18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komunijny prezent

ASAKKU • 2013-05-18, 11:29
W czasach kiedy jeszcze nie piłem, to prezent na komunię wyglądał tak:





Do dzisiaj pamiętam, że dostałem identyczny tyle, że bordowy zestaw (bez zegarka - zegarek dostałem w ch*j wypasiony - Montana - 16 melodyjek) :beka:

jarzembina

2013-05-18, 14:24
Księdza każdy by cisnął od chciwych pedofili, ale komunia i wsadzanie ciała mężczyzny (tak przynajmniej mówi kościoł) do ust 8-latków już cacy, bo dostają za to kasę... Jakoś mi pasujecie do tego kościoła :P

Wolf01

2013-05-18, 14:28
i czego było chcieć więcej :)

Bluzg

2013-05-18, 14:29
"Taki sam tylko że zupełnie inny. Różowy zestaw z zegarkiem był bez zegarka a do tego bordowy, zamiast kalkulatora była ruski gameboy a długopis był ołówkiem. Po za tym identyczny, nawet pudełko podobne tylko moje bardziej czarne niż białe."

Tak mniej więcej to brzmi. Zupełnie jak pieprzenie polityków.

wudun

2013-05-18, 14:30
Ja od wujka który bywał na zachodzie dostałem Atari 2600;D Zamiast dzojstików miała takie pedalskie pokrętła na których nie dało się grać;(. Tak więc, jako jeden z pierwszych(wśród znajomych) miałem konsolę na której nie dało się grać;D

Jackyll

2013-05-18, 14:34
Kiedyś to było kiedys, za ileś tam lat będą w prezencie przenośne teleporty :D i będą mieć wyj***ne na smarkfony :D .

Jedno co technika zrobiła teraz z ludźmi to ich oddaliła od siebie paradoksalnie. Zamiast pisać list to pisze się eski, zamiast jechać to dzwoni się itd. Zamiast grać w kapsle, w piłkę, strzelać z procy itd. to łebki napie**alają na konsoli/kompie itd. Coraz więcej chemii w żarciu plus siedzenie na dupie i wyrastają grube egoistyczne świnie... zresztą widać jaka jest jedność między ludźmi, jak jeden drugiemu niesie pomoc bezinteresownie i jak jeden drugiemu dobrze życzy. Każdy sobie rzepkę skrobie, znajomi na telefon i na fejsie na dystans. W ch*j różnych rzeczy na rynku i jeden chce mieć lepsze od drugiego. Lata 80 miały swoje plusy jak i minusy, jak każde czasy.... ale faktem jest, że zachłanność, egoizm i zazdrość wzrosły. Po prostu ludziom w dupie się poprzewracało od nadmiaru możliwości i zarazem od ograniczeń w dostępności/cenie.

Krysss

2013-05-18, 14:41
Mam ten kalkulatorek ze zdjęcia i po 30 latach bez wymiany baterii działa :D

Jackyll

2013-05-18, 14:43
Krysss napisał/a:

Mam ten kalkulatorek ze zdjęcia i po 30 latach bez wymiany baterii działa :D



A ja mam taki długopis i od 30 lat pisze bez wymiany wkładu :idzwch*j:

Santoryn

2013-05-18, 14:43
Ja tam dostalem na komunie, zwykły rower " górski ", zegarek, złoty łancuszek oraz troche kasy i to bylo wszystko. Głownym celem komunii kiedys bylo takze spotkanie sie wszystkich czlonkow rodziny, bylo przyjęcie rodzinne ale nie wesele tak jak teraz.



teraz sam sprawiam prezent na komunie i tak jak mi powiedziano to mniej niz 300 zl sie nie daje :idzwch*j:

babycow

2013-05-18, 14:47
japie**ole to byly czasy... 30% towarow w Polsce byly Polskiej produkcji... teraz moze z 5% ...;/

Jackyll

2013-05-18, 14:50
Santoryn napisał/a:


teraz sam sprawiam prezent na komunie i tak jak mi powiedziano to mniej niz 300 zl sie nie daje :idzwch*j:




No taka poj***na mentalnośc w naszym kraju się wytworzyła, że ludzie nie mają, a kupuję i dają. Na przykład goście zarabiają 1300zł, ale buty za 400zł itp. Na zachodzie zarabiają powiedzmy 4500zł, a buty za 100zł. Ta wiejska mentalnosć "na pokaz". Tak jak obiło mi się o ucho, że sprzęt bez znaków użycia można było w sklepach oddać do 7 dni, to "kupowali" telewizor jak rodzina przyjechała na święta, a po świętach oddawali. No i jest jak jest, że wychodzi, że ludziom żyje się dobrze, bo wszystko robią "na pokaz"...

babycow napisał/a:

japie**ole to byly czasy... 30% towarow w Polsce byly Polskiej produkcji... teraz moze z 5% ...;/



No niestety nasz "postęp" polega na zagranicznym kapitale, wszystko się wyprzedaje i zachód robi interes u nas i na nas. My sami nie potrafimy zrobić interesu, potrafimy się tylko sprzedać i chwalić się tym, że ktoś potrafi lepiej na naszej ziemi co nazywane jest postępem. Lub ewentualnie życie na kredyt, jak też wyżej pisałem "na pokaz".

Nooke

2013-05-18, 15:22
Ja jestem spomiędzy pokolenia zegarków i tabletów. Kamera analogowa i odtwarzacz DVD. To było coś ;]

XtravaganZa

2013-05-18, 15:23
A ja w Izraelu na bar micwę dostałem od dziadków kamienicę w Łodzi :D Tylko trzeba było paru Polaczków wyrzucić najpierw...

/trollmode: OFF

Saute

2013-05-18, 16:28
No, jeżeli już w temacie, to trzeba zrobić wycieczkę do rodziców z pytaniem - "Gdzie są moje pieniądze z komunii?"

rusofil

2013-05-18, 22:02
Santoryn napisał/a:



teraz sam sprawiam prezent na komunie i tak jak mi powiedziano to mniej niz 300 zl sie nie daje :idzwch*j:



W takim razie ch*ja powinni dostać. Nic bym nie dała po takiej deklaracji.