18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ludzie cienie

ZiomZaZiomem • 2012-10-25, 13:01


Początkowo zauważyć możemy ich jedynie kątem oka. Nasz umysł wychwyca jakiś nieokreślony ruch, po czym odwracamy się, aby sprawdzić, czym on jest. Nagle okazuje się, że nie wydarzyło się absolutnie nic. Jesteśmy w pokoju sami, a nam najprawdopodobniej się przewidziało. Być może zjawisko to już nigdy się nie powtórzy, być może jeszcze kilkukrotnie wychwycimy podobny, trudny do scharakteryzowania, ruch, jednak tylko część ludzi ma szansę na to, aby zauważyć cienistego człowieka w pełnej krasie. Zaczyna się właśnie od zauważenia czegoś kątem oka. Coś poruszyło się w rogu pokoju, odwracamy się, a tam nie ma nic. Po jakimś czasie sytuacja się powtarza. Wszystko dzieje się coraz częściej, więc zastanawiamy się, czy może mamy problemy ze wzrokiem, bo przedtem nie mieliśmy takiego odczucia... a może po prostu nie zwracaliśmy na nie uwagi? Wszystko dzieje się stopniowo, powoli, bez pośpiechu. Przecież IM nigdzie się nie śpieszy, prawda?

Po jakimś czasie nie wychwycamy już ruchu kątem oka, lecz widzimy postać w pełnej krasie. Czarną postać. Jednak nie jest to zwykła czerń – jest to odcień, który moglibyśmy przypisać najbardziej mrocznym i nieprzyjaznym miejscom na świecie. Otchłań? Piekło? Odmęty kosmosu? Możliwe, że to porównanie chociaż trochę zobrazuje, jak bardzo odpychający i budzący przerażenie jest sam kolor tych istot.

Czasami przybierają postać męską, jednak te opisy biorą się tylko i wyłącznie z elementów ubioru, jaki przywdziewają przybywając w odzwiedziny do nas, mieszkańców zwykłego, materialnego świata. Najczęściej jednak są to po prostu bezpłciowe cienie, które pojawiają się z nikąd i stają twarzą w twarz ze sparaliżowanym ze strachu człowiekiem. Czasami tylko się patrzą, czasami odnosi się wrażenie, że mają do wykonania jakieś zadanie. Jedno jest pewne, nawet po tym, jak zniknęli, straciliśmy ich z zasięgu wzroku, trudno pozbyć się wrażenia, że ktoś wciąż nas obserwuje. I jest to ktoś, kto z całą pewnością nie ma przyjzanych zamiarów.

Opisy tych istot różnią się od siebie, w zależności od świadków ich projekcji. Różnią się kształtem, zachowaniem, odczuwanymi uczuciami, które towarzyszą nam podczas ich odwiedzin. Ktoś mógłby odnieść nawet wrażenie, że przez te wszystkie różnice, część ludzi nie miała nigdy do czynienia z cienistymi ludźmi, lecz po prostu „zwykłym” duchem lub przewidzeniem. I ja sam uznałbym, że ci sceptycy mają rację. Mieliby, gdyby nie jeden szczegół. Czerń. Najczarniejsza czerń, jaką można sobie wyobrazić. Przerażająca sama w sobie. A w dodatku wręcz namacalna i na wyciągnięcie ręki. To właśnie ta cecha shadow people jest ich znakiem rozpoznawczym.

Historii opisujących wizyty ludzi cieni w Internecie jest tysiące. Niektóre są zwykłymi prowokacjami, jakich wiele jest w sieci. Inne jednak zawierać mogą ziarenko prawdy. Bo przecież w każdej historii jest ziarenko prawdy, czyż nie?





Niewielka miejscowość nieopodal Toronto:

„Cześć, jestem 18-letnią dziewczyną z okolic Toronto. W swoim czasie widywałam cenistych ludzi. Było to kilkanaście lat temu, jednak wszystko zaczęło się w miarę spokojnie. Na początku były to tylko niewyraźne zarysy kształtów wychwycone kątem oka. Zazwyczaj tłumaczyłam sobie, że to nic wielkie, ot zwykłe przywidzenie. Chwilę później zapominałam o tym. Aż do pewnego wieczora.

Jechałam samochodem wraz z moją mamą. Było już około 20 lub 21, więc było już wystarczająco ciemno, żeby nie widzieć niczego, co znajdowało się poza zasięgiem świateł. Wjeżdżaliśmy na podjazd przed naszym domem, kiedy zauważyłam ciemną postać opuszczającą nasz dom. Myślałam, że to po prostu mój brat, jednak kiedy zerknęłam w tę stronę ponownie – tego już nie było. Chwilę później z domu wybiegł mój brat, pokonując tą samą drogę, co tajemnicza postać chwilę przedtem. Ponownie, usunęłabym tę historię z mojej głowy, wmawiając sobie, że to nie było nic nadzwyczajnego. Kolejne przywidzenie, gdyby nie fakt, że tego samego wieczora moja matka wyznała, że widziała coś opuszczającego nasz dom. W swej opowieści opisała tę postać zupełnie tak, jak ja ją zapamiętałam.

