Austriacka gazeta wzywa Polskę, by przyznała się do udziału

25
Daj piwo
bartoszbarto @ Dzisiaj 9:12 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
"Czy jest granica tego szaleństwa?! Austriacka gazeta wzywa Polskę, by przyznała się do udziału w Holokauście! A na stronach Yad Vashem można przeczytać o „polskim obozie”…

"Nie bądź bierny” – taki tytuł nosi relacja z obchodów 70 rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz w austriackim brukowcu „Heute”. Zdanie to jest skierowane do Polaków, którzy zdaniem gazety ponoszą współodpowiedzialność za Holokaust.
Według „Heute” prezydent RP Bronisław Komorowski mówił podczas obchodów o tym, że „Niemcy zamienili Polskę w cmentarz”. Nie wspominał jednak przy tym o „winie Polaków”.
Tymczasem zamordowano aż 3 mln polskich Żydów. Później mówił o tym Roman Kent, który przeżył Auschwitz. Zaproponował 11 przykazanie: „Nie bądź nigdy biernym”. Ani biernym widzem ani biernym uczestnikiem wydarzeń
— grzmi gazeta, sugerując, że Polacy biernie przyglądali się zagładzie żydów.
Oraz dodaje, że Austria, w przeciwieństwie do Polski, w postaci kanclerza Wernera Faymanna, przyznała się podczas obchodów, po raz kolejny, do swojej winy.
Jak pisze „Gazeta Wyborcza” ze statystyk wynika, że z Austrii, którą w 1938 r. Hitler przyłączył do Rzeszy, pochodziło ośmiu na 75 komendantów obozów koncentracyjnych. Austriakami było aż 40 proc. obozowych strażników. W 15-osobowym sztabie SS-Obersturmbannführera Adolfa Eichmanna, który był głównym organizatorem i logistykiem Holocaustu, Austriacy stanowili większość. Sam Eichmann zresztą wychowywał się w Linzu w Górnej Austrii.
Jak więc Austriacy mogą odważyć się porównywać do Polaków? Gdyby tego było mało na stronach internetowych izraelskiego Yad Vashem jest mowa o „polskich obozach koncentracyjnych”. W części poświęconej historii Holokaustu Shoah Resource Center widnieje biografia jednego z niemieckich architektów obozów koncentracyjnych Christiana Wirtha. Na sprawę zwrócił uwagę Michał Majewski z „Wprost”.
Tyle, że notka głosi, iż Wirth był oficerem SS i „projektantem polskich obozów koncentracyjnych” Wydźwięk jest podobny do artykułu w „Heute”: To Polacy odpowiadają za Holokaust. Zapewne Yad Vashem wysunie argument kryterium geograficznego. Bo inaczej nie da się wytłumaczyć tak ewidentnego przekłamania historycznej prawdy."

Artykuł pochodzi z :wpolityce.pl


Tu link do tej austriackiej szmiry:
http://www.heute.at/news/politik/art23660,1119833

Jak nie kraść samochodu.

29
Daj piwo
NastyRascal @ Dzisiaj 7:43 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Facet próbował ukraść samochód lecz jak widać policja musiała mu w tym przeszkodzić. ;)pay attention! :szczerbaty:

Wyprawa Żukiem na Saharę

58
Daj piwo
Ekipa Żukiem Przez Świat w 2014 roku odwiedziła Królestwo Maroka. Podczas trwającej miesiąc wyprawy Żuk pokonał 3 pasma górskie, odwiedził 12 państw, zawitał do Afryki, przejechał 10 000 km spalając przy tym 2 000 L paliwa. Po drodze było mnóstwo awarii, mimo których wyprawa się udała a ekipa razem z autem wróciła do domu.
Pojazd biorący udział w wyprawie to oryginalny egzemplarz Żuka w wersji mikrobus.Pogratulować pasji i zapału!

Ekspert od demolki

83
Daj piwo
LegendarnyZiom @ Dzisiaj 17:09 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Z takim fachowcem wyburzanie to nie problem. :szczerbaty:

   Popularne tagi
lata 60 amp 70  40 sekund  kanał królewski  chodnik.  tak blisko  tracktor  collina  łzawiący  justin bogle  rower stacjonarny
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]
X