18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Odszkodowania

franixxx • 2012-10-16, 18:14
Przykłady mądrości amerykańskiego systemu sprawiedliwości:

W 1994 roku wydarzyła się chyba najsłynniejsza sprawa o odszkodowanie - pani Liebeck dostała 250tys.$, bo oparzyła się kawą w McDonaldzie.

Wcześniej:

- Przyznano odszkodowanie studentce, która zraniła się złamaną mydelniczką w trakcie odbywania stosunku pod prysznicem w akademiku;

- Blisko milion $ zarobił adwokat pani, która doznała r
ozstroju psychicznego pracując 30 lat wśród dużych Murzynów;

- Pewna studentka poczuła się zdyskryminowana, gdyż nie pozwolono jej (jako dziewczynie) zapisać się do szkolnej drużyny piłkarskiej. Sąd nakazał wypłacenie półmilionowego odszkodowania i przyjęcie jej do drużyny. Już na pierwszym treningu została poważnie kontuzjowana. Tym razem odszkodowanie było wyższe - sąd uznał bowiem, że uczelnia popełniła błąd nie informując, że gra w football może być niebezpieczna;

- Spore odszkodowanie uzyskała rodzina Wietnamczyka, który pokonał po pijanemu ogrodzenie celem oddania moczu - prosto na tory kolejki CTA, które są pod napięciem; sąd uznał, że ostrzeżenie w języku angielskim nie wystarczy, gdyż człowiek może być analfabetą.

Z ciekawszych historii minionych lat to pani Walton z Delavare, która to wychodząc przez okno toalety w klubie upadła wyłamując sobie 2 zęby. Uzyskała niewiele, bo jedynie 12 tysięcy, gdyż sędziowie uznali, że chciała oszukać klub nie płacąc za toaletę, jednak w toalecie powinno być ostrzeżenie o możliwych skutkach wychodzenia przez okno.

Włamywacz, który zatrzasnął się w okradanym garażu został wprawdzie skazany za włamanie, jednak wystąpił o zadośćuczynienie za 8 dni przesiedzianych w zamknięciu pod nieobecność właściciela.

Carl Truman, złodziej kołpaków uzyskał tylko 70tys.$, gdy okradany przez niego samochód ruszył gwałtownie.

Najbardziej znany przypadek 2003 roku to Mr. Grazinski, który to po ustawieniu tempomatem prędkości w trakcie jazdy swoją furgonetką wyszedł do tylnej części samochodu zrobić sobie kawę - przed sądem przysięgał, że czytając instrukcję zrozumiał, iż tempomat to automatyczny pilot. Samochód uderzył w drzewo, zaś inteligentny właściciel uzyskał ponad 1,5 miliona dolarów.

Do dziś pewien Polak siedzi, bo przywiózł na Emergency kilkuletnią pasierbicę z krwotokiem - oskarżono go o próbę gwałtu. W więzieniu został zgwałcony przez współwięźniów - ale za to w USA odszkodowania jakoś nie przyznają.

W słynnym procesie O. J. Simpsona został on uniewinniony, gdyż policjanci nie dotrzymali obowiązujących procedur (w sprawie cywilnej wytoczonej przez rodzinę zamordowanej żony został skazany na zapłatę wielomilionowego odszkodowania za ten sam czyn).

W czerwcu 2003 facet dostał bezwględne dożywocie za oplucie policjanta - bo była to recydywa.

"Nic nie jest na tyle głupie, żeby wymiar sprawiedliwości nie mógł uczynić z tego precedensu i zasady prawnej służącej obywatelom."

Ale mimo wszystko nie w USA, ale w Polsce (Giżycko) policjant wysłał fałszywe banknoty do ekspertyzy... przekazem pocztowym.

pie**olnę głowa stół w McDonaldzie i powiem że nie było tabliczki kaski zawsze wpadnie :idzwch*j:

BongMan

2012-10-16, 19:18
Mam pomysł. Zbieramy powiedzmy 200 osób, zrzucamy się na samolot, lecimy do USA, rozjeżdżamy się po różnych stanach, każdy robi sobie kuku w możliwie najdebilniejszy sposób, bierzemy hajs i jesteśmy bogaci :)

To...........42

2012-10-16, 19:19
@up Robimy foty na sadola, zbieramy piwa, jesteśmy sławni i bogaci.

