18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lech Walicki - "Nie głosuj!"

Lu...........OR • 2014-04-23, 19:01
Nic dodać, nic ująć.

KiecolPB

2014-04-23, 19:04
A gdzie tekst "Jeśli chcesz głosować na JKM - głosuj"? :-)

premium122

2014-04-23, 19:37

no no nie glosuj to zaglosuje sztywny elektorat kazdej partii i wybiora ich tak czy siak.
Glosowac ale na tych spoza ukladu.A czy to cos da to juz inna sprawa.

arek20

2014-04-23, 19:41
sraluś galuś

Apple-pusher

2014-04-23, 20:30
Nie wiem jaki z niego byłby politykier, ale jako aktor w przedstawieniach lalkarskich [teatr Groteska, Kraków] jest świetny.

lelek123

2014-04-23, 20:35
Setki lat człowiek walczył o demokrację, ginął za Naród z pieśnią na ustach, a tu taki p*zduś zachęca żeby się wyrzec prawa do oddania głosu. Jak nie będziesz głosował to zagłosują inni, głupsi i będzie tylko gorzej. Niech to już będzie nawet jakaś partia Kubusia Uszatka, zainteresuj się i zagłosuj a nie słuchaj tego pajaca.

Polandball

2014-04-23, 21:08
lelek123, jeżeli masz zagłosować bo inni głosują to nie głosuj - tym sposobem zwiększasz wartość głosu ludzi, którzy znają się na polityce i wiedzą na kogo głosować.

Lepszy 1 przemyślany głos, niż 2 oddane bo "zagłosują inni, głupsi i będzie tylko gorzej". Takie myślenie z kadencji na kadencje chyli ten kraj na granice przepaści.

lelek123

2014-04-23, 23:12
Polandball, Właśnie nie, jeżeli masz głosować zainteresuj się tym i zagłosuj. Nie daj ludziom którzy nie mają pojecia o tym zdecydować o wynikach.

Kuriki

2014-04-23, 23:25
lelek123,
Cytat:

Setki lat człowiek walczył o demokrację, ginął za Naród z pieśnią na ustach, a tu taki p*zduś zachęca żeby się wyrzec prawa do oddania głosu.



Nie żeby wyrzec się prawa do oddania głosu, a by niegłosować. A to dlatego, że

Cytat:

Jak nie będziesz głosował to zagłosują inni, głupsi i będzie tylko gorzej. Niech to już będzie nawet jakaś partia Kubusia Uszatka, zainteresuj się i zagłosuj a nie słuchaj tego pajaca.



jeśli ktoś glosuje/chce głosować tylko po to by skorzystać z możliwości głosowania, a nie zna się się na gospodarce, nie zna się na polityce i/lub chce oddać głos z powodów jakie przedstawione zostały w filmie to niech lepiej nie głosuje wcale.

To nie jest tak, że skoro ktoś był kiedyś na tyle nierozgarnięty by walczyć o demokrację i przez to umierać mając równocześnie nadzieję na poprawę życia innych ludzi, to należy zawsze z tego prawa do głosowania korzystać :evil:

lelek123 napisał/a:

Nie daj ludziom którzy nie mają pojecia o tym zdecydować o wynikach.



I właśnie najlepiej byłoby ich od głosowania odciągnąć by nie przyczynili się do powiększenia liczby głosujących na złe partie. Przykładowo; ja zagłosuję na partię A to partia B przegra albo będzie miała ciężką sytuację- nie, to tak nie działa. Ja zagłosuję na A ale dobrze by było wpłynąć na wyborców B i innych partii by nie wspomagać tych innych partii. No chyba logiczne :-P

W demokracji nie wystarczy oddać głosu na ogarniętych ludzi, trzeba się również bronić przed tymi, którzy glosują na złodziejskich niszczycieli i szaleńców.