Od tego dnia jestem bardziej czujna, jeśli chodzi o cienistych ludzi. W ten sposób przechodzimy do sytuacji, którą przeżyłam zupełnie niedawno. Mój przyjaciel, którego nie widziałam przez ostatnie lata opowiedział mi dokładnie o EVP i innych zjawiskach paranormalnych. Jako osoba twardo stąpająca po ziemi nie uwierzyłam w nic, co powiedział. Kiedy jednak zapytał mnie, czy miałam jakieś dziwne czy trudne do wyjaśnienia przeżycia, opowiedziałam mu o cieniach, które zaobserwowałam kilkukrotnie w ciągu mojego życia. Wówczas pokazał mi mnóstwo stron internetowych poświęconych temu zjawisku, gdzie ludzie o podobnych doświadczeniach opisują swoje historie. Teraz, po tym wszystkim, wierzę w zjawiska paranormalne.





Na swoim koncie mam jeszcze wiele innych historii, jednak jakiś czas temu moja babcia odeszła z tego świata. Kilka miesięcy temu przeprowadziłam się do mieszkania, które odziedziczyła w spadku moja rodzina. Wszystko było w porządku aż do pewnego dnia, kiedy wyszłam z łazienki i będąc już na korytarzu zerknęłam w dół schodów, w stronę gdzie kiedyś znajdował się pokój mojej babci. Nie wiem dlaczego to zrobiłam, ale stało się. Wtedy zauważyłam ją. Siedziała na skraju łóżka i wyglądała tak prawdziwie. Wyglądała jak żywa, zupełnie tak, jak ją zapamiętałam, jednak jej twarz była smutna. Była bardzo smutna, a w ręku coś trzymała. Może książkę? Może coś innego, z tamtej odległości ciężko było to określić. Kiedy zaczęłam zbliżać się do niej, ona po prostu zniknęła. Nie od razu, po prostu stopniowo rozpłynęła się, jak obraz wyłączanego telewizora."

Czy ta historia, chociaż z pozoru niezbyt przerażająca, może nas czegoś nauczyć o cienistych postaciach? Opowieść Sondry z okolic Toronto i ludzi jej podobnych mówi nam, że najczęściej cienistych ludzi zobaczyć mogą osoby podatne na zjawiska paranormalne. Ludzie, którzy niekoniecznie wierzą, lecz doświadczają, czasem nawet nieświadomie, niewytłumaczlnych zjawisk. Łatwo więc wysnuć wniosek, że ludzie cieniści nie towarzyszą ludziom, którzy widzą duchy lub kiedyś odbyli seans spirytystyczny. Shadow people mogą podążać i obserwować każdego z nas, jednak nie każdy z nas jest w stanie ich zauważyć.
Teorii na temat pochodzenia ludzi cienistych jest wiele. Podobnie dużo jest samych przypadków „nawiedzeń”. W roku 2010 odwiedziny ludzi cienistych były najczęściej zgłaszanymi zdarzeniami o naturze nadprzyrodzonej. Większość badaczy i zwykłych ludzi jest przekonanych o tym, że ludzie cieniści to istoty przesiąknięte złem, co można wywnioskować po otoczce, jaka towarzyszy tym stworzeniom. Inni jednak są przekonani, że ludzie cieniści to aniołowie, osobiści stróże, którzy towarzyszą nam na każdym kroku, pilnując naszego bezpieczeństwa i starając się utrzymać z dala od zasięgu naszego wzroku. Jeśli tak jest, to być może swego zadania nie wykonują dobrowolnie, lecz w ramach kary lub zadośćuczynienia? Jest jeszcze trzecia teoria, która mówi o tym, jakoby shadow people byli podróżnikami w czasie, stąd najczęściej tylko ograniczają się do biernej obserwacji. Zwiedzają przeszłość lub światy równoległe w ramach rozrywki lub w poszukiwaniu informacji. Ciężko stwierdzić, która wersja jest najbardziej prawdopodobna. Pewne jest jednak jedno: oni istnieją. Tezę tą potwierdzają tysiące świadków na całym świecie, których relacje są przerażająco zgodne.


