18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Farciarz

MagicznyJednorozec • 2016-07-25, 14:05
"Miał czerwone światło, wjechał rozpędzonym lexusem na skrzyżowanie i zderzył się z taksówką. Ten wypadek prawdopodobnie ocalił życie rowerzyście, który przejeżdżał przez pasy."




Zaj***łem z bardzo rzetelnej strony z informacjami.

janlew

2016-07-25, 14:28
Gdyby nie wypadek mielibyśmy filmik edukacyjny, dla czego nie przejeżdżamy rowerem przez pasy a przechodzimy, nawet gdy są "różowe dróżki" dla pedalarzy, oraz dla czego należy się rozglądać nawet gdy światło jest zielone.

mp0011

2016-07-25, 15:17
To jest przejazd dla rowerzystów a nie pasy! Miał prawo jechać, bo miał zielone. Ja pie**olę... Czy wszystko co napisze TVN łykacie bez sprawdzenia jak jest w rzeczywistości???

janlew napisał/a:

nie przejeżdżamy rowerem przez pasy a przechodzimy, nawet gdy są "różowe dróżki" dla pedalarzy.



Jebnij się w dekiel.

nowynick

2016-07-25, 15:57
mp0011 napisał/a:

łykacie bez sprawdzenia jak jest w rzeczywistości???



już pędzę do Olsztyna sprawdzić... :noga:

Edit: Tak, masz rację :ok:

mp0011

2016-07-25, 16:11
nowynick napisał/a:


już pędzę do Olsztyna sprawdzić... :noga:



Starczy przyjrzeć się filmowi. Widać DdR po prawej stronie oraz na wyspie oddzielającej pasy, widać dodatkowe linie przerywane obok przejścia dla pieszych wyznaczające przejazd dla rowerzystów...

A niestety, 90% komentujących ten film na TVN i tak łyka to, co TVN napisze, pomimo że widać co innego :/

nowynick

2016-07-25, 16:56
Up tyle to ja na małym smartfonie widzę, odniosłem się do weryfikacji w rzeczywistości.

disturbed666

2016-07-25, 17:09
jak "ten wypadek ocalil zycie kirowcy" ? chyba taksówkarz a nie wypadek

mazga50

2016-07-25, 17:28
disturbed666 napisał/a:

jak "ten wypadek ocalil zycie kirowcy" ? chyba taksówkarz a nie wypadek



taksówkę prowadził gorliwy anioł stróż tego pedalarza...

NietoperzowyToperz

2016-07-25, 18:03
A ja się pochwalę iż mialem miejsce w pierwszym rzędzie !

777

2016-07-25, 19:14
No i ch*j z tego, że miał zielone - jak ja jestem pedalarzem to zawsze się rozglądam, bo są zielone srałki, albo ktoś będzie skręcał i nie zauważy. Sam mam kat. B i wiem, że jak jest np. żywopłot przed pedał-drogą to ni ch*ja nie ma opcji, żeby ktoś cie zauważył.

Jak ktoś jest debilem i nie ma instynktu samozachowawczego to niech ginie, viva selekcja naturalna :)

waloos

2016-07-25, 19:37
@777 dokładnie!!!
Kostucha nie pyta kto miał pierwszeństwo i zielone światło - a w przypadku spotkania rower-samochód, rowerzysta jest pierwszym do którego podchodzi.

fiate

2016-07-25, 21:07
Znam to skrzyzowanie, nie raz nim przejezdzam. Tam tak kurewsko swiatla są ustawione ze masakra. Nie dziwie sie ze niektorym cierpliwość puszcza hahaha :D Co jak co ale olsztynscy rowerzysci są tez od ch*ja warci. Kiedyś mi też rowerzysta wj***l sie malo pod maske (ja skrecalem w prawo, czyli bylem rownolegle do rowerzysty), dla mnie przejscie bylo puste, a wiadomo jak ruszalem ze skrzyzowania po czerwonym to ruszylem nie cale 20km/h, a rowerzysta sru przelecial mi przed maską, nawet sie nie zatrzymal. To jest wlasnie mentalność rowerzystow. Po takiej drozdze się przejezdza z takim tempem jak idą piesi, a nie przelatuje z 30km/h

Nutzz

2016-07-25, 21:41
No dzisiaj mnie babka stuknęła na ścieżce rowerowej, samochodem.
Zielone miałem, ona skręcała w prawo. Rower do kasacji, ja ledwo chodzę. W ku*as z takim jeżdżeniem :x

kokos_123

2016-07-26, 16:05
Najeżdżacie na rowerzystę, że nie popatrzył mimo że miał zielone, a zawodowy kierowca pewnie z milionem przejechanych kilometrów, też tego nie zrobił ( choć przynajmniej uratował tym życie rowerzyście )
Gdzie tu wasza logika :!: :?: :shock:

Artu

2016-07-26, 19:25
Logika rowerzysty mu nigdy nie podpowiada że wokół są pojazdy x10 lub więcej cięższe od niego razem z rowerem!
W kolizji nie ma szans, a jeździ jakby miał dużą chłodnię czy kipra załadowanego gruzem :d