18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Miłosierdzie.

BÃ...........³g • 2011-05-22, 11:09
Ktoś miał tu podpis "Bóg jest największym sadystą"




Nie chodzi mi o flejmy, tego rodzaju obrazki mają powodować przemyślenia, i pomimo tego że jest ich tu już dużo, może któryś kogoś poruszy.
Cejrowski powiedział że ma misję nawracać, ja chyba też.

ul...........rt

2011-05-22, 11:19
Jeśli masz zamiar tutaj nawracać,to nie wróżę Ci sukcesu...

Robster

2011-05-22, 11:21
Religia, wieczny temat dyskusji. Tylko nie wiadomo po co dyskutować, jak ktoś wierzy to znajdzie w tym sens i wytłumaczy sobie całe zło na świecie boskim planem, jak ktoś nie wierzy, to jest to dla niego zwykła kolej rzeczy.

Bl...........er

2011-05-22, 11:24
Na każdego przyjdzie czas ;-)


BÃ...........³g

2011-05-22, 11:31
Temat ciekawie siÄ™ rozwija.
Robster napisał/a:

Religia, wieczny temat dyskusji. Tylko nie wiadomo po co dyskutować



W sumie to ostatnio na głównej same śmieszne filmiki i inne takie, spójrz na wczesnego sadola.
Od czasu do czasu mogłoby być coś głębszego, jako że niedziela do kościółka ;)

Buubles

2011-05-22, 13:23
wszytko spoko, tylko co to za plemnik ze skrzydłami z tyłu ?!

WhiteBaran

2011-05-22, 19:50
Co za dobry i miłosierny Bóg skazuje niewinnych ludzi na śmierć i męki ?

solton021987

2011-05-22, 19:56
to nie Bóg głodzi i zabija ludzi, tylko inni ludzie to robią. Takie USA np woli wyjebywać tysiące ton zboza do oceanu niż karmić mużynów. Niby co z tym wspólnego ma Bóg skoro każdy ma wolną wolę. A patrząc z drugiej strony na takiego głodnego mużyna to jakoś łatwiej mu zwalać wine za głod na Boga zamiast ruszyć mózgownicą i łapami i poszukać jakiegoś żarcia albo wychodować je sobie, albo nie mnożyć się skoro nie ma warunków do wychowania dzieci.
Mój wniosek taki, Bóg był jest i będzie, ale bezpośredniego wpływu na rozum ludzki nie ma i nie zrobi od tak z każdego sk***ysyna anioła, ani z każdego biedaka bogacza

P.S. jakby któryś "pseudo ateista" troche potrafił zagłębić sie w temat to w Biblii jak byk jest napisane "prawie na początku" przesłanie Boga do pierwszych ludzi: „ Czyńcie sobie ziemię poddaną " (Rdz 1, 28)
co znaczy że dał nam coś pod opiekę, tak jak wasi rodzice dali wam kiedyś chomika albo psa i to przecież nie będzie ich wina że taki zwierzak ucieknie albo wpadnie pod ciężarówke...

Bl...........er

2011-05-22, 20:00
solton021987 napisał/a:

głodnego mużyna


solton021987 napisał/a:

karmić mużynów



Faktycznie murzyni przez "ż" mają przej***ne.

BÃ...........³g

2011-05-22, 20:29
Solton, dlaczego nie ześle im manny z nieba?
Heh, deista z Ciebię, ale skoro tak to wszystkie cuda też ściema.

solton021987

2011-05-22, 20:45
@ up ojeju jaka cięta riposta i jak ściśle powiązana z tematem posta
pozostało ci wymienić jeszcze resztę literówek i braków przecinków które popełniłem...
naprawde cenna uwaga do tematu
nic tylko to sobie w ramkę oprawic i na ścianę...

Bóg napisał/a:

Solton, dlaczego nie ześle im manny z nieba?
Heh, deista z Ciebię, ale skoro tak to wszystkie cuda też ściema.


Biblia to przenośnia, metafora, jesteście takimi ateistami a i tak interpretujecie to tak jak kościół mówi...
pytasz sie o manne z nieba to może stworzenie świata w 7 dni też bedziesz brał dosłownie. to wszystko to metafora tego co było naprawde. Nie było dosłownej manny a jedynie warunki na egzystencje na pustyni przez 40 lat, czyli coś w stylu oazy gdzie było troszke jedzenia, to kolejne nieudolne tłumaczenia sprawiły że wiara jest teraz tak żle odbierana.
P.S.za Ciasny umysł z ciebie żeby to dostrzec...

review831

2011-05-22, 21:36
Nic ciekawego nie wniosę do tematu, ale... "Bóg" nie może być ateistą.

P.S. Dyskutujcie sobie dalej. Powodzenia ;)