hipokryzja klasycznego polskiego katosa na krótkim filmiku.