18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Naziści i Watykan

kmexxx • 2009-10-14, 19:59

Biskup Katolicki salutujący hitlerowi.

Spisanie konkordatu między Watykanem (reprezentowanym przez Eugenio Pacelli`ego [poźniejszego papieża Pius XII]) a Nazistami.

Salutujący księża na zjeździe młodzieży na stadionie Berlin-Neukolln.

Modlący się Hitler. :emo:

Źródło

Coś cicho jest o tym, że ktoś tu z kimś sztamę trzymał... :dead:

Karenz88

2009-10-14, 20:07
nadal tak jest !
w końcu benedykt był w ss !

Krzysztof

2009-10-14, 20:10
Watykan popierał dojście Hitlera do władzy, uważał to za doskonały sposób zatrzymania przemian komunistycznych(Jak wiadomo z natury niechętnym kościołowi) w Niemczech.
Zresztą tak samo jak cała zachodnia europa. :glowawmur:

marcin89ck

2009-10-14, 20:14
Aż mi sie żart pewien przypomniał^^

II Wojna Światowa, ulicami okupowanego Krakowa idzie Karol Wojtyła. Nagle zza rogu wyskakuje na niego SSman z pistoletem i krzyczy:
- Halt! Dokumenty!
- Nie mam.
- Dokumenty, polnische schweine, bo rozstrzelam!
- Jak Boga kocham nie mam przy sobie!
- Nie drwij sobie polaczku, dokumenty ale już!
- Naprawdę zapomniałem!
SSman wk***iony odbezpiecza już broń, nagle z niebios zstępuje promyk światłości, pojawia się Anioł Pański i mówi do SSmana:
- Oszczędź tego dobrego człowieka. On będzie w przyszłości wielkim człowiekiem i papieżem, zrobi wiele dobrego na świecie i zostanie obwołany świętym.
SSman się zastanawia, po czym mówi do Anioła:
- No dobra, oszczędzę go, ale pod jednym warunkiem.
- Jakim?
- Że ja będę papieżem zaraz po nim...

luki24

2009-10-14, 20:21
weźta to pokażta jakiemuś klesze ciekawe co powie, albo jakiemuś żyjącemu kombatantowi z II WŚ

smbdfromnowhere

2009-10-14, 20:23
Wcale nie tak cicho, to dość znany fakt kładący się cieniem na instytucję Kościoła. Z resztą poprzedni papież chyba za to przepraszał. No cóż, Watykan palcem nie kiwnął w czasie wojny.

Lashlo

2009-10-14, 21:01
Dzięki za topik. Przymniało mi się, że muszę sobie Devil Doll'a zakupić w Internecie, tak apropos Pacellego. ;]

Ag...........pt

2009-10-14, 21:15
Lashlo, którą płytę?

Lashlo

2009-10-14, 21:17
Najbardziej Sacrilege of Fatal Arms, ofc. :]
Mam wszystko, ale zostało na kompie u ex, więc posiłkuje się 'szybkimi zakupami internetowymi'. :}

Priest

2009-10-14, 21:43
Karez Benedykt był w hitler jugen jak już.

Magik2501

2009-10-14, 23:18
I co z tego, że księża salutowali? Przecież to powszechnie wiadomo, że do pewnego momentu papież popierał Hitlera.
Mało kto wie, że Hitler był na mszy po śmierci Piłsudskiego, by oddać cześć Polakowi.

A na 3 zdjęciu od góry chyba są Hiszpańscy księża, więc wcale nie oddają cześci Adolfowi, tylko po prostu salutują. Ale tu pewnie każdy myśli, że ten gest prawej ręki to wymyślił Hitler, co? A w Rzymie się co innego robiło. Albo cały Europejski ruch narodowy go nie używał jak jeszcze Hitler jadł swoje gile w piaskownicy.

SilentBastard

2009-10-14, 23:34
Magik2501 napisał/a:


Mało kto wie, że Hitler był na mszy po śmierci Piłsudskiego, by oddać cześć Polakowi.


No tak, to stawia go w zdecydowanie innym świetle.

Magik2501 napisał/a:

Ale tu pewnie każdy myśli, że ten gest prawej ręki to wymyślił Hitler, co? A w Rzymie się co innego robiło.


obawiam się jednak, że te zdjęcia nie pochodzą ze starożytnego Rzymu.

Magik2501 napisał/a:


Albo cały Europejski ruch narodowy go nie używał jak jeszcze Hitler jadł swoje gile w piaskownicy.


Swastyki używali przed wojną nawet Polscy górale, so what?
WTF is your point?

luki24

2009-10-15, 00:48
Magik2501 napisał/a:

do pewnego momentu papież popierał Hitlera.

możesz jednoznacznie i ściśle określić ten moment? Bo mi się wydaje że zawsze było ciche przyzwolenie, zwłaszcza że hitler kosił papieżowi konkurencję(żydów)

sz...........aw

2009-10-15, 19:35
Nie tylko Papież utrzymywał bliskie stosunki z Hitlerem, swego czasu Chamberlain popierał Hitlera, to za jego zgodą, a dokładniej brakiem sprzeciwu dokonał się anschluss Austrii, oraz aneksja Czech. Roosevelt wspierał Opla poprzez GM i także dążył do bliskich stosunków z Hitlerem. Więc gadanie że Watykan jest taki zły bo popierał nazistów jest debilizmem, bo pół europy to robiło, jak nie większa część.
A co do haltowania to nawet w Polsce w 20'sto leciu między wojennym cześć ludzi w taki sposób się pozdrawiała i nie byli to naziści.