18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nurburgring kompilacja

Ushiro Mawashi • 2015-06-12, 15:08
Cytat:

Nürburgring (lub Nuerburgring), znany też jako „Ring” przez fanów motoryzacji, jest znanym torem wyścigowym położonym w Niemczech, w miejscowości Nürburg, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat.
Obecnie w poważniejszych, międzynarodowych imprezach jest używana skrócona wersja toru, stworzona w latach osiemdziesiątych. Istnieje też starsza, dużo dłuższa i trudniejsza trasa, zwana Nordschleife. Zbudowana w latach 20. trasa biegnie wokół średniowiecznego zamku i miejscowości Nürburg w górach Eifel. Jest wciąż używana. Ze względu na olbrzymią liczbę zakrętów i pułapek jest uważana za jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających torów wyścigowych na świecie. Nawet znany kierowca Formuły 1 Jackie Stewart nazwał tę trasę Green Hell (Zielone Piekło).


Moim marzeniem jest wybrać sie kiedyś pojeździc po tym torze. Niestety 2 litrowym dieslem troche wstyd więc narazie się wstrzymam. Moze ktos z sadoli próbował tam swoich umiejętności?

Parman

2015-06-12, 15:30
kolega tam jeździł punto 1.4 czy 1.6 benzyna :D

ir...........ld

2015-06-12, 15:47
tam sie jezdzi byle czym

Ushiro Mawashi

2015-06-12, 16:07

W sumie dało by rade, ale najpierw może zrobie kurs w szkole jazdy subaru, żeby sie nie roztrzaskać na pierwszym zakręcie :-D

Moby_Dick

2015-06-12, 17:57
Dieslem wstyd marzenie spełnić? pie**olisz. Ja tam chce sie po tym torze rowerem przelecieć.
Wstyd będzie tylko wtedy jak kogoś w dieselku wyprzedzę.

Ushiro Mawashi

2015-06-12, 18:40
Napewno kiedyś się wybiore, swoja drogą ciekawe na ile okrążeń wystarczy komplet opon... No i AC chyba też nie obowiązuje :D

bach

2015-06-12, 22:09
dawno temu kulałem tam sierrą 2.0 w automacie, zabawa przednia :)

LuckyKiller

2015-06-12, 23:48
Ale ten Lotus na końcu hamulec aerodynamiczny wyj***ł! :D

YanioL

2015-06-13, 00:27
W tym kraju zbierałem prawie rok na 17letni wóz, żal mi byłoby go tam roztrzaskać.