18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Miasto ruin

~tip.top • 2011-02-18, 13:47
Przelot Liberatora nad zburzoną Warszawą w kwietniu 1945 roku



animacja autorstwa Damiana Nenowa (podkład zmieniony)

Suka_Blyat

2011-02-20, 09:52
I cała lewobrzeżna Wawa poszła w p*zdu... Że też to ogarnęli po wojnie

PinkRose

2011-02-20, 10:02


Jebie mnie to , że Warszawa w przeszłości została rozj***na na własne życzenie Warszawiaków

Animacja niezła, jednak czasem trochę przycina. Nie wiem czy oryginalnie ma płyniejszą animację, a te zacięcia spowodowane są tym, że filmik został sknwertowany na jakąś słabszą jakość.

Cryan

2011-02-20, 10:39
@PinkRose na Twojej starej życzenie chyba. Albo Twoje, jak mnie wk***ia takie pie**olenie, gdzie Ty tam widzisz życzenie warszawiaków?

androgenius

2011-02-20, 10:40
@up szczerze to też mnie to wali,jeszcze mnie wtedy nie było,więc wyjebka :D

troopoernik

2011-02-20, 11:17
@Cyran
A no dlatego ich życzenie bo jak większość polskich powstań i to było bez pomysłu kompletnie źle zorganizowane i nie przygotowane.
Budujemy mit wielkiego polskiego społeczeństwa właśnie na przegranych sprawach jak ta. Wspaniała martyrologia "Polska mesjaszem narodów" i inne błazeceństwa pseudo romantyków. Skutek był łatwy do przewidzenia.
Z całej historii naszych powstań tylko wielkopolskie się nam udało a tak to kicha i pożoga.
Za niepowodzenie tego powstania możemy mieć pretensje tylko do siebie.

KamykHC

2011-02-20, 11:22
Warszawa i tak dalej jest ruiną, moralną ;]

Earth

2011-02-20, 11:27
@Znawcy historii

Warszawa była regularnie bombardowana przez cały okres wojny, bo Niemcy przejeli lotniska na pomorzu, więc bombowce były w stanie przelecieć całą drogę na jednym baku.
No i nie pie**olcie, że na własne życzenie Warszawiaków miasto zostało rozj***ne, bo gdybyście żyli w tamtym czasach, to byście ze strachu jedli swoje gówno, albo pierwsza lepsza bomba rozj***ła bym wam morde, co byłoby najlepszym rozwiązaniem.

di...........kk

2011-02-20, 11:30
88 piwo dałem, hehe ;P

mi...........sz

2011-02-20, 11:31
fajne pancze od roznej masci hejterow juz leca, az sie sobie dziwie ze sie nie dolacze. mam pytanie: tytul piosenki?

zi...........10

2011-02-20, 11:49
bylem na tym w 3d w muzeum powstania w wawie.
Tam podkład byl lepszy...
świetne

Darth Revan

2011-02-20, 11:57
Earth napisał/a:

@Znawcy historii

Warszawa była regularnie bombardowana przez cały okres wojny, bo Niemcy przejeli lotniska na pomorzu, więc bombowce były w stanie przelecieć całą drogę na jednym baku.
No i nie pie**olcie, że na własne życzenie Warszawiaków miasto zostało rozj***ne, bo gdybyście żyli w tamtym czasach, to byście ze strachu jedli swoje gówno, albo pierwsza lepsza bomba rozj***ła bym wam morde, co byłoby najlepszym rozwiązaniem.



Co Ty pie**olisz?? Nie przez cały okres wojny tylko do skończenia kampanii wrześniowej, a później po klęsce Powstania Warszawskiego :hitler: r wydał rozkaz całkowitego zburzenia Warszawy. Więc jak to nazwałeś"znawcy historii mają racje" dodałbym jeszcze winę naszych "braci Rosjan"

Dymekx

2011-02-20, 11:58
@troopoernik
Powstanie było dobrze zorganizowane świadczy o tym choć fakt, że zwykły powstaniec stawiał zaciekły opór jednostkom SS. Pomimo ogromnych braków w uzbrojeniu i wyszkoleniu Warszawiacy walczyli przez 63 dni. A to, że Warszawa została zrównana z ziemią nie było efektem złego planowania lecz oddziałów SS które to miały prosty rozkas zniszczyć każdą ulice, każdy dom by Warszawa była przykładem tego co spotyka wrogów III Rzeszy. Warszawiacy wiedzieli, że sami nie wygrają ich plan zakładał iż Armia Czerwona wkrótce wesprze ich w walce ale mylili się. "Budujemy mit wielkiego polskiego społeczeństwa" tak się składa, że przez całe 1000 lat Polska dążyła do stworzenia państwa idealnego utopi gdzie to ludzie mieli być wolni. W Polsce nie ścigano "wiedźm" nie palono na stosie. Wielu Historyków uważa (w tym wielu Żydowskich), że gdyby nie Polska Żydzi przestali by istnieć. Polska to jedyny kraj gdzie Katolickie kościoły stały obok Meczetów i innych miejsc spotkań ludzi wierzących. Polska to dom ludzi prześladowanych no ale były "kraje prześladowcy" którym się to nie podobało. I tak Polska stała się sama prześladowana i upadła w imię słusznej sprawy. Więc śmiem wątpić w prawdziwość słów "Budujemy mit wielkiego polskiego społeczeństwa..." bo mitem jest to czego nie było a to co było jest historią. I na koniec "...właśnie na przegranych sprawach jak ta..." przegrana czy wygrana obie zasługują na takie same uznanie o ile sprawa za którą walczą jest słuszna: Monte Cassino, Westerplatte, Odsiecz Wiedeńska, rok 1612, rok 1921, Powstanie Listopadowe i Styczniowe, Zadwórze, Wizna. Tu wymieniłem walki wygrane jak i przegrane ale łączy je wspólna słuszna sprawa wolność. Historię się pisze po to by się z niej uczyć a nie po to by się nią pysznić i chełpić przed obcokrajowcami. hehe "I na koniec" trochę długi ten koniec.
I tak jestem idealistą bo się tego nie boje.
Student Wydziału Historii

Pixik

2011-02-20, 12:58
Mihasz
Tytuł utworu Stellamara-Prituri se Planinata (Nit grit Remix)

Kooron

2011-02-20, 13:17
nie będzie piwa ze względu na j***ne dap stepy .. ale to jest h*jowe

ar...........ir

2011-02-20, 13:48
No i pięknie k***a, taka Warszawa podoba mi się znacznie bardziej niż obecna.