18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kac lista: po czym głowa boli najbardziej

matik12345 • 2013-03-17, 04:45
#8. Spirytus

Badania opisane przez British Medical Journal wskazały, że najmniej objawów kaca powoduje picie wyrobów z czystego spirytusu. To dość kontrowersyjny sposób na unikanie bólu głowy następnego dnia, ale - do pewnego stopnia! - działa. Spirytus sanctus, jak nic.

#7. Wódka

Im czystsza, tym lepsza, ale to banał, którego nikomu nad Wisłą nie ma potrzeby przypominać. Polską (no dobrze, nie tylko polską) docenili naukowcy i umieścili ją na drugim miejscu listy alkoholi wywołujących najmniej objawów kaca. Co ciekawe, bardzo często nawet tania wódka okazuje się mniej szkodliwa niż najdroższe alkohole prezentowane poniżej.

#6. Gin

Picie ginu może nie jest szczególnie zdrowe, ale ma pewne zdrowotne właściwości, które wpłynęły na losy części świata. To właśnie regularnie opróżniane beczułki ginu sprawiły, że Brytyjczykom przez długi czas udawało się okupować Indie. Żołnierze najwyraźniej mieli nie tylko mniejszego kaca niż miejscowi, ale też unikali malarii. To dzięki chininie zawartej w toniku dodawanym do ginu dla złamania jego jałowcowego smaku.

#5. Białe wino

Koneserzy, nie tylko ci z przystanków autobusowych i spod lokalnych monopolowych, o winie potrafią opowiadać całymi godzinami, aż w końcu zmorzy ich sen. Sen, po którym budzą się z raczej większym niż mniejszym bólem głowy. Przy tym białe wino jest mniej „kacogenne” niż na przykład czerwone.

#4. Whisky

Szklaneczka whisky przez wielu uważana jest za atrybut dżentelmena, na równi z drogim kubańskim cygarem. Okazuje się jednak, że ów dżentelmen po spożyciu takich samych ilości na drugi dzień cierpiał będzie znacznie bardziej niż amator najprostszych wódek. Wszystko to z powodu "zanieczyszczeń", które odpowiadają za smak i kolor whisky. Według niektórych badań kac wywoływany przez whisky jest dwukrotnie silniejszy niż po zwyczajnej wódce.

#3. Rum

Szkodliwości picia rumu najlepiej dowodzą piraci z Karaibów, zresztą przez długi czas to właśnie rum był "naturalnym" trunkiem świata przestępczego. Czego by nie mówić, ból głowy po nocy sponsorowanej przez rum z pewnością wystarczy do tego, by zechcieć napaść na Bogu ducha winny statek, wyciąć w pień całą załogę i pasażerów, ukraść cenny ładunek, a łajbę zatopić. Ot, na poprawę humoru.

#2. Czerwone wino

Czerwone wino szkodzi zdecydowanie bardziej niż białe, a skala "efektów" zależy od wielu czynników, poczynając od samego zainteresowanego, aż po wahania pogodowe w kraju wytwarzania, które - jako jeden z wielu czynników - przekładają się na finalną jakość winnego wyrobu. Co ciekawe, gorsze lata przyprawiają o ból głowy nie tylko winiarzy, obniżając jakość i sprzedaż wina, ale również konsumentów, którzy niezależnie od wszystkiego raczą się alkoholowymi napojami.

#1. Brandy

Jeżeli drugim w kolejności najbardziej "kacogennym" alkoholem jest czerwone wino, to pierwszym nie może być nic innego jak destylowane wino. Oskara w kategorii "kac na drugi dzień" otrzymują ex aequo brandy, koniaki, śliwowice, grappy i wszystkie inne pochodne "wypalanego" wina. Zatem... jeżeli nie upiłeś się brandy, nie możesz mieć zielonego pojęcia o tym, czym jest prawdziwy kac.

I obowiązkowy disclaimer: pij odpowiedzialnie; piłeś, nie pij; piłeś, nie jedź; piłaś, nie parkuj; piłeś, nie dzwoń do byłych; nie piłeś, napij się; masz do wypicia, podziel się :mrgreen: :mrgreen:

ja...........ze

2013-03-17, 05:20
Na miejscu #0, ból głowy przed seksem

ooip

2013-03-17, 06:18
widze tematy z joemonstera trafiaja tu jeden po drugim

B-B

2013-03-17, 07:13
Jaki ból ? budzisz się, otwierasz butelkę i po kłopocie :D

Dz...........ak

2013-03-17, 07:30
Przeczytałem: Spirytus Beatyfikowany :facepalm:

Giorgio69

2013-03-17, 08:40
Po tym na pewno nie będzie kaca :mrgreen:


Mr.Drwalu

2013-03-17, 08:44
matik12345 napisał/a:

...Co ciekawe, bardzo często nawet tania wódka okazuje się mniej szkodliwa niż najdroższe alkohole prezentowane poniżej...



No bo k***a jak możesz mieć kaca po taniej wódzie? :wtf:
Miał ktoś z was kiedyś kaca po wodzie? :kawa:

Re...........ms

2013-03-17, 09:39
nieprawda.. ja kiedyś u kumpla w knajpie próbowałem wszystkiego po kolei i tak mnie łeb napie**alał następnego dnia, że prawie z szedłem z tego świata.


.................. ;)

Kaprys

2013-03-17, 10:30
Mam przestać zaglądać na Sadistica, czy na JoeMonstera? Bo nie chce mi się oglądać 2x tego samego. A na JM jest wcześniej. Idziecie na łatwiznę po całości, lamusy. Nawet opis nie swój. Toczka w toczkę.

scchizm

2013-03-17, 11:04
ch*ja prawda chyba na podstawie badań gejozów jakiś amerykańskich ten tekst...

pi...........ka

2013-03-17, 11:06
nie zgodze sie , ja jak i wielu moich znajomych po whiskey nigdy nie mamy kaca. Ale za to po wódece,,,, o boze, tak samo z winami. Białe wino bywa gorsze niz vodka, Po białym patyku mało kto nie rozmawial z rana z kiblem

Gracjan

2013-03-17, 11:11
zaj***ne prościutko z joemonstera

Czary

2013-03-17, 11:11
Po pierwsze kac jest po tym jak pijesz i nic nie jesz i nie pijesz wody, soku itp.. czyli jesteś odwodniony bo wlewasz w siebie tylko alko...

gksjastrzebie

2013-03-17, 11:12
ja po whiskey nigdy nie miałem kaca a pije 5 lat!

sadolfan

2013-03-17, 11:13
a ja mam dzis mega kaca po wodce i piwie ;?