18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Grecja

koniosraj • 2015-07-03, 19:07
Z życiem w Grecji jest jak z tamponem- jesteś w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, ale znalazłeś się tam w nieodpowiednim momencie.

nowynick

2015-07-03, 19:34
Nie ma co leniuchom wspolczuc. Do roboty gamonie!

koniosraj

2015-07-03, 19:51
nowynick napisał/a:

Nie ma co leniuchom wspolczuc. Do roboty gamonie!



Czekaj, czekaj na Polskę tez przyjdzie czas.

kustoszpan

2015-07-03, 19:55
koniosraj napisał/a:



Czekaj, czekaj na Polskę tez przyjdzie czas.


Raczej nie. Polacy, generalnie- Słowianie są nauczeni zapie**alać.
Południowcy to śmierdzący lenie- Grecy, Hiszpanie, Włosi, Portugalczycy.
Zresztą czy ta Grecja to taka stuprocentowa Europa...

bialawitz

2015-07-03, 20:30
^Koreańczycy z północy też są nauczeni zapie**alać, ale jakoś kokosów z tego nie mają

kustoszpan

2015-07-03, 20:39
Kamil_Wojtylak napisał/a:

^Koreańczycy z północy też są nauczeni zapie**alać, ale jakoś kokosów z tego nie mają


A to już wina polityki tego kraju.

Ale teraz mi uświadomiłeś, że aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby tych Koreańczyków wpuścić do Europy, jako pracowników.
Rynek pracy rozj***ny doszczętnie. Ciekawe czy jakiś sadisticowaty ekonomista się wypowie w tej kwestii, bo zaintrygowało mnie to.
Może być PW.

bialawitz

2015-07-03, 21:21
Cytat:

A to już wina polityki tego kraju.



Ok, to nieco lepszy przykład- Meksykanie też są nauczeni zapie**alać ;)

kustoszpan napisał/a:

Ale teraz mi uświadomiłeś, że aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby tych Koreańczyków wpuścić do Europy, jako pracowników.
Rynek pracy rozj***ny doszczętnie. Ciekawe czy jakiś sadisticowaty ekonomista się wypowie w tej kwestii, bo zaintrygowało mnie to.
Może być PW.



Raczej nic wielkiego by się nie stało, wszak Koreańczycy z Północy to szara, niewykwalifikowana masa, więc zatrudnienie znalazłaby na farmach i w fabrykach, które nie stanowią o sile gospodarki.
W UK rynek pracy się nie załamał, wręcz przeciwnie, ma się całkiem dobrze.
Poza tym gdyby Koreańczycy z Północy mieli gdzieś zalewać rynek pracy to pewnie w pierwszej kolejności ruszyli by na południe swojego półwyspu

BongMan

2015-07-03, 21:30
kustoszpan napisał/a:

Zresztą czy ta Grecja to taka stuprocentowa Europa...


Grecja to jedna z pierwszych cywilizacji w Europie i na świecie. Tyle przetrwała, a zniszczyło ją członkostwo w UE.
Cytat:

Współczesna Grecja była rozwiniętym krajem, o wysokim wskaźniku rozwoju społecznego, i innych wskaźnikach jakości życia. Od 2002 r. Grecja zrezygnowała z własnej waluty, przyjmując euro. W 2013 trafiła do grupy państw rozwijających się, to pierwszy przypadek w historii degradacji kraju z tej grupy.


Oczywiście ich wrodzone lenistwo i krętactwa na każdym kroku też miały na to wpływ, nie mówię że nie.

bialawitz

2015-07-03, 21:34
Ogólnie obawy o tanią siłę roboczą są zazwyczaj nieuzasadnione.
Podobnie ludzie bali się, że gdy pojawią się maszyny to zastąpią ich w pracy, ale idąc takim tropem należałoby usunąć koparki czy wagony towarowe, żeby w zamian dać ludziom pracę wyłącznie dla samego zatrudnienia.
Podobnie jest z konkurencją samej siły roboczej- tańsza wypiera droższą (bo jeśli chodzi o najprostsze prace to ciężko mówić o kwalifikacjach, tam trzeba zapie**alać i tyle), ale za to konsument może dostać tańszy produkt lub fabryka może akumulować kapitał, który w przyszłości pozwoli zarabiać tym niewykwalifikowanym więcej lub pracować lżej.

kustoszpan

2015-07-03, 21:48
No tak, ale będąc przedsiębiorcą, właścicielem fabryki czy to w UK, niemczech, Holandii, przyjąłbym grupę północnych koreańczyków, żeby mi zapie**alali w fabryce za groszowe stawki.
A co do kwalifikacji... Polacy też w 90% za granicą robią robotę, prostą, gdzie czasem wystarczy pokazać w kilka minut co i jak.

