18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niesamowite budowle Sacsayhuaman i Ollantaytambo

Gorti • 2017-04-30, 12:37
Na terenie dzisiejszego Peru znajdują się niezwykłe budowle Sacsayhuaman i Ollantaytambo składające się z wielu kilkuset tonowych kamieni, dopasowanych do siebie niczym puzzle. Sposób łączenia kamieni, ich transport oraz wycinanie brył ze skały budzą najwyższe zdumienie. Czy dawni ludzie korzystali z zaawansowanej technologii od bogów, tak jak opowiadali konkwistadorom?



Ork.Fajny

2017-04-30, 21:04
Hagia Sophia jest bardziej zaawansowaną konstrukcją niż parę położonych na siebie ciężkich kamieni i jakoś nikt nie podejrzewa że stworzył ją ktokolwiek inny poza zdeterminowanym człowiekiem.

pi...........ja

2017-04-30, 21:54
Może dlatego, że ci zdeterminowani ludzie znali już koło, konie i ciężkie dźwigi i ogłosili w całym kraju, że budują coś takiego?

kalijanek

2017-05-04, 18:26
up@ pamiętaj o tym, że większość wiedzy którą dysponowali starożytni przepadła na zawsze, raz że została zapomniana , bo nie było potrzeby czegoś pamiętać, no i oczywiście kościół katolicki, który cofnął świat kilka wieków do tyłu. Może budowniczowie z filmu też znali koło, dźwig, bloczek itp

Ork.Fajny

2017-05-04, 22:54
Ja pie**ole... Kościół Katolicki jedyne co zrobił to pomógł zachować część wiedzy jak POGAŃSKIE plemiona germanów zrobiły sobie tournée po Imperium Rzymskim a potem przez kolejnych parę wieków, większość naukowców np. Kopernik było księżmi... Ja rozumiem że mama zmuszała Cię do chodzenia do kościoła i masz uraz do czarnych o to, no ale wypadałoby się dokształcić w tym temacie zanim się wypowiesz.

Poza tym oni nie mieli żadnej konkretnej i dużej wiedzy. Oni potrafili wziąć duże głazy i przez dekady walić w nie mniejszymi aby nadać im odpowiedni kształt a potem za pomocą masy roboli zatachać je na miejsce. Rdzenni amerykanie nie znali nawet technologii budowania łuków. Jednej z podstaw architektury. Oni całe swoje życie mieszkali w szałasach albo pół-szałasach z kamiennymi ścianami. Zaawansowaną technologię to mieli katolicy kiedy budowali Notre Dame...

kalijanek

2017-05-05, 05:31
up@ ty chyba ominąłeś parę lekcji z historii o cywilizacjach obu Ameryk

Ork.Fajny

2017-05-05, 06:23
Jakich konkretnie? Wypowiedz się panie specu. Szczegóły oczywiście proszę.

Ork.Fajny

2017-05-05, 16:50
I pojawił się... Sztandarowy "argument" użycia Google używany przez każdego internetowego ludzika, który sam nic nie wie, zdaje sobie sprawę że nie wie (w końcu jakby wiedziałem to co za problem w pare sekund wklepać to przez klawiaturę) ale nie jest na tyle dorosły aby stanąć oko w oko z prawdą i przyznać się drugiej osobie że palnął jakimś ogólnikiem bez pokrycia w wiedzy własnej.
Swojemu szefowi w pracy też każesz wygooglować coś kiedy zadaje Ci pytanie...? Wątpię.

kalijanek

2017-05-05, 17:48
chłopcze jak dla ciebie słowo CYWILIZACJA nic nie oznacza to nie mamy o czym rozmawiać. Cywilizacja Azteków, cywilizacja Majów itd. Nie chce mi się pisać więcej, bo to wszystko możesz sobie znaleźć w internecie.

Ork.Fajny

2017-05-05, 17:55
To nie jest tak że nie chce Ci się więcej napisać. Ty po prostu nie wiesz co napisać bo poza "cywilizacja Azteków", bo tylko to wiesz.
Gdybyś wiedział cokolwiek innego to zamiast pisać ten post i poprzedni napisałbyś jeden a porządny i zamknął mi usta. Nie zrobisz tego bo nic nie wiesz.

kalijanek

2017-05-05, 18:00
rozkminiłeś mnie. Przyznaje indianie mieszkali w szałasach i nic nie umieli. Dzięki Bogu przypłynęli hiszpanie a razem z nimi księża i pomogli im się rozwinąć do obecnej postaci

Ork.Fajny

2017-05-05, 18:10
Oczywiście że cię rozkminiłem. Rozkminiłem także to że teraz bierzesz moją wypowiedź:
"Poza tym oni nie mieli żadnej konkretnej i dużej wiedzy. Oni potrafili wziąć duże głazy i przez dekady walić w nie mniejszymi aby nadać im odpowiedni kształt a potem za pomocą masy roboli zatachać je na miejsce. Rdzenni amerykanie nie znali nawet technologii budowania łuków. Jednej z podstaw architektury. Oni całe swoje życie mieszkali w szałasach albo pół-szałasach z kamiennymi ścianami."
...i bezczelnie zmieniasz jej sens, sugerując że napisałem iż NIC nie wiedzieli albo że żyli tylko w szałasach. A kwestię podbojów kolonialnych to nawet nie poruszałem.
Więc moja obserwacja jest słuszna. Jesteś typowym ludkiem z sieci, który nie wie nic na temat na który sugeruje że coś wie i kiedy powinien przedstawić wiedzę swoją i natychmiastowo zamknąć usta drugiej stronie, to odsyła do mglistego źródła typu Google bez podania nawet przybliżonej treści wyszukiwania bo pewnie nawet nie wiesz że wpisanie różnych zwrotów da różne wyniki i nie jesteś wstanie pojąć że mogę wpisać coś innego niż Ty, a potem dodatkowo próbujesz zmieniać treść czyjeś wypowiedzi w celu dyskredytacji.

kalijanek

2017-05-05, 18:23
dobra: piramidy i idealnie zaplanowane ogromne miasta, kalendarz ( w tym także znajomość i obserwacja kosmosu) , rysunki nazca, złożone społeczeństwo, system dróg, wodociągów, obserwatoria astronomiczne, bogata kultura i religia, złożone społeczeństwo i wiele wiele innych. Dzięki Bogu przypłynęli hiszpanie a z nimi księża i pomogli im się z tego dziadostwa i zacofania wyzwolić.

Ork.Fajny

2017-05-05, 18:58
I jaka zapominana wiedza kryje się za: "piramidy i idealnie zaplanowane ogromne miasta, kalendarz ( w tym także znajomość i obserwacja kosmosu) , rysunki nazca, złożone społeczeństwo, system dróg, wodociągów, obserwatoria astronomiczne" ...?