18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Litewski chamie. Klęknij przed polskim panem" - g

Sert93 • 2013-08-10, 00:57
Jako, że na Sadisticu pojawiło się kilka tematów dotyczących wczorajszej "oprawy", a raczej transparentu na meczu Lech Poznań - Żalgiris Wilno, oraz liczne komentarze, a najlepiej oceniane zostały te objeżdżające "inicjatywę", które w mojej ocenie totalnie mijają się z prawdą. Postaram się krótko opisać genezę "problemu".



Osobiście uważam, iż genezę problemu powinniśmy rozpatrywać już w czasach zaborów i genezie powstawania dzisiejszej "Litwy", co doskonale opisuje tekst prof. Feliksa Konecznego, link poniżej.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=335634246570914&set=a.158741527593521.36150.156362361164771&type=1&theater

Niechęć do Polaków ze strony Litwinów można było również dostrzec w czasie II WŚ, kiedy ogromna ich część, podobnie jak Ukraińców, wstępowała do oddziałów III Rzeszy.

Przykłady:
Zbrodnia w Święcianach

Zbrodnia w Ponarach

Jednak ominę tą część historii i postaram się przenieść do teraźniejszości, jak traktowani są Polacy na Litwie, jak działa MSZ, aby walczyć o sytuację Polaków na Litwie no i najświeższe informacje jak powitani zostali Lechici w Wilnie przez kibiców Żalgirisu.

Przede wszystkim nikt z czytających nie byłby zadowolony, gdyby jego i jego Rodzinę okradziono z ziemi, na której mieszkali dziadkowie, pradziadkowie i starsi przodkowie, a to właśnie dzieje się na Wileńszczyźnie. W ramach reprywatyzacji skradzionego przez sowietów mienia Polakom nie oddaje się ich ziemi, gdyż przekazywana jest ona etnicznym Litwinom wiadomo w jakim celu. Polski opór powoduje czasami reakcje państwa litewskiego, jakie w cywilizowanym świecie są nie do przyjęcia.

Link do całego artykułu:
http://polskamlodziezwilna.blogspot.com/2013/04/strzay-w-gudelach.html

Po drugie, w państwach cywilizowanych jest przyjęte, że mniejszości mają chociażby takie prawa jak podwójne nazewnictwo ulic. Tym bardziej jest to pożądane na Wileńszczyźnie, że to Polacy są tam ludnością autochtoniczną, a Litwini miejscową. Po obejrzeniu tego filmiku inteligentny zrozumie, że Litwini (a właściwie: Bałtolitwini) - choć bardzo by chcieli - nie mają nic wspólnego z dawnym Wielkim Księstwem Litewskim, bo te było oparte na zasadach zgodnego współżycia różnych etnosów:



"Polski" MSZ oczywiście chowa głowę w piasek, ekipy postkomunistów, liberałów czy PiS-u niewiele się od siebie różnią. "Kurier Wileński" jest chronicznie niedofinansowany, tymczasem gazeta malutkiej mniejszości litewskiej w Polsce (Litwini mają podwójne nazewnictwo ulic, a Polacy nie zamykają im szkół) pt. "Auszra", gdzie przemycane są treści antypolskie, np. o "polskiej okupacji Wilna", ma dotacje ze środków MSW. To są właśnie priorytety II PRL, zwanej dla żartu chyba III RP.

Wreszcie czas na pobyt Lecha Poznań w Wilnie :)



I krótka relacja jednego z kibiców:

Cytat:

Po zielonych trybunach fanów „Žalgirisu”, krzyczących „Polska kur…”, po liderze kibiców „Žalgirisu” — „Pietų IV” — Ingvarasie Butautasie, który po meczu na łamach jednego z portali straszył odpowiedzialnością karną za hasła „Polskie Wilno” i „Jesteśmy u siebie”. Po tych wszystkich pożal się Boże „kibicach”, którzy na gości z Poznania bluzgali i zagwizdywali śpiewanego na początku meczu „Mazurka Dąbrowskiego”, gdy oddzielał ich kordon policji, a milkli, kiedy policja patrzyła gdzie indziej.

Szczególny zaś niesmak wywołała wiadomość następnego dnia — że na parkingu jednego ze stołecznych hoteli zniszczono dwa samochody gości z Poznania. W obydwu pocięto opony, na karoseriach obu aut wydrapano także literę „Ž” — symbol „Žalgirisu”.





Całość:

http://blog.klon.name/2013/08/04/kibice-lecha-z-wilna-wyjechali-a-niesmak-pozostal/?fb_source=pubv1

Warto wspomnieć również o inicjatywie Gazety Wyborczej (tfu!).

http://www.wykop.pl/ramka/1611603/wyborcza-organizuje-akcje-przepraszania-litwinow/


Ciekawe czy doczekamy się przeprosin ze strony GW dla Polaków...






Z góry przepraszam za długość tekstu, troszkę się rozpisałem.
Mam nadzieję, że chociaż po części wyjaśniłem motywacje do wywieszenia transparentu, czekam na komentarze.

PS: Proszę o nie przenoszenie do działu historyczne oraz żadnego innego, według mnie sytuacja Polaków na Litwie jest absurdem, absurdem dnia codziennego.