BongMan

2012-10-16, 19:20
No i taki kawał mi się przypomniał:

Przychodzi nowy ruski do adwokata.
- Słuchaj.. stary, ludzie sprytnie zbijają kasę ostatnio – a ja co, gorszy mam być?
Na twarzy adwokata rysuje się tylko zdziwienie.
Ruski kontynuuje:
- Kumpel mi powiedział, że był jeden taki gościu, co całe życie jarał po dwie paczki szlugów, a potem wykosił od wytwórni petów kilka dobrych lemonów, bo niby zachorował na raka czy cuś w tym stylu. Inny kumpel mówił mi jeszcze, że drugi gostek chce McDonaldsa postawić na głowie.. Czaisz? Za to, że centralnie spasł się jak świnia od tych hamburgerów. Tak więc, do rzeczy. Wyciągaj papiera i pisz kuna pozew. Będziemy się sądzić!
- Z kim?
- Ze Smirnoffem! Za te wszystkie stare baby, co je po pijaku wydupcyłem.

łysa_pała

2012-10-16, 19:56
Mówcie co chcecie, ale mi raz Mc Donald życie uratował. Zjadłem jakąś kanapkę u nich za kilka zł i gdyby nie kibel w tym obiekcie, to by mnie rozerwało.

Marcoos

2012-10-17, 09:42
I zn ów Polak jest w dupe j***ny.. Doslownie..

Sa...........is

2012-10-17, 10:45
@UP chyba ty ; o

pakicito

2012-10-17, 15:51
oni mają śmieszne odszkodowania a my mamy śmieszne wyroki np. za morderstwa i pedofilię

PanJacekPierwszy

2012-10-17, 15:52
Ciekawy temat, a tak malo komentów?Ja zawsze sobie wyplacam odszkodowanie w komunikacjii miejskiej, jak autobus jest spózniony o conajmniej 5 minut.Poprostu nie kasuje biletu

PsychoDEEF

2012-10-17, 15:59
Im proud to be a resident of Giżycko :v

gklkdp

2012-10-17, 16:07
I właśnie to polscy policjanci pobili rekord, tamci działali dla kasy, nasi z głupoty.

Radoslaf

2012-10-17, 16:13
Adwokat z Charlotte, Północna Karolina zakupił pudło bardzo rzadkich i bardzo drogich cygar, po czym ubezpieczył je od ognia. W ciągu miesiąca wypaliwszy je wszystkie, nawet bez zapłaty pierwszej raty za polisę ubezpieczeniową, zgłosił do firmy ubezpieczeniowej żądanie odszkodowania. W swoim pozwie adwokat napisał, że cygara zostały utracone w "całej serii drobnych spaleń". Firma ubezpieczeniowa odmówiła zapłaty, jako że ubezpieczony zużył cygara w "normalny sposób".

Adwokat założył sprawę w sądzie i wygrał! W uzasadnieniu sędzia zgodził się z firmą ubezpieczeniową, że żądanie jest niepoważne. Tym niemniej stwierdził, że adwokat właściwie się ubezpieczył i w polisie było zaznaczone, że cygara są ubezpieczone na wypadek ognia, bez określenia, co znaczy "normalny lub nienormalny sposób utraty przez spalenie".

Zamiast złożyć sprawę do sądu apelacyjnego, firma ubezpieczeniowa zapłaciła adwokatowi $15,000 za cygara utracone w wyniku spalenia. Natychmiast, jak adwokat zrealizował czek, firma ubezpieczeniowa zgłosiła do prokuratury 24 przypadki celowego podłożenia ognia i adwokat został aresztowany. Z jego zeznaniami ze sprawy o odszkodowanie w ręku firma ubezpieczeniowa poszła do sądu i adwokat został skazany za celowe spalenie swojego ubezpieczonego mienia na 24 miesiące więzienia i $ 24,000 odszkodowania.

Proximate

2012-10-17, 16:24
Cytat:

pie**olnę głowa stół w McDonaldzie i powiem że nie było tabliczki kaski zawsze wpadnie



W Polsce dostaniesz, ale co najwyżej 12 lat za niszczenie mienia publicznego :P

sorra18

2012-10-17, 17:17
@up

To ci sie udalo. Ale teraz niewiadomo czy sie smiac czy pakac bo tak mogo by sie stac.