18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Nielegalne adopcje w Hiszpani...

skasowane • 2014-04-15, 13:43
Reszta w linku...


Cytat:

Za rządów gen. Francisco Franco w Hiszpanii ofiarami nielegalnych adopcji mogło paść nawet 300 tys. dzieci. Początkowo reżim nie ukrywał swoich intencji i bez ogródek odbierał pociechy "czerwonym matkom". Z czasem rozpoczęła się wielka mistyfikacja, w której uczestniczyły dyktatura, personel medyczny i kler. Przez dziesięciolecia nowo narodzone dzieci znikały, a matki były karmione kłamstwami o przedwczesnej śmierci i błyskawicznych pogrzebach. Sprawa "kradzionych dzieci" po dziś dzień kładzie się cieniem na życiu tysięcy osób w Hiszpanii, które walczą o odkrycie swojej prawdziwej tożsamości.


Ojcem doktryny "ratowania" dzieci "czerwonych matek" przed "komunistyczną patologią" był Antonio Vallejo-Nájera, szef wojskowej jednostki psychiatrycznej. W czasie pobytu w Berlinie zdobywał szlify u "najlepszych": Hansa Waltera Gruhle i Juliusa Schwalbe i Emila Kraeplina, czyli prekursorów wykorzystania eugeniki jako środka do osiągnięcia "czystości rasowej". W czasie pierwszej wojny światowej prowadził również inspekcje wśród jeńców wojennych w obozach koncentracyjnych, za co po jej zakończeniu został uhonorowany medalami od rządów w Brukseli i Paryżu.


U schyłku wojny domowej w Hiszpanii, w 1938 roku, utworzył Gabinet Badań Psychologicznych ds. Inspekcji Jeńców Wojennych w Obozach Koncentracyjnych gdzie eksperymentował na kobietach służących w szeregach Frontu Ludowego (wspierającego rząd w Madrycie) i Brygad Międzynarodowych (zorganizowanych przez Komintern). Na podstawie badań uznał, że aktywne politycznie kobiety są "moralnie zdegenerowane" i nie powinny mieć prawda do posiadania, a tym bardziej wychowywania dzieci. Uznając zwolenników komunizmu za chorych psychicznie, wysnuł też teorię o istnieniu "czerwonego genu", którego szkodliwe działanie można zminimalizować czy wręcz wyeliminować pod warunkiem "oddzielenia ziarna od plew" - odebrania komunistom potomstwa. "Totalna segregacja tych podmiotów od dzieciństwa mogłaby uwolnić kraj od tej straszliwej plagi", oceniał psychiatra.


Jego poglądy podzielała znakomita część nacjonalistów, skupionych wokół generała Franco, którzy (podobnie jak ich nazistowscy "koledzy"), żywili przekonanie o własnej wyższości rasowej. - To było niesamowite zobaczyć wszystkie listy i telegramy z gratulacjami, które (Vallejo-Nájera) otrzymał od wyższej kary oficerskiej - przyznał w rozmowie z radiem NPR profesor historii na Uniwersytecie w Barcelonie i były więzień frankizmu, Ricard Vinyes.




http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=12&cad=rja&uact=8&ved=0CDQQFjABOAo&url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fkat%2C1020223%2Copage%2C11%2Ctitle%2CNielegalne-adopcje-w-Hiszpanii-jak-dyktatura-gen-Franco-odbierala-matkom-tysiace-dzieci%2Cwid%2C15764652%2Cwiadomosc.html&ei=vhhNU67_BamS7AbasoGAAg&usg=AFQjCNF2U19WSpFgSGGi9FRzSusoKQ6drg&sig2=pFo40o1ud24UTnEezQCliw

pi...........ja

2014-04-15, 15:23
Wiem, żeś podły troll ale masz.

Dobrze się domyślał, ale badania szły w złym kierunku. To nie gen, tylko urazy psychiczne i brak przyjaciół lub poczucia własnej wartości prowadzą do wyznawania lewicy:
- jestem brzydka, gruba i odrzucam mężczyzn od siebie- zostanę feministką!
- koledzy się ze mnie śmiali- zostanę wyznawcą c**owatej równości!
- dlaczego oni są zaradni i mają z tego pieniądze a ja nie?- żądam opieki państwa!
- tato i mama dostawali kasę i socjalne mieszkanie za bycie nieuleczalnie chorymi pijakami- też tak zrobię!
- jestem głąbem zbyt leniwym by się a siebie wziąć- jestem dysfunkcyjny i żądam ułatwień na egzaminach!
- jestem łajzą bez kolegów i dziewczyny- odkryłem w sobie geja!
- on wierzy w wyższe wartości i czerpie z tego siłę, co jest dla mnie nie do pojęcia- j***ć ciemnogród!

skasowane

2014-04-15, 18:36
Urazy psychiczne? Ja też kilka odkryłem u drugiej strony...
- boje się o stabilność swojej orientacji lub wstydzę się swoich homo-popędów - zostanę homofobem!
- nie radzę sobie psychicznie ze świadomością że nikt nade mną nie czuwa - zostanę katolem!
- wszystkie dziewczyny uważają mnie za prostaka - zostanę szowinistą!
- gardzę ludźmi, nie mam empatii - zostanę libertarianinem!
- nie rozumiem innych kultur, nie wyściubiam nosa poza swoje zadupie - zostanę rasistą!
- rodzice tłukli mnie za najmniejsze pierdoły ale jakoś żyję - swoje też będę tłukł

ku...........pa

2014-04-15, 21:14
generał Franco na propsie

Schaiba

2014-04-15, 23:06
wp pl! I to jeszcze artykuł bez podania źródeł :D

Słaby troll.

skasowane

2014-04-15, 23:33
Nie zesrajcie się naukowcy i profesorowie od tych źródeł :P Specjaliście z koziej dupy się znaleźli... Wiedza jest powszechnie dostępna, materiał na wp.pl jedynie tą wiedzę uporządkowuje. No ale skoro można negować Holokaust...

8Preacher8

2014-04-15, 23:59
JesusChytrus napisał/a:

Nie zesrajcie się naukowcy i profesorowie od tych źródeł :P Specjaliście z koziej dupy się znaleźli... Wiedza jest powszechnie dostępna, materiał na wp.pl jedynie tą wiedzę uporządkowuje. No ale skoro można negować Holokaust...



TĘ wiedzę :) pisz poprawnie

i wszyscy mamy cię tu w dupie

panchamityle

2014-04-16, 01:39
JesusChytrus napisał/a:

Nie zesrajcie się naukowcy i profesorowie od tych źródeł :P Specjaliście z koziej dupy się znaleźli... Wiedza jest powszechnie dostępna, materiał na wp.pl jedynie tą wiedzę uporządkowuje. No ale skoro można negować Holokaust...



Otóż nie można negować, bo jest na to paragraf. Za głoszenie 'kłamstwa oświecimskiego' jest kara większa, niż za pobicie. Ostatni "kłamca oświęcimski" w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach zmarł/zginął i został odnaleziony pod realem w Opolu ok. 3 lata temu.
Nie wiem po co aż tyle piszę, skoro piszę to do największego cwe*a na tym portalu - już dawno za głupie pie**olenie i słabe trollowanie powinieneś pedale dostać bana! :idzwch*j:

lynks

2014-04-16, 04:19
¡Arriba España! :D

skasowane

2014-04-18, 13:49
Ten kłamca oświęcimski zginął zapewne przez własną głupotę, ktoś pie**olący takie bzdury raczej nie jest normalny to i nie zachowuje się racjonalnie...