18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzieci za 20 lat

Hehehsy92 • 2013-04-21, 00:11


jak w temacie, nic dodać nic ująć :idzwch*j:

angielski wymagany

Fragless

2013-04-21, 00:38
Jak się człowiek przez chwile zastanowi to przestaje być śmieszne...

Ptoon

2013-04-21, 02:10
“Dzisiejsza młodzież lubi luksus, ma złe maniery, nie uznaje żadnych autorytetów i nie ma szacunku dla starszych. W naszych czasach dzieci stały się tyranami. Nie są posłuszne swoim rodzicom, zbyt szybko jedzą i tyranizują nauczycieli.”

Sokrates, ok. 400 r. p.n.e.

(Oczywiście nie ma żadnego dowodu na prawdziwość tego cytatu.)

~Velture

2013-04-21, 02:11
@2up
Bo niestety taka jest prawda.

mycek

2013-04-21, 03:07
@2up
całkiem prawdopodobny ten cytat. W końcu Grecy wymyślili demokracje a potem było już tylko gorzej. Historia kołem się toczy. Europa skończy tak samo jak starożytna Grecja.

Zarentha

2013-04-21, 04:43
@up i to k***a tylko dlatego, że teraz sobie wymyślili jakąś "tolerancję".

myha

2013-04-21, 08:11
mycek: to nie ma nic wspólnego z demokracja czy czym tam jeszcze, po prostu natura ludzka jest taka i zawsze starsi ludzie biadolili nad upadkiem obyczajów młodszego pokolenia(sami zapominając jak to jest być młodym), a młodsze pokolenie bawi się.
Są takie cytaty ze starożytnego państwa sumerskiego i Egiptu, czy fenicji(czyli tak naprawde od początków jako takiej cywilizacji i odkrycia pisma ), gdzie starsi biadola na młodzież że te oddają się zabawą, piciu piwa i późnemu wracaniu do domu, i tak następnie przez cała historie ludzkości można znaleźć takie rzeczy odkąd powstało pismo.

Koniec Świata

2013-04-21, 08:22
@myha

Dokładnie tak to wygląda.

Staruchy zawsze będą widzieć w młodych zło wcielone i wieszczyć upadek cywilizacji. Jak do tej pory świat jakoś istnieje, a cywilizacja nie upadła.

dagins

2013-04-21, 10:48
@up
Niestety, ale nasza cywilizacja (Europejska) upada. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, to brudasy rozmnożą się i cofną ten region świata do średniowiecza.

robson101

2013-04-21, 11:09
i jak tutaj ojcem zostać

myha

2013-04-21, 11:24
dagins: gówno prawda, nasza cywilizacja rozwija się tak intensywnie jak jeszcze nigdy w historii, a o upadku nawet nie ma mowy

mycek

2013-04-21, 11:55
@up
tak, bardzo intensywnie sie rozwija. Np. dla porównania w 19 wieku wynaleziono telefon, samolot, pociąg i samochód, w połowie 20 wieku komputer, satelity i statki kosmiczne, a od jakiś 50 lat największymi osiągnięciami naszej cywilizacji są karbowane prezerwatywy o smaku guarany, multikulti i hellokitty.

Ptoon

2013-04-21, 12:45
mycek,

nie bądź takim ignorantem. To, że nie czytacz literatury i czasopism naukowych i nie przeglądasz internetu za nowinkami to nie znaczy, ze nic nowego i ważnego nie wynaleziono. Wiele rzeczy jest z roku na rok udoskonalanych rewolucyjnymi rozwiązaniami tylko świat nie obarcza cię obowiązkiem znania i rozumienia ich wszystkich. Ty (jak większość) jesteś odbiorcą reklam, ładnych kolorków i ogólnikowych stwierdzeń. Oczywiście też czas ma znaczenie, to czy coś jest "cywilizacyjnym" osiągnięciem okazuje się po paru latach.

mycek

2013-04-21, 13:04
@up
hm... ładnie mnie już zdiagnozowałeś. Wiesz co robię w wolnym czasie, czym się interesuje, co czytam a czego nie, że ogladam dużo reklam i lubię kolorki. Dobry jesteś. Powinieneś zostać detektywem czy psychologiem jakimś. Większość dzisiejszych wynalazków to tylko rozwinięcia i udoskonalenia wynalazków 19 i 20 wieku. Co raz lepsze komputery, samochody, telefony itp. Ten postęp jest iluzoryczny. Tak jak pisałem wcześniej od co najmniej 50 lat nie ma już wynalazków przełomowych, które zmieniają świat. Kiedy człowiek ostatnio był na Księżycu? Dziś już dawno powinien być przynajmniej na Marsie. Nasza cywilizacja się starzeje, umiera, marnuje zasoby na nieistotne rzeczy, postęp spowalnia, nasz czas się kończy. Jeszcze za swojego życia to zobaczysz.

Koniec Świata

2013-04-21, 13:19
dagins napisał/a:

@up
Niestety, ale nasza cywilizacja (Europejska) upada. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, to brudasy rozmnożą się i cofną ten region świata do średniowiecza.



Ja mam nadzieję, że twoja cywilizacja upadnie. Im szybciej tym lepiej. Wk***iają mnie już te, k***a, przepowiednie upadku. Przez całe moje życie słyszałem, że już niedługo to... Już niedługo to ci ch*j uschnie i odpadnie.


@mycek

A czego ty byś jeszcze chciał? Wehikułu czasu, czy może napędu nadprzestrzennego? Jeszcze w latach 90tych słuchaliśmy muzyki z kaset, a teraz mamy w kieszeniu urządzenie wielkości pudełka zapałek, które mieści całe antologie i dyskografie. Ba, teraz każdy ma to w telefonie, który jest przenośnym komputerem z dostępem do internetu. Na dodatek nawet ostatni plebs może sobie to kupić. To jest wg ciebie brak postępu?