18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nauki Talmudu

bimbastah • 2013-08-20, 13:28
Kilka ciekawych nauk z talmudu.

Talmud (hebr. תלמוד talmud = nauka) – jedna z podstawowych (choć nie jest uznawana za świętą) ksiąg judaizmu. Został napisany językiem judeo-aramejskim. Talmud jest komentarzem do biblijnej Tory, w którym wyjaśniono jak przestrzegać prawa zawartego w Torze w warunkach, jakie zapanowały wśród Żydów wypędzonych z Palestyny w II w. n.e. Można powiedzieć, że Talmud jest czymś w rodzaju katechizmu obowiązującego wyznawców tradycyjnego judaizmu.



Zwróćcie uwagę na cytat z 3:50 - jak dla mnie jest to dosyć ciekawe :lol:

McMenel

2013-08-20, 13:48
A mam zacząć cytować cholerne encykliki i bulle papieży ?? Każda religia to zło i kurewstwo nastawione na poniżanie innych a wywyższanie swoich.

Crem0wy

2013-08-20, 14:11
McMenel, owszem poprosimy o jakieś 10 cytatów WAŻNYCH encyklik i bulli papieskich.

McMenel

2013-08-20, 14:30
Crem0wy napisał/a:

McMenel, owszem poprosimy o jakieś 10 cytatów WAŻNYCH encyklik i bulli papieskich.


Co uważasz za Ważną encyklikę i Bulle ??
Edit zresztą nie będę nic cytował bo reakcja będzie ta sama jak w przypadku Żydów czy Islamistów. Czyli że to się nie liczy , stare , źle interpretuje itp. Nie raz nie dwa widziałem takie dyskusje które kończyły się tym.

Crem0wy

2013-08-20, 15:04
McMenel, taką która w następnych nie została zanegowana.
I nie nie będzie "źle interpretujesz" bo nie jestem jednych z wiernych i biorę dosłownie to co jest napisane tam nie szukać jakiś zjechanych "co autor miał na myśli".
Więc proszę bardzo... Parkiet jest cały twój.

le...........k8

2013-08-21, 17:14
McMenel napisał/a:

A mam zacząć cytować cholerne encykliki i bulle papieży ?? Każda religia to zło i kurewstwo nastawione na poniżanie innych a wywyższanie swoich.



McMenel napisał/a:


Co uważasz za Ważną encyklikę i Bulle ??
Edit zresztą nie będę nic cytował bo reakcja będzie ta sama jak w przypadku Żydów czy Islamistów. Czyli że to się nie liczy , stare , źle interpretuje itp. Nie raz nie dwa widziałem takie dyskusje które kończyły się tym.



Nie uciekaj jak pies z podkulonym ogonem sam chętnie przeczytam co jest nie tak w zaaprobowanym encyklikach przez kościół (naprawdę)
Oświeć nasze ciemne umysły a, jeżeli uważasz, że nie jesteśmy godni to odpuść sobie forum i znajdź takie, w którym można sobie nawzajem przytakiwać, bo na tym polega merytoryczna dyskusja, że przedstawia się argumenty i od razu dowody.
Ja szukam w internecie wartościowych informacji w tym ciekawym komentarzy natomiast ten powyżej tylko zaśmieca temat żalami nie przedstawiając żadnej istotnej treści.