18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Mirosław Sokołowski "Gady"

mamaPszemka • 2013-05-12, 16:14
Cytat:

Powieść Gady to niezwykle przejmujący, a zarazem wiarygodny dokument zjawiska narkomanii w Polsce. Szczególne są okoliczności jej powstania - została napisana przez dwudziestokilkuletniego człowieka dotkniętego nałogiem, po ostatniej nieudanej próbie leczenia. Pracę przerwała śmierć, dopisując do utworu tragiczną pointę. Pozostała relacja z kilku miesięcy życia, obrazująca najostrzejsze stadia i przejawy nałogu, uderzające autentyzmem świadectwo powszedniego życia narkomana.



Jak dla mnie świetna książka. Napisana ciekawym językiem, nie mogłam się od niej oderwać. Gdzieś przeczytałam(może to było nawet w książce), że matka autora wydała tę książkę, żeby zniechęcić innych do sięgania po narkotyki. Szczerze polecam! Może ktoś czytał i podzieli się wrażeniami?

mare30ks

2013-10-15, 13:52
ja ja wlasnie pochlaniam, swietny kawal tekstu. za duzo nie ma co opowiadac bo mozna zdradzic niepotrzebnie wazne watki, mimo 450 stron pochlania sie ja blyskawicznie. swietnie napisana, wrecz wchodzi sie w skore autora i widzi to co robil. warte przeczytania.

Rafcio115

2014-12-16, 09:49
Kończę czytać książkę. Świetna. Szkoda, że nie jest obowiązkowa np. w liceum. Może wtedy niektórzy nie sięgaliby po narkotyki, leki i tego typu dziadostwa. :)