18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koniak

marcin2pac • 2013-09-15, 18:55
- I cóż to za wódka? - spytałem.
- To nie wódka. Koniak. Piłeś kiedy?
- Nie pamiętam. Różne się pijało, to może i piłem.
- To się po troszeczku pije. Nie tak jak gorzałkę.
- To chyba nie piłem.
(...)
Trącił swoim kieliszkiem o mój. Upił trochę, to ja tyle samo, bo patrzyłem, ile on upije, żeby nie wyjść na gamonia, skoro taka to dziwna wódka, że po troszku się pije. Obrzydlistwo było, jakby bimber rozcieńczony z herbatą, a razem mydliny. Jeszcze siorbaj niczym ptaszek. Nie ma to jak czysta, przechodzi przez gardło, to jak rwący strumień. I otrząśnie człowieka, i mu twarz wykrzywi, i go gdzieś aż bodnie, że od nóg do czubka głowy czuje, że to on. I nikt inny nie ma prawa być nim. Nie tam takie szczyny.
- No, jak? - Spojrzał na mnie z wysoka.
- Niezłe - powiedziałem.

Zlorf

2013-09-15, 19:25
Zapomniełeś podać autora:
Wiesław Myśliwski, "Kamień na kamieniu"

cz...........cz

2013-09-15, 20:30
Widzę, że wszyscy myślą dokładnie to samo co ja!

marcin2pac

2013-09-15, 20:35
Cytat:

Zapomniełeś podać autora:
Wiesław Myśliwski, "Kamień na kamieniu"


po prostu go nie znałem

Mojoo

2013-09-15, 21:33
Każdemu chyba kiedyś alkohol nie smakował, aż pewnego dnia, piwko zaczęło być najpyszniejszym napojem świata.

feranos

2013-09-15, 23:35
@Mojoo czyli po szóstym piwie, ew. po pół litra?

cveljan

2013-09-15, 23:40
tu trafiamy na prawdziwych dżentelmenów
przecież w większości przypadków chodzi o to żeby się po prostu naj***ć,
a nie degustować konkretną odmianę alkoholu (poza metanolem)

zgubiły ich konwenanse

korinogaro

2013-09-16, 00:07
Ja tam wolę wódkę (również smakowo a nie tylko żeby się naj***ć) niż te wszystkie modne ostatnio księżycówki o dumnych nazwach...

troflix

2013-09-16, 01:07
nie moge znalezc tej sceny gdy nikos wchodzi do ministra, a ten czestuje go koniakiem :D

w takim razie wrzucam to :P

aopia

2013-09-16, 02:47
"najpyszniejszym napojem świata. " Chyba dla j***nych alkoholików. Piwo jest gównianym napojem, jeśli chce się pić. Piwo się pije w celach rekreacyjnych i to jakiegoś Kilkennego lub Guinnessa, nie jakąś Tartę lub Tyskie. Codzienne picie piweczka to patologia jakaś.

Radeg

2013-09-16, 03:57
Mojoo napisał/a:

Każdemu chyba kiedyś alkohol nie smakował, aż pewnego dnia, piwko zaczęło być najpyszniejszym napojem świata.



Nie każdemu. Mam 23 lata i wciąż nienawidzę ani gorzkiego smaku piwska (dla mnie napój musi być słodki, a to jest gorzkie), ani smaku jakiegokolwiek alkoholu.

Ale co innego zaprosić kogoś na piwo, lub postawić piwo - nie ma sprawy, ale ja z towarzystwa wolę napić się jakiejś coli, albo soku, zamiast tego gorzkiego paskudztwa na cztery litery.

Możecie mnie teraz hejtować, bo nigdy nie byłem nawet pijany. :piwo:

Pedobear69

2013-09-16, 07:02
Gówno się tam znacie. Piwo JEST ch*jOWE. Wódka jest smaczna, nawet ciepła. Koniak też ujdzie. Za to whisky czy whiskey to szit. Chyba, że z cola 3:1

Vi...........et

2013-09-16, 07:39
Hejtujecie piwo bo tak naprawdę to nie jest piwo, to co możecie zobaczyć na sklepowych półkach...napijcie się porządnego regionalnego browara i sklejcie dupy.

Mojoo

2013-09-16, 09:06
ja raz piłem regionalny browar i mi nie posmakował, także z regionalnymi też, jest różnie;)

Radeg, wybór każdego z osobna. Nawet się zastanawiałem, czy to nie jest kwestia jakiegoś psychicznego przyzwyczajenia, ponieważ nie wiem czy komuś zasmakowało za pierwszym razem, nawet jeśli było to mając już te dziesiąt lat:P

@feranos... nie, piwo jest smaczne już przy pierwszym łyku, jeśli ty potrzebujesz się naj***ć, żeby Ci gładko przechodziło przez gardło, to jeszcze nie ten wiek/etap:P

Fiszu92

2013-09-16, 09:57
k***a, do piwa sie przypie**alajo, nie wieze. :krejzi: