18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mars One

bybejita • 2013-05-17, 03:26
Siemano!
Ludzie dziwi mnie że tutaj tego nie było, mam pytanie co sądzicie o tym? Ekspansja Marsa do końca życia? Za darmo, wystarczy aplikacja i może da rade do niech dołączyć. Może to i samobójstwo, ale pomyślcie jeśli to się uda. Mówicie tam niżej co sądzicie ja z miłą chęcią poleciałbym tutaj tylko Tusk srusk podatki i ch*ja mam, a tam żyć od nowa pewnie jakieś 5 lat nie więcej i coś sie rozpie**oli, ale nawet na jeden dzień to k***a jest moc. Niżej dam tekst z jeden ze stron internetowych i filmik przedstawiający całą idee.


PS: Niby środki na to ma dać im RealitySHow jak "Wielki Brat" Niby będziemy w necie oglądać tych czterech pierwszych na marsie.
CO SĄDZICIE? PISZECIE SIE? www.Mars-One.com tutaj dajecie aplikacje video, po filmikach same 30+ widzę, a takich wątpie że wezmą skoro to za 10 lat ma być.




Mars One – prywatny projekt prowadzony przez holenderskiego przedsiębiorcę Bas Lansdorpa, którego celem jest ustanowienie stałej kolonii ludzkiej na Marsie. Plan zakłada wysłanie prywatnego satelity komunikacyjnego na orbitę Marsa w 2016 roku, a po kilku kolejnych etapach lądowanie tam czworga ludzi w 2023 roku. Po tym okresie kolejne grupy astronautów mają docierać na Marsa co dwa lata.
Koszt umieszczenia pierwszych czterech astronautów na Marsie wycenia się na około 6 miliardów USD (4,7 mld €). Mars One podpisał listy intencyjne z potencjalnymi dostawcami elementów wyprawy dla każdego etapu misji, takimi jak SpaceX. Autorzy projektu zakładają, że koszty da się znacznie obniżyć dzięki temu, że będzie to podróż w jedną stronę. Astronauci mają zostać tam do końca życia.
Mars One obecnie próbuje zapewnić sobie finansowanie poprzez wsparcie sponsorów i inwestorów oraz rozpropagowanie wyprawy programem telewizyjnym, zaś wybór astronautów oddać w ręce widzów[3]. Całe przedsięwzięcie ma być największym i najdłuższym reality show w dotychczasowej historii telewizji, trwającym od początku rekrutacji uczestników, poprzez siedmiomiesięczną podróż aż do lądowania na Marsie. Dla Mars One pracuje już jeden z pierwszych pomysłodawców Big Brothera. Rekrutacja uczestników ma się zacząć w roku 2013 i przez 10 lat będą oni przygotowywani do spędzenia reszty życia na Marsie.

Plan

2013: Zostanie wybranych pierwszych 40 astronautów; w celach treningowych na Ziemi zostanie zbudowana replika kolonii.
2014: Zostanie wyprodukowany pierwszy satelita komunikacyjny.
2016: Wystartuje misja zaopatrzeniowa z 2,5 tony żywności i innych niezbędnych elementów, przy wykorzystaniu statku Dragon.
2018: Zostanie wysłany łazik celem znalezienia najlepszego miejsca do lądowania.
2021: Sześć statków Dragon i kolejny łazik zostaną wysłane na Marsa, m.in. 2 kapsuły mieszkalne, 2 kapsuły zaopatrzenia oraz 2 podtrzymujące życie.
2022: Wystartuje rakieta Falcon Heavy firmy SpaceX z pierwszymi astronautami.
2023: Pierwsi astronauci wylądują na Marsie w zmodyfikowanej kapsule Dragon.
2025: Druga grupa astronautów dotrze na planetę.
2033: Kolonię będzie zamieszkiwać 20 osób.

walalazara

2013-05-18, 18:32
@90lcukypl internet bedzie ale zamiast 50ms ping bedziesz mial 20 minut wiec w CS niepograsz

gówniaczek

2013-05-18, 18:47
jedno pytanie. Po ch*j?

PękniętySłoik

2013-05-18, 19:16
To jest tylko chwyt marketingowy. Nie podniecajcie się, nikt nigdzie nie będzie leciał.

Ar...........an

2013-05-18, 19:21
gówniaczek napisał/a:

jedno pytanie. Po ch*j?


