18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Dzień palenia Koranu"

~Vuko • 2010-07-31, 10:14
Kościół na Florydzie (południowy-wschód) organizuje "międzynarodowy dzień palenia Koranu" w rocznicę zamachów na World Trade Center z 11 września 2001 r. - podała agencja AFP.

Kościół z Gainville (ok. 500 km na południowy-wschód od Miami), który zachęca do spalenia Koranu 11 września tego roku przed wejściem do jego świątyni, chce również nakłonić do takiego gestu inne kościoły, by uczcić pamięć ofiar zamachu i walczyć z "demonem islamu".

- Islam i szariat są odpowiedzialne za 11 września. Spalimy Koran ponieważ uważamy, że nadszedł czas, by chrześcijanie, kościoły, politycy (...) powiedzieli "nie, islam i szariat nie są dobrze widziane w Stanach Zjednoczonych" - powiedział agencji AFP pastor Terry Jones, który organizuje tę akcję.
czytaj dalej


Uczestnicy forum internetowego Al-Falludża broniącego bojowników dżihadu, zareagowali na inicjatywę Jonesa grożąc, że wytoczą "rzeki" krwi Amerykanów.

- Niestety w tym kraju, jak w innych, wzrasta islamofobia - powiedział AFP Ramsey Kilic rzecznik centrum ds. relacji muzułmańsko - amerykańskich (CAIR).

By wesprzeć inicjatywę pastora Jonesa, na Facebooku zawiązała się grupa ("Międzynarodowy Dzień Palenia Koranu"); w ostatnich dniach na jej stronach toczy się wymiana pełnych nienawiści komentarzy między zwolennikami a przeciwnikami projektu Jonesa.

Na stronie internetowej kościoła Terry'ego Jonesa proponowane są również inne akcje, jak manifestacja przeciw homoseksualistom, która miałaby się odbyć 2 sierpnia.

24 lipca Jones udzielił wywiadu portalowi FriendlyAtheist.com; zapytany, do kogo kieruje swoją akcję palenia Koranu, pastor odpowiedział: "Mamy nadzieję dotrzeć do muzułmanów (...), by obudzić świadomość, że Koran jest księgą kłamstw a jedynym zbawieniem jest Jezus Chrystus".

Z relacji AFP nie wynika czy pastor Jonesa i jego wierni należą do któregoś z głównych kościołów protestanckich w USA.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP


No k***a. Niezła idea. Ciekaw jestem odwetu. Wlecą w McDonalda?
Pastor Terry Jones powinien dostać pokojowego Nobla :P

Lashlo

2010-07-31, 10:17
Cytat:

No k***a. Niezła idea. Ciekaw jestem odwetu.



BÃ...........³g

2010-07-31, 10:31
Niech siÄ™ pozabijajÄ….
Będzie co oglądać.

Do boju święci wojownicy, walczyć o swojego Boga !

Basika063

2010-07-31, 11:06
Amerykanie najpierw wsadzają kij w mrowisko a potem płaczą, bo w odwecie islamiści robią im rozp***uchę.

tauron

2010-08-01, 12:09
pastor spali koran, fanatycy spala pastora, a ludzkość skorzysta

revtech

2010-08-11, 17:16
a znając życie pretensje potem i tak będą do Polski

smilee

2010-08-11, 17:52
@up
Nie znasz życia.

stud3nt

2010-08-11, 17:58
Pastor pali koran - wielka afera
Pojawiają się karykatury Mahometa - jeszcze większa afera

Pakistańczyk gwałci i podpala 12-latkę - media prawie milczą, a on chodzi wolny
Masowe mordy rodzin chrześcijańskich w Iraku, Kuwejcie, Syrii - j/w.

Wniosek: napie**alać i rozpie**alać turbaniarzy, póki czas!

JakuÅ›

2010-08-11, 18:17
Spalić powinni wszystkich katoli i turbanistów a ludzkość rozwijała by się w dobrobycie. Religia to to samo co Nazizm

p

2010-08-11, 18:18
Lashlo napisał/a:


Obrazek



sugerujesz, ze varg przejmie sie spaleniem koranu?

sierra

2010-08-11, 18:20
o znam goscia!

exculibrus

2010-08-11, 19:14
No to zróbmy święto palenia biblii. Ja jestem za 15 lipca.


15 lipca 1099r. I wyprawa krzyżowa zdobyła Jerozolimę. Miasto zostało splądrowane a żydzi i muzułmanie wybici (choć Żydów spalono żywcem w synagodze).

Uriz

2010-08-11, 19:16
Jakuś napisał/a:

Spalić powinni wszystkich katoli i turbanistów a ludzkość rozwijała by się w dobrobycie. Religia to to samo co Nazizm



Gdyby nie ci katole, to obecnie pisałbyś cyylicą, więc jeśli łaska, to zamknij twarz i wracaj do gimnazjum.