P.S.
Ale wciąż jestem ciekaw opini kogoś kto ogarnia ekonomię i rynek pracy.
Pozdrawiam.

krakenwmajtach

2015-07-03, 22:14
Herkules padł to i ni ma komu robić.

bialawitz

2015-07-03, 22:17
kustoszpan napisał/a:

No tak, ale będąc przedsiębiorcą, właścicielem fabryki czy to w UK, niemczech, Holandii, przyjąłbym grupę północnych koreańczyków, żeby mi zapie**alali w fabryce za groszowe stawki.



Oczywiście mógłbyś tak zrobić, ale to też wiązałoby się dla ciebie z ryzykiem- na przykład bojkotu (konsumenckiego lub organizacji pracowniczych), strajku (chociaż koreańczycy raczej nie są nauczeni sprzeciwu :D ), problemów z fiskusem/sądem.

kustoszpan napisał/a:

A co do kwalifikacji... Polacy też w 90% za granicą robią robotę, prostą, gdzie czasem wystarczy pokazać w kilka minut co i jak.



Tak, to prawda, ale rynek pracy się od tego nie załamał, ale też i przeciętny Polak żyje w ubóstwie według standardów zachodnich (w UK próg ubóstwa to zdaje się 2/3 średnich zarobków krajowych).

Ogólnie tu nie ma co ogarniać jakoś bardzo ekonomii bo można jedynie zgadywać na podstawie doświadczeń, a i ty nie sprecyzowałeś dokładnie sytuacji.
Nie mniej napływ siły roboczej działa zdecydowanie pobudzająco na gospodarkę i rynek pracy, a konkurencja zmusza do podnoszenia kwalifikacji- na przykład w obliczu ryzyka, że przyjedzie Koreańczyk, który zrobi to co ja za 3x mniej i jeszcze będzie się kłaniał pracodawcy ja muszę zdobyć kwalifikację w postaci uprawnień na wózek widłowy (co pozwoli mi zarobić więcej i sprawi, że Koreaniec nie będzie mógł ze mną konkurować na tym polu) lub na przykład taka sytuacja zmusi mnie do zapisania się do college'u lub na uniwerystet gdzie nauczę się dajmy na to fachu księgowego i za 2-3 lata nie będę w ogóle musiał konkurować ze słabo wykwalifikowanym przybyszem ze wschodu.

davinci666

2015-07-04, 00:54
Cytat:

A to już wina polityki tego kraju.

Ale teraz mi uświadomiłeś, że aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby tych Koreańczyków wpuścić do Europy, jako pracowników.
Rynek pracy rozj***ny doszczętnie. Ciekawe czy jakiś sadisticowaty ekonomista się wypowie w tej kwestii, bo zaintrygowało mnie to.
Może być PW.



Mamy płace minimalną wiec gdyby przyjechali tutaj to byłoby więcej pracowników na 1 stanowisko dlatego pracodawca mógłby przebierać w ofertach wybierając najlepszą jego zdaniem(zatrudni ludzi z lepszym wykształceniem, ze swojego otoczenia, posługujących się językiem który zna itp itd ogólnie obcokrajowcy byliby na straconej pozycji o ile państwo nie wprowadzi jakiś specjalnych dopłat/ulg) więc niewiele by to zmieniło.
Chyba że zniesiono by tą płacę wtedy zarobki poszłyby w dół(chociaż żeby to zauważyć nie trzeba nic znosić tylko sprawdzić stawki pracy na czarno gdzie nie ma wyznaczonej płacy minimalnej).

Hereticus

2015-07-04, 13:09
Oczywiście Grecy zrobili się leniami dopiero po tym, gdy polityka ich państwa przyjęła formę bardziej socjalistyczną.
Jakoś nie wieżę w ich wrodzone lenistwo.

visual

2015-07-04, 15:23
co ja mam deja vu? 0.o ten post juz tu byl tak samo byly tu identyczne komentarze 0.o :O illuminati sadistic.pl