18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kłótnia

SuchyJan • 2014-07-26, 15:34
Pokłócili się pracownicy skarbówki i Poczty Polskiej, która z tych instytucji bardziej wnerwia petenta. Doszło do bijatyki.
Wizyta w publicznym szpitalu, na policji i w sądzie spowodowała, że obaj musieli przyznać się do porażki

HO...........OR

2014-07-26, 16:02
I tu się mylisz to "petent" wnerwia i meczy urzędników tym, że coś od nich chce. Przynajmniej takie mam zawsze wrażenie po wizycie w urzędzie.

Szczam_na_Zakrystii

2014-07-26, 16:35
k***a patrz, dobrze że na wytrzeźwiałce nie byli bo i tamci by polegli :amused:

riddick1773

2014-07-26, 20:51
na koniec w bonusie w pace dymanko

raper900

2014-07-26, 21:56
pie**olisz z tą pocztą, jeszcze się nimi nie zawiodłem, i tak - korzystam z ich usług często, i tak - również w zimie.

korinogaro

2014-07-26, 22:38
@raper900 wszystko zależy od listonosza i oddziału poczty. Mnie ma w swoim rewirze pan A który zawsze przynosi mi listy i paczki a mój kolega który mieszka niedaleko ode mnie i jest w rewirze pana B zawsze ma awiza nawet jak waruje w domu w oczekiwaniu na przesyłkę. Z resztą pan B jest powodem dla którego zacząłem dawać napiwki panu A w formie gratyfikacji za to że jednak pracuje należycie choć mógłby jak pan B.

kenzol

2014-07-26, 23:41
Nie wiem czemu ludzie czepiają się Poczty Polskiej. Według mnie ten relikt spełnia dobrze swoją funkcję i nie powinien być likwidowany. Listonosz puka do drzwi, nie zostawia awizo w płocie, ostatnio nawet wieczorami przesyłkę doręczają, do Urzędu zawsze blisko, a jeśli zacznie coś nie tak funkcjonować, to można złożyć skargę naczelnikowi w najbliższym urzędzie. A spróbuj teraz złożyć skargę na Inpost albo DHL. Nie wiadomo gdzie mają placówki, jak ich już znajdziesz i chcesz złożyć skargę to cię zleją. Zatrudniają ludzi na umowach śmieciowych, często kurierzy mają rozległe rejony i w ch*j paczek, listów do rozniesienia, przez co zostawiają awizo w płocie, w bramach, to później gdzieś zmoknie, wiatr wywieje... Jak tam, kiedy zamawiam coś na alledrogo, to zawsze piszę sprzedającemu, aby jeśli jest taka możliwość, wysłał mi paczkę Pocztą Polską.

mazin

2014-07-26, 23:53
E tam. Zapomniałeś o ZUSie i pani z dziekanatu...

Hereticus

2014-07-27, 00:10
Dowcip jest źle sformułowany. Powinno być: "która z instytucji najbardziej wnerwia", a nie "która z TYCH instytucji bardziej wnerwia. Gdyby wzięto tylko te dwie instytucje pod uwagę, to któraś ze stron musiała by wygrać, a z kawału wynika co innego.
Ale to tylko szczegół, a autor zapewne miał dobre intencje, aby przekazać w skrócie jak kuriozalne jest funkcjonowanie polskich instytucji państwowych.

Pozdrawiam i życzę miłej nocy.

Imper3838

2014-07-27, 00:17
Według mnie poczta dzisiaj działa całkiem dobrze, jako jedna z niewielu państwowych instytucji. To zasługa głównie konkurencji, poczta żeby istnieć musi się starać, a np. takie PKP posiada praktycznie monopol na kolej w kraju (chociaż może kiedyś się to zmieni). A sądy, zusy, urzędy skarbowe itp., z natury nie posiadają konkurencji i z tym bywa gorzej, tutaj trzeba inaczej zmotywować do lepszego działania.

10 lat temu z pocztą było gorzej, m.in. notoryczne zaglądanie do przesyłek i wyj***ne na to że coś zniknęło. Dzisiaj też nie jest idealnie, ale jest nieźle.

TaSklonowanaOwca

2014-07-27, 01:24
Gorzka prawda. Swoją drogą skąd zaj***ne ? gdzieś to już widziałem