Lasarr

2012-10-25, 15:21
@Ponury Knur

na bani czy ujarany albo po melanzu to nawet nie zwracam uwagi na "ze mi sie wydawalo, ze cos widzialem" bo to normalne, ze sie w oczach pie**oli. Mowie bedac kompletnie na trzezwo, np wiesz jaki cien moze dac na scianie, mala chmurka przelatujaca w swietle ksiezyca w pelni? Przesiedzialem po nocach z teleskopem wiecej godzin niz ty masz piwsk na koncie, rozne rzeczy sie wudzialo i na niebie i na ziemi, ktore byly dziwne i ciezkie do prostego wytlumaczenia, wiec nie wyjezdzaj z klasycznym drwiacym pie**oleniem ciemnego jak tabaka w rogu czlowieka :D

Ponury Knur

2012-10-25, 16:00
Lasarr napisał/a:

@Ponury Knur

na bani czy ujarany albo po melanzu to nawet nie zwracam uwagi na "ze mi sie wydawalo, ze cos widzialem" bo to normalne, ze sie w oczach pie**oli. Mowie bedac kompletnie na trzezwo, np wiesz jaki cien moze dac na scianie, mala chmurka przelatujaca w swietle ksiezyca w pelni? Przesiedzialem po nocach z teleskopem wiecej godzin niz ty masz piwsk na koncie, rozne rzeczy sie wudzialo i na niebie i na ziemi, ktore byly dziwne i ciezkie do prostego wytlumaczenia, wiec nie wyjezdzaj z klasycznym drwiacym pie**oleniem ciemnego jak tabaka w rogu czlowieka :D




Kolejny 91 letni expert który nic o mnie nie wie po za tym że wie że jest mądrzejszy, Widziałeś Ufo? :homer:

yeay

2012-10-25, 16:37
h*jowy aparat i murzyn się na zdjęciu rozmazuje

Lasarr

2012-10-25, 16:42
@Ponury Knur haha Ty glupi jestes, i prowokujesz :) nie ocenilem Ciebie tylko Twoje wstawki, a czytanie ze zrozumieniem jak zwykle problemem :homer: tak widzialem UFO niejednokrotnie.

PS: Tak juz mam podstawy, zeby Cie oceniac teraz.

aleksander6

2012-10-25, 18:23
A poza tym nie wierze w aniołków, re... inkarnację, podwodne cywilizacje ani Świętego Mikołaja

Zgon14

2012-10-25, 19:10
Niby jarająmnie zjawiska paranormalne... Ale ten film to jakiś wielki syf. Jak niby kamera tramowizyjna ma zawuażyć cień w nocy?

lu...........la

2012-10-25, 19:12
To najprawdopodobniej kitowcy.

wj...........44

2012-10-25, 19:19
W Polsce już ich nie ma, spuścili im wpie**ol i uciekli :)

xts

2012-10-25, 19:27
wiem czym są te cienie


DrGreen

2012-10-25, 19:58
muzyka w tle, miganie podczerwienia i 'static' co pare sekund bardzo poprawiaja wiarygodnosc filmiku
:homer:

Feniks

2012-10-25, 20:20
Ehhh nie wiem czy wiecie ale mózg człowieka wszystkie cienie itp. widziane kątem oka czy w ciemności w pierwszej chwili przyporządkowuje postaci człowieka taki system obronny w naszej psychice żeby odwracać głowę w stronę teoretycznego zagrożenia.

drzymek1906

2012-10-25, 20:26
Macie pewnie na to wyj***ne ale raz mi się to zdarzyło i to nie kątem oka.
W nocy, przebudzenie, widzę cień, stojąca postać nad łóżkiem, wyraźny zarys głowy, ramion. Trwało to z 30 sekund, wyciągnąłem rękę, i tyle pamiętam, zasnąłem. Na początku myślałem że to moja matka ale ta postać nie odpowiadała jak do niej mówiłem. Na nastepny dzień pytałem się jej czy była przy łóżku, odpowiedziała że nie. . .

xts

2012-10-25, 21:01
drzymek1906 napisał/a:

Macie pewnie na to wyj***ne ale raz mi się to zdarzyło i to nie kątem oka.
W nocy, przebudzenie, widzę cień, stojąca postać nad łóżkiem, wyraźny zarys głowy, ramion. Trwało to z 30 sekund, wyciągnąłem rękę, i tyle pamiętam, zasnąłem. Na początku myślałem że to moja matka ale ta postać nie odpowiadała jak do niej mówiłem. Na nastepny dzień pytałem się jej czy była przy łóżku, odpowiedziała że nie. . .



ok, jakiś murzyn stał nad twoim łóżkiem i zasnąłeś?

FsiumZium

2012-10-25, 21:09
@drzymek1906 w sumie mógł być to po prostu paraliż przysenny. (podkreślam mógł) :)

KH...........ER

2012-10-25, 21:26
Ta ten kto nie wierzy niech sobie zamontuje kamere w pokoju i pusci nagrywanie na całą noc.
No kto odważny? :D
Albo gdy leżysz głową do ściany to nie masz wrażenia że ktoś lub cos Cie obserwuje?

Ja pierdziele... powinni nakręcic horror na bazie tych historii. Przyjemnie by się oglądało ;p