Tak się strzela z karbidu

156
Daj piwo
ralf87 @ Dzisiaj 18:50 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Dla niecierpliwych akcja od 00:04


Zmiany klimatu - prawda czy mit

82
Daj piwo
Witam Sadole, z racji, że obecnie ocieplenie klimatu jest tematem medialnym i w gruncie rzeczy tematem ciekawym oraz Sadistic.pl staje się portalem edukacyjnym wstawiam kilka faktów w tym temacieJak widać na zdjęciu w XX w. temperatura w skali globu (pamiętaj o różnicach półkuli płn i płd - dysproporcje wielkości kontynentów. liczbą stacji pomiarowych, ludności) wzrosła o 0,75 stopnia C tak o całe 0,75, dla niektórych dużo dla niektórych mało ;) czyli wg badań temperatura się zwiększyła ale czy możemy mówić o "globalnym ociepleniu"? Tak naprawdę ciągłe pomiary instrumentalne powiedzmy ustandaryzowane zaczęły się w XVII w. i to tylko w kilku miejscach na Ziemi a przypominam mówimy tutaj o wzroście tak delikatnej wartości 0,75 stopnica C, nie mówiąc o źle skalibrowanych urządzeniach, błędach ludzkich, czy wreszcie zmiany klatek meteo oraz samego otoczenia punktów pomiarowych (wzrost ubranizacji = wzrost temperatura lokalnej),

W opinii publicznej dominuje pogląd, że za tym demonicznym zjawiskiem jakim jest globalne ocieplenie stoi CO2, przyjrzyjmy się więc problemowiJak widać zawartość CO2 silnie koreluje z temperaturą powietrza (rekonstrukcje!) na tym zdjęciu widać ładnie okresy glacjałów i interglacjałów ale do rzeczy zwróć uwagę na jednostki PPMV (Parts Per Milion V - objętość) i odpowiedź sobie sam o czym to świadczy. Obliczono, że wymuszenie radiacyjne spowodowane wszystkimi gazami cieplarnianymi (Ziemia dostaje promienie widzialne oddaje podczerwone wiąże się to z długością fali) wynosi 2W/m2, a w normalnie energii pochodzącej ze Słońca dociera do nas 343W/m2! Warto dodać, że: - pomiary CO2 są tylko w kilku miejscach na Ziemi, często do badań pobiera się dane ze stacji leżące obok Manua Loa - wulkanu - CO2 warunkuje życie na Ziemi ponieważ chroni Nas przed wypromieniowaniem - na Marsie też występuję CO2, którego koncentracja jest przy powierzchni i dlatego m.in temp. wynosi -50 stopni C.

Spalę tone węgla ogrzeję w ch*j planetę?

Kolejnym faktem jest to, że nikt nie mówi głośno o zmianach astronomicznych, oraz solarnych, które człowiek poznał a są to:
- precesja - zmiana kierunku osi Ziemi cykl. 26 tys. lat
- nachylenie osi Ziemi względem ekliptyki cykl 41. tys lat
- ekscentyczność orbity - mimośród orbity ulega wahaniom cykl. 100 tys. lat
- wahania Stałej Słonecznej
- odległość Ziemi od Słońca na orbicie

To czemu ni ma śniegu w Zimie?

Najważniejszy czynnik w naszej strefie klimatycznej, przez który nie mieliśmy zimy ale w Ameryce Północnej napie**alało to tkz. NAO (North Atlantic Oscilation) związany z cyrkulacją atmosfery (pamiętacie z geografii niże wyże itp. sprawy)Więc pewnie jako naród światły powinniście wiedzieć, że w Polsce napływają do nas masy powietrza z zachodu głownie latem(co wiąże się z regularną dostawą zanieczyszczeń z Niemiec i Czech) i więc te wiatry z zachodu dostarczają do Nas ciepłe powietrze znad Atlantyku jeżeli indeks NAO jest dodatni a co w zimie nie powinno zdarzać się zbyt często nie ma gdzie pojeździć na sankach bo powinna przeważać adwekcja znad wychłodzonego wschodu a nie znad ogrzanego Atlantyku.

Dobra to tyle na dziś jak się spodoba dodam więcej info pozdro opracowanie w 100% własne. Jak ktoś może to niech wrzuci cycki w komentarzu bo ni mam fap folderu
Christophus_PL @ Dzisiaj 12:18  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (20 piw)
Nikt jeszcze nie wrzucił? :shock:

Tico 155km/h za 700zł

139
Daj piwo
dziuzeppeee @ Dzisiaj 14:18 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Oto jak można sie przejechać "Żelazkiem" za 7 stówek z 17letnimi oponami :amused:
Gdyby jeszcze zamknąć szyby, pojechałby szybciej. Co prawda jadąc tą limuzyną lekki podmuch wiatru może nas skierować na drzewo, ale nie zaprzeczycie, że to jedno z najbardziej ekonomicznych aut za swoją cenę.

Jak dla mnie panowie samobójcy.

gordonviet @ Dzisiaj 14:52  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (68 piw)
Szkoda, że panowie nie dodali informacji, żeby rozpędzając się do tej prędkości przejechali Norwegię, Szwecję oraz Niemcy.

Człowiek pochodnia

152
Daj piwo
soundeater @ Dzisiaj 13:15 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Chyba nie przeżył...W nocy byłby lepszy efekt.
RockyWood @ Dzisiaj 13:19  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (30 piw)
nie dość że się podpalił, skoczył to jeszcze go w pianie utopili :D

a tak nawiasem - film ma swoje lata :)
   Popularne tagi
cessna 152  behaviors  cuttin  umed  wypalarka cnc  przepychanie liny  marquese  odpłyneli  butchers  wille  polskie złoto
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]
X