18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Kobiety obeszły zakaz rządu

voidinfinity • 2017-05-27, 12:22
Szczędźbambosze. Przybywam z dobrą nowiną.

Kobiety obeszły zakaz rządu - receptę na pigułkę "dzień po” zamawiają przez internet. Ale jak to tak zapytacie? Czytajcie dalej.



Cytat:


Za pośrednictwem strony www.womenonweb.org kobiety z Polski mogą otrzymać całkowicie darmową (jak podkreślają twórcy), internetową receptę na dwa preparaty - ellaOne i Lavonorgestrel.



Cytat:


Na stronie wystarczy wypełnić kwestionariusz, w którym podajemy dane potrzebne do wystawienia recepty. W ciągu kilku godzin recepta pojawi się na naszym mailu. Od 1 sierpnia 2016 roku recepta internetowa jest tak samo ważna i wiążąca jak ta w wydaniu papierowym. Oznacza to, że apteki mają obowiązek ją przyjąć i wydać nam wypisany na niej specyfik.



Katosp***olenie wyj***nę w dupę tak mocno :amused:

Pislamizm ośmieszony :amused:

Technologia znów rozwiązuje problemy, które stwarzają zabobony i gusła :amused:

spoiler


link

Siberian_Meat_Grinder

2017-05-27, 15:22
wilkoala napisał/a:

@up
Nie wiem czy ci juz koledzy powiedzieli wiec dopowien, bez gumki jest fajniej.



Nie musieli - mam dwójkę dzieci - wiem o tym. Natomiast Tobie (i Twoim kolegom) życzę powodzonka w ewentualnym stosowaniu tetracykliny, doksycykliny i erytromycyny - bo tego już pewnie Ci nie dopowiedzieli.

Kaluzakalu

2017-05-27, 15:29
Jestem ciekaw jaki wplyw na zdrowie ma zjedzenie 20stu takich pigul w roku. Na pewno znajda sie takie co zjedza i wiecej.

Playboy223

2017-05-27, 15:47
Jajcarz napisał/a:

@Zadi_
Mamy pierwszego oburzonego moralistę, czekamy na następnych.



Nie trzeba nikogo moralizować, każdy kiedyś stanie przed wiadomo kim w dniu sądu ostatecznego i zostanie rozliczony, czy to za zabójstwo nie narodzonego dziecka czy czegoś innego.

Tabletki antykoncepcyjne są szeroko dostępne i można ich używać.

wilczynski

2017-05-27, 15:49
A dlaczego PIS jest uważany za partię katolicką? to że na sztandarach ma Matkę Boską i Krzyż to nie znaczy że ma wiele wspólnego z katolicyzmem, a nawet z Chrześcijaństwiem....

krzyks

2017-05-27, 15:58
DziamgajacyCzolg napisał/a:


Gdyby nie ta tabletka, już był bym tatą. Więc skończcie pie**olić.



W tym wieku to ci chyba nie grozi, a jak ci to groziło, to tabletek nie było :-P


Osiej

2017-05-27, 16:05
Nie jestem ekspertem, jeżeli ktoś ma lepsze info, to chętnie posłucham, ale wydaje mi się, że tabletka była na receptę nie dlatego, że ktoś nie chciał pozwalać kobietom na aborcję, a dlatego, że to LEK i jeżeli nie będzie stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza, to może zaszkodzić zdrowiu osoby go używającej. Niby nie moje zdrowie - nie moja sprawa. Z drugiej strony, jako osoba płacąca podatki, będę zmuszony do finansowania leczenia takich osób, które nie stosowały omawianego leku właściwie, co mi się odrobinę nie podoba. Swoją drogą - ciekawa sprawa: na ogół lewica nie ma nic przeciwko ograniczaniu wolności jednostki, aby osiągnąć zamierzone cele (np. ubezpieczenia społeczne)...

Thesherk

2017-05-27, 16:12
Rozwiązanie najlepsze dla wszystkich:
Zamiast hormonów, wrzucić do tych tabletek cyjanek.
Dwie pieczenie na jednym ogniu- po Karynie i Brajanku :-)

DziamgajacyCzolg

2017-05-27, 16:14
Cytat:

Resort zdrowia przekonuje, że takie rozwiązanie jest uzasadnione względami medycznymi. "Wydawanie leku na receptę to procedura, która ma na celu zapewnienie pacjentom maksymalnego bezpieczeństwa farmakoterapii. Tymczasem obecnie już bardzo młode osoby (nawet po 15. roku życia) mogą bez kontroli lekarskiej kupić i stosować ten środek" - czytamy w komunikacie ministerstwa.



