18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jedna z najstarszych parowozowni w EU [umierający zabytek]

addic7ed • 2013-12-04, 18:56
Są takie miejsca, do których lubię wracać. Miejsca, które darzę sentymentem, i które mają w sobie to „coś” nawet jeśli nie są specjalnie bogate w mnogość detali i przedmiotów.
Jednym z takich miejsc jest dla mnie parowozownia w Wielkopolsce, którą pragnę Wam zaprezentować.
Jest to budynek zabytkowy, który popada niestety z miesiąca na miesiąc w ruinę..
W najgorszym stanie znajduje się drewniany dach o kształcie cylindrycznym. Ubytki widoczne są gołym okiem co łatwo będzie Wam dostrzec na moich zdjęciach.
Przebywając w środku można na własnej skórze poczuć ogrom i majestatyczność tego miejsca a zamykając na chwilę oczy wyobrazić sobie pociągi, które tu trafiały w celu obsługi technicznej bądź eksploatacyjnej. W pobliżu rzecz jasna są tory i istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas eksploracji w tle będzie nam towarzyszyć odgłos przejeżdżających pociągów co z pewnością potęguje nasze wrażenia.

#####
Więcej zdjęć z miejsc zapomnianych, opuszczonych i nie tylko (dworki, pałace, szpitale, kościoły, fabryki) znajdziecie na mojej stronie:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl
#####






cl...........er

2013-12-04, 19:01
Zdjęcia przedstawiają zabytkową parowozownię w Pile :mikolaj:

addic7ed

2013-12-04, 19:17
clubber napisał/a:

Zdjęcia przedstawiają zabytkową parowozownię w Pile :mikolaj:



Brawo za spostrzegawczość :) Szkoda, że miejsce zabytkowe zamieniło się w miejsce alkoholowych libacji..

addic7ed

2013-12-04, 19:50
GrzesMk4 napisał/a:

lubie to :)



:) Zdjęć będzie więcej ale zgodnie z zaleceniami admina do pierwszego posta nie chcę ładować więcej.

cl...........er

2013-12-04, 20:12
addic7ed napisał/a:



Brawo za spostrzegawczość :) Szkoda, że miejsce zabytkowe zamieniło się w miejsce alkoholowych libacji..



W necie jest za to informacja (z ubiegłego roku), że w tym roku parowozownia doczeka się remontu, tylko że tam napisali, że najpierw będzie musiała zostać wydana decyzja od poznańskiego konserwatora zabytków, a mamy końcówkę roku i to na pewno będzie trwało jeszcze długo, bo kolej nie ma kasy na remont tego kompleksu (mimo ubiegłorocznych zapewnień ze strony PKP).

Szron

2013-12-04, 20:16
Podpalę ten dach :P

addic7ed

2013-12-04, 20:33
Szron napisał/a:

Podpalę ten dach :P



Podpalić to możesz siebie :)

clubber napisał/a:



W necie jest za to informacja (z ubiegłego roku), że w tym roku parowozownia doczeka się remontu, tylko że tam napisali, że najpierw będzie musiała zostać wydana decyzja od poznańskiego konserwatora zabytków, a mamy końcówkę roku i to na pewno będzie trwało jeszcze długo, bo kolej nie ma kasy na remont tego kompleksu (mimo ubiegłorocznych zapewnień ze strony PKP).



Niestety z doświadczenia wiem jak takie tematy w Polsce się ciągną.. Mam jednak nadzieję, że coś się uda z tematem zrobić bo jeśli zima będzie podobna do ostatniej to dach jeszcze bardziej pod naciskiem mokrego śniegu się zapadnie :(

dumad

2013-12-04, 21:15
dobry obiekt na walki ksw gdyby tak wyremontować

addic7ed

2013-12-04, 21:48
dumad napisał/a:

dobry obiekt na walki ksw gdyby tak wyremontować



Różne inicjatywy można by tu organizować i eventy byle ten obiekt nie "umarł".

takija

2013-12-04, 22:06
Tak, remont miał być ale nagle zabrakło kasy żeby wsadzic urzędasowi w kieszeń, okazało się że część kasowa jest zabytkiem i nie może zostać rozebrana. Remont przeciągnie się teraz zapewne o kilka dobrych lat.

addic7ed

2013-12-04, 22:25
kmsm1990 napisał/a:

Tak, remont miał być ale nagle zabrakło kasy żeby wsadzic urzędasowi w kieszeń, okazało się że część kasowa jest zabytkiem i nie może zostać rozebrana. Remont przeciągnie się teraz zapewne o kilka dobrych lat.



Nie lubię takich informacji stanowczo :( Byłem w lutym tam, byłem teraz i jest coraz gorzej... Z dachu nic nie zostanie lada moment!

takija

2013-12-04, 23:55
z tego co ja wiem (a oczywiście nie nie jestem sadolowym znafcom) to część przestawiona na zdjeciach ma byc całkowicie rozebrana. Nie mam pojęcia czy zostanie odbudowana czy zniknie na zawsze.

addic7ed

2013-12-05, 00:19
kmsm1990 napisał/a:

z tego co ja wiem (a oczywiście nie nie jestem sadolowym znafcom) to część przestawiona na zdjeciach ma byc całkowicie rozebrana. Nie mam pojęcia czy zostanie odbudowana czy zniknie na zawsze.



Serio ? No nie gadaj... aż mi się wierzyć nie chcę :/ szkoda by było oj szkoda..

takija

2013-12-05, 00:21
Postaram się dowiedzieć czegoś więcej ;)