Meadow

2013-08-10, 01:24
Przestałem czytać po tym jak nawiązałeś do zaborów i wojen, jesteś jednym słowem śmieszny...
Na jaki ch*j odwołujesz się do wojny skoro tam, k***a, w PIŁKĘ NOŻNĄ grały dwie drużyny.
Jeśli w dalszej części tego tekstu piszesz coś sensownego to Cię z góry przepraszam.
Nie wiem czy byłeś na tym meczu czy nie ale jeśli tak to mogliście przyjezdnych z Litwy zabić, przecież k***a kilkadziesiąt lat temu byli do nas negatywnie nastawieni.

Sert93

2013-08-10, 01:31
@UP

Nie ma to jak w jednym poście obrazić, przeprosić i jeszcze zrobić z siebie kretyna.

Właśnie to Ci próbuje ignorancie przekazać, że tutaj nie chodzi o piłkę nożną..., ale co ja tam wiem.

PS. Nie byłem na meczu. Są nastawieni negatywnie cały czas, o czym piszę w dalszej części tekstu, który olałeś, z powodów dla siebie zrozumiałych. Aby zrozumieć problem trzeba poznać jego genezę. Jeżeli patrzysz na świat w podobny sposób i w podobny sposób podchodzisz do życia, to jedyne co mogę zrobić, to życzyć Ci powodzenia.

Meadow

2013-08-10, 01:44
Po ch*j zamieszczać transparenty na boisku sportowym gdzie właśnie odbywa się mecz nie mające związku z owym meczem ani żadnym innym meczem który się odbył?

PS. Byłem na Litwie dwa czy trzy lata temu i z ludźmi tam rozmawiałem normalnie bez spiny. Chyba, że mówisz o jakimś innym typie człowieka (typu osoba publiczna czy polityczna)

is...........ay

2013-08-10, 01:44
Sert93 napisał/a:

Przede wszystkim nikt z czytających nie byłby zadowolony, gdyby jego i jego Rodzinę okradziono z ziemi, na której mieszkali dziadkowie, pradziadkowie i starsi przodkowie, a to właśnie dzieje się na Wileńszczyźnie.

O k***a! Właśnie na Wileńszczyźnie okradają z ziemi moją rodzinę, której dziadkowie, pradziadkowie i starsi przodkowie nigdy nie wychylali się poza Śląsk, Małopolskę i Ukrainę. :shock:
A nie, jednak Rodzinę, nie rodzinę. Gdyby okradali moją i moją Rodzinę, rzeczywiście byłbym niezadowolony.
Meadow napisał/a:

Na jaki ch*j odwołujesz się do wojny skoro tam, k***a, w PIŁKĘ NOŻNĄ grały dwie drużyny.

No chyba, k***a, w Auschwitz. :lol:

Shatter

2013-08-10, 02:05
Kibole to podludzie.Powinno się ich zamykać w klatkach i wystawiać na placach aby dzieci mogły rzucać w to ścierwo kamieniami.
A kibol polaczek to osobnik do eksterminacji.
Shalom!

Ronoaro

2013-08-10, 08:11
Shatter napisał/a:

Kibole to podludzie.Powinno się ich zamykać w klatkach i wystawiać na placach aby dzieci mogły rzucać w to ścierwo kamieniami.
A kibol polaczek to osobnik do eksterminacji.
Shalom!



Zamknij japę faszysto, nikogo nie obchodzi zdanie tak zdegenerowanej jednostki jak ty.

Mr.Drwalu

2013-08-10, 08:58
k***a, Ile jeszcze razy napiszesz "geneza"? :wtf:

is...........ay

2013-08-10, 10:39
@up: Miał w gimbazie lekcję o genezie "Koziołka Matołka" i chwali się nowo poznanym słowem. W sierpniu, bo pewnie poprawia. No co?

Sert93

2013-08-10, 11:15
Mr.Hardistic napisał/a:

k***a, Ile jeszcze razy napiszesz "geneza"?



Raptem 3x w tekście i raz w komentarzu, ale dzięki za komentarz wnoszący coś do tematu.

isitsaturday napisał/a:

Miał w gimbazie lekcję o genezie "Koziołka Matołka" i chwali się nowo poznanym słowem. W sierpniu, bo pewnie poprawia. No co?



Mocne słowa jak na 19 latka. Sesja poprawkowa we wrześniu "matołku" :)

Qleczko

2013-08-10, 11:29
Naprawdę jeszcze nie wiecie, że shattera należy ignorować?

Dymekx

2013-08-10, 11:33
Oj tam nie wykłócajcie się Litwin nie lubi nas my ich, kogo obchodzi ta mała popierdółka, Hameryka nie zaprząta sobie nami głowy i słusznie, więc my nie zaprzątajmy sobie głowy Litwinami.

Peter-Norivotset

2013-08-10, 11:50
Shater chyba wczoraj myłem się mydłem z twojego dziadka.

thewhitestar

2013-08-10, 11:52
Przestałem czytać na samym początku. Już widzę jak karki przed zrobieniem tego transparentu studiowali opracowania prof. Feliksa Konecznego. Zaraz potem jebnęli sobie po książce o fizyce kwantowej poprawiając trylogią.

Prawda jest taka że to zwykłe prymitywy, pseudo patrioci, co wywieszą jakąś niby patriotyczną oprawę by po minucie zaintonować "LEGIA TO STARA k***A, LEGIA j***nA JEST".

kamil_9414

2013-08-10, 11:53
Fajny tekst, idzie zasłużone piwko, ale jeżeli oczekiwałeś przeprosin dla kibiców Lecha od GW, to się chyba lekko przeliczyłeś. http://wyborcza.pl/0,133791.html Ręce opadają.