Szkoda, że prze takie "zapewnianie maksymalnego bezpieczeństwa" amebom pokroju Karyn normalni ludzie nie mogą mieć pewności, że w razie czego w zasadzie w ciągu godziny można pozbyć się niepewności kupując tabsa. Kurde, może jeszcze gumy niech będą na recepte? W sprzedaży będą tylko te certyfikowane ze wszystkimi atestami, oczywiście na recepte. Wszystko w imię "zapewniania maksymalnego bezpieczeństwa".

voidinfinity

2017-05-27, 16:17
Osiej napisał/a:

Nie jestem ekspertem, jeżeli ktoś ma lepsze info, to chętnie posłucham, ale wydaje mi się, że tabletka była na receptę nie dlatego, że ktoś nie chciał pozwalać kobietom na aborcję, a dlatego, że to LEK i jeżeli nie będzie stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza, to może zaszkodzić zdrowiu osoby go używającej.



Dlaczego wszystkie leki nie są na receptę? :amused:

Oczywiście, to nie jest po to żeby utrudnić dostęp. O nie. Przecież normalne, że każda idiotka będzie łykał jedną tabletkę za 100zł zamiast normalnej antykoncepcji.

Takie bajki to możecie opowiadać sobie na zebraniu w parafii - bo chyba tylko tam takich głupich znajdziecie.

Osiej napisał/a:

Niby nie moje zdrowie - nie moja sprawa. Z drugiej strony, jako osoba płacąca podatki, będę zmuszony do finansowania leczenia takich osób, które nie stosowały omawianego leku właściwie, co mi się odrobinę nie podoba.



1. Socjalizm jak zwykle dzielnie walczy z problemami nieznanymi w innych ustrojach

2. Co z jedzeniem powodującym otyłość? Co z alko? Też na receptę/kartki?

Osiej napisał/a:

Swoją drogą - ciekawa sprawa: na ogół lewica nie ma nic przeciwko ograniczaniu wolności jednostki, aby osiągnąć zamierzone cele (np. ubezpieczenia społeczne)...



Każda lewica zaczyna się od tego, że zabiera się pieniądze jednej grupie, celem realizacji jakiegoś programu ideologicznego. A to czy jest to gender, czy katolicyzm - to już kwestia drugoplanowa.

Zawulon

2017-05-27, 16:23
Ale mi odkrycie.. przez internet możesz legalnie kupić prawie każdy środek. W zależności od prawa danego kraju wypełniasz (tak przez internet) ankietę dla lekarza gdzie poświadczasz, że nie kłamiesz. Dajesz swój adres i po tygodniu dostarczają Ci pocztą wybrany medykament z kopią recepty z UK na Twoje dane.


voidinfinity

2017-05-27, 16:28
Zawulon napisał/a:

Dajesz swój adres i po tygodniu



Po tygodniu to wiesz co możesz sobie zrobić ;-)

józekdeluxe

2017-05-27, 16:28
wilkoala napisał/a:

@up
Nie wiem czy ci juz koledzy powiedzieli wiec dopowien, bez gumki jest fajniej.



Bez gumki to se można z żoną. Idź na k***y albo jakieś świnie z dyskoteki bez gumy... powodzenia jak ci ch*j nie miły

ZimboL09011997

2017-05-27, 16:36
No i już wiadomo dlaczego tyle pie**olili o tej lasce co sie zaj***ła w Egipcie

Konikmamy

2017-05-27, 16:41
Dlaczego pozostałe leki hormonalne mająbyć na recepte, a ten jeden akurat nie? Chetnie zakupiłbym teścia bez recepty. Jak wszyscy to wszyscy.

voidinfinity

2017-05-27, 16:46
wilczynski napisał/a:

A dlaczego PIS jest uważany za partię katolicką?



PIS to lewica z krzyżem w zębach.

Konikmamy napisał/a:

Dlaczego pozostałe leki hormonalne mająbyć na recepte, a ten jeden akurat nie? Chetnie zakupiłbym teścia bez recepty. Jak wszyscy to wszyscy.



Dlaczego jakikolwiek lek ma być na receptę?

Pogląd, że państwo ma prawo zabronić ci stosowaniu jakiejkolwiek substancji - to sowiecka mentalność i nic więcej.