18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fryderyk Nietzsche

aleksander6 • 2012-06-17, 10:42


Nietzsche (1844-1900) - jeden z najważniejszych filozofów niemieckich, także filolog, poeta. Człowiek, którego poglądy znacząco wpłynęły na całą późniejszą filozofię, myśleniu o kulturze, człowieku, religii.

Mam nadzieję, że nie przeraża was słowo filozofia. Jeśli nie czytaliście jeszcze Nietzschego, serdecznie polecam.
Relatywizm epistemologiczny i etyczny, koncepcja nowej moralności - sadystów to chyba zaciekawi.
Ja jestem po lekturze kilku pozycji z jego bibliografii. Język być może nie za prosty, jednak jeśli zdołacie przebrnąć - satysfakcja gwarantowana. Czytanie proponuje rozpocząć od Zmierzchu bożyszcz i Poza dobrem i złem, a jego opus vitae czyli Tako rzecze Zaratustra zostawić na koniec ;-)

Tutaj macie legalne wersje pdf książek, jeśli szkoda wam kilku złotych. -> http://nietzsche.ph-f.org/pl/dziela

Te książki zmieniają życie.

Jestże człowiek jeno omyłką Boga? Lub Bóg jeno omyłką człowieka?

sovva

2012-06-23, 18:30
Zaratustra, jest bardzo ciężką książką, aczkolwiek niezmiernie ciekawą

Final

2012-07-01, 23:47
Polecam przeczytać "Tako rzecze Zaratustra". W niej Nietzsche najdokładniej określa swoją koncepcje nadczłowieka. Warto wspomnieć, że te koncepcje później wykorzystali naziści - oczywiście nadludzie to aryjczycy...

aleksander6

2012-07-05, 11:13
Final napisał/a:

Polecam przeczytać "Tako rzecze Zaratustra". W niej Nietzsche najdokładniej określa swoją koncepcje nadczłowieka. Warto wspomnieć, że te koncepcje później wykorzystali naziści - oczywiście nadludzie to aryjczycy...



W dupie byłeś, gówno widziałeś. Jeśli przeczytałbyś Zaratustrę nigdy nie wyraziłbyś takiej opinii. Podaj mi fragment gdzie wspomina o tym, że rasa aryjska to właśnie nadludzie. Nietzsche rozprawiał o nadczłowieku jako koncepcji dotyczącej wszystkich ludzi na świecie. Poza tym bardzo często w swoich dziełach źle wyrażał się o Niemcach.
Nietzsche powiedział: "Dziękuję niebu, że we wszystkich swoich instynktach pozostałem Polakiem."

Final

2012-07-05, 16:21
aleksander6 napisał/a:


W dupie byłeś, gówno widziałeś. Jeśli przeczytałbyś Zaratustrę nigdy nie wyraziłbyś takiej opinii. Podaj mi fragment gdzie wspomina o tym, że rasa aryjska to właśnie nadludzie. Nietzsche rozprawiał o nadczłowieku jako koncepcji dotyczącej wszystkich ludzi na świecie. Poza tym bardzo często w swoich dziełach źle wyrażał się o Niemcach.
Nietzsche powiedział: "Dziękuję niebu, że we wszystkich swoich instynktach pozostałem Polakiem."



Jesteś taki głupi czy udajesz? "te koncepcje później wykorzystali naziści - oczywiście nadludzie to aryjczycy" Czyli koncepcje nadczłowieka w późniejszym czasie wykorzystali naziści, którzy ją przekręcili, uważając, że to aryjczycy są nadludźmi...

aleksander6

2012-07-07, 23:59
@ tak to jest jak się na kacu odpowiada, mój błąd ;-)

sa...........os

2012-10-14, 15:52