18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Płk Aleksander Lichocki - teczka

Nilfgardczyk • 2015-01-10, 01:27
W nawiązaniu do filmu który został wrzucony przez użytkownika krusell, postanowiłem poszukać kim był owy oficer Aleksander L.który zastrzegł sądownie swoje nazwisko i wszelkie informacje o sobie.
Cytat:

Płk. Aleksander Lichocki – ostatni szef Zarządu I Szefostwa WSW, absolwent moskiewskich kursów GRU. Po zlikwidowaniu WSW, za zgodą Bronisława Komorowskiego przeniesiony do rezerwy kadrowej nowo powstałych Wojskowych Służb Informacyjnych. W 1991 r. w randze pułkownika i już na etacie generalskim odszedł z wojska. Powodem było rozpoczęcie prac tzw. komisji Okrzesika - sejmowej podkomisji ds. zbadania działalności byłej WSW, której raport wykazał nieprawidłowości i przestępstwa, mające miejsce w WSW. W latach 80. zajmował się prześladowaniem opozycji niepodległościowej i Kościoła. Na początku lat 90. brał udział w inwigilacji prawicy. Przyjaciel Edwarda Mazura, oskarżonego o zlecenie zabójstwa gen. Marka Papały.

Wieloletni znajomy Bronisława Komorowskiego. Do 2005 r. Lichocki pracował w Agencji Mienia Wojskowego.

Gdy w roku 2004 syn Komorowskiego został potrącony przez samochód jednego z najbogatszych Polaków, jadący w obstawie dwóch lancii BOR z pokazu Ferrari w hotelu Victoria, o fakcie tym poinformował dziennikarza Superexpresu Leszka Misiaka właśnie Aleksander Lichocki, przedstawiając się jako rzecznik i znajomy marszałka. Syn Komorowskiego został wówczas ciężko ranny. Według Lichockiego śledztwo tuszowano, a nagranie z monitoringu skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, gdzie doszło do wypadku urywa się tuż przed zdarzeniem. Sprawa nigdy nie znalazła finału w sądzie. Pułkownik Aleksander Lichocki, przedstawiający się jako lobbysta, był człowiekiem znanym w sejmie III i IV kadencji.

Oskarżony w związku z aferą marszałkową.



Dla lubiących czytać dokumenty chciałbym podzielić się linkiem do jego całej historii wojskowej. Jednak komuch porządek w papierach miały :emo:
http://pl.scribd.com/doc/250728871/Plk-Aleksander-Lichocki-Teczka-WSW

premium122

2015-01-10, 02:28
Komuna wiecznie zywa.Nawet jesli jej twarzamy sa tzw ludzie z opozycji - czytaj dawni tajni wspolpracownicy.
I dlatego ten kraj wyglada jak wyglada.Rzadzi agentura i jej agenci i skoro braklo wielkiego brata na wschodzie to sie znalazl drugi na zachodzie.

BongMan

2015-01-10, 02:47
Tak w nawiązaniu do twojego nicka - jak pierwszy raz grałem w Wiedźmina to z początku usłyszałem Milfgaard i myślałem, że jest to kraj w którym mieszkają milfy :D

premium122

2015-01-10, 03:45
BongMan napisał/a:

Tak w nawiązaniu do twojego nicka - jak pierwszy raz grałem w Wiedźmina to z początku usłyszałem Milfgaard i myślałem, że jest to kraj w którym mieszkają milfy :D



Dziecko neta:P
Ja czytalem pierwszego wiedzmina w wieku 15 zdaje sie lat to slowko milf jeszcze nie istnialo.

j-t-t-s

2015-01-10, 08:47
A czy to nie jest przypadkiem tatuś prawicowej divy Joasi?

Nilfgardczyk

2015-01-10, 11:21
Nick to bardziej nawiązanie do Cahira aep Calleaha ;)

RomanS

2015-01-16, 22:31
Nie wiem, czy wychodzi mi czytanie ze zrozumieniem, ale czarnym charakterem w ostatnim akapicie jest chyba `jeden z najbogatszych Polaków`, a nie Lichocki ani Komorowski.