Tłucznia pod tory zaczyna brakować

Patrysio

2013-05-18, 19:29
A gdyby tam wyslac ciapatych...

bez tlenu

Kinio

2013-05-18, 21:24
Doskonały przykład na to, że prywatne podmioty znacznie bardziej dążą do postępu niżby publiczne jednostki.

kaloszer

2013-05-18, 21:34
Nie uda się. Nie mamy jeszcze technologii aby chronić się przed długotrwałym wystawieniem na promieniowanie kosmiczne.
Akcja na księżyc ile trwała ? 7 dni chyba, członkowie tej wyprawy mieli chorobę popromienną...
Tak dla porównania podróż na marsa to pół roku, nie ma tam także ochronnej warstwy przed promieniowaniem (magnetyzm czy coś, prof hab z tego nie mam)

gówniaczek

2013-05-18, 21:54
kaloszer napisał/a:

Nie uda się. Nie mamy jeszcze technologii aby chronić się przed długotrwałym wystawieniem na promieniowanie kosmiczne.
Akcja na księżyc ile trwała ? 7 dni chyba, członkowie tej wyprawy mieli chorobę popromienną...
Tak dla porównania podróż na marsa to pół roku, nie ma tam także ochronnej warstwy przed promieniowaniem (magnetyzm czy coś, prof hab z tego nie mam)


http://odkrywcy.pl/kat,111396,title,Lekarstwo-na-chorobe-popromienna,wid,14875195,wiadomosc.html?smg4sticaid=6109c5

Iron96

2013-05-18, 22:47
E tam za ch*ja im się to nie uda. Lecieć to powinni zawodowi astronauci, Już to widzę jak jakiś przeciętny Kowalski zapisuje się wygrywa i leci na Marsa. Na Księżycu ledwo co wylądowaliśmy, a oni za Marsa się biorą. I do czego to dochodzi, że dzięki jakiemuś reality show taka misja może być sfinansowana. Ten system w którym żyjemy to jest bardzo zły system. Jakimi pieniędzmi obraca się w rozrywce (czy to jakieś głupie reality show albo sport) a na inwestowanie w przyszłość ludzkości to pieniędzy nie ma w ogóle.

gawlow

2013-05-18, 23:06
ch*ja polecą bo nie udało się jeszcze nikomu na ziemi stworzyć samowystarczalnej biosfery w której mógłby mieszkać człowiek a co dopiero ją gdzieś wysłać.

alalai

2013-05-18, 23:23
6 miliardów USD, śmiechu warte, uwierzyłbym gdyby to było 600 miliardów

Dlaczego?, to proste

-potrzeba przetransportować specjalne konstrukcje oraz maszyny umożliwiające przęzycie
-zapasy wody (no chyba że uda im się dzieki jakiejś maszyniei technologi wydobywać ją marsa. tak czy inaczej zapas wody muszą mieć na początek)
-zapasy żywności, dodatkowe konstrukcje dla uprawy roślin (małe to one nie będą), oraz dodatkowe zapasy wody dla roślinek
-części zamienne, zapasowe materiały
-opracować technologie umożliwającą skrócenie czasu przelotu na marsa
-przetransportować wyposażenie
-przetransportować załoge
-zainstalować spore baterie słoneczne, mars jest dalej położony od śłońca niż ziemia
-i pewnie w ch*j innych rzeczy o których nie mam pojęćia

i oni chcą to zrobić za 6 mld dolców, śmiechu warte
jedyne co z tego wszystkiego będzie to reality show ze szkolenia tych śmiałków, reklame już mają więc na pewno zarobią

mieciu621

2013-05-18, 23:29
@cys 23 jestem szczęśliwy że to BingMan cieszyłbym się do końca życia fajne kawały a do tego spędzić życie ze sławną osobą...

Go...........Fr

2013-05-18, 23:52
na start dobry pomysł ale jaki sens budować na ziemi mam na myśli Marsa skoro można budować wgłąb ziemi oszczędzając na materiale konstrukcyjnym tak jak to robią mrówki, a budowanie pod ziemią ma same zalety i na powierzchni można ustawić baterie słoneczne, taniej wyjdzie sprowadzić materiały i sprzęt niż stawiać takie małe kontenery

hardbot

2013-05-19, 00:32
cys23 napisał/a:

Zagadka: Zostałeś wybrany, szkolą cię przez 10 lat, uczysz się obsługi promu, podstaw przeżycia na marasie, przyzwyczajasz do grawitacji, jest zaje*iście. W dzień odlotu poznajesz typa z którym masz leciec, a na jego kombinezonie naszywka: BongMan. Co robisz?