18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Doigrały się kurwy?

BongMan • 2013-01-04, 13:54
Cytat:

Odebranie Straży Miejskiej możliwości karania kierowców za nieprawidłowe parkowanie oraz przeprowadzania kontroli fotoradarowej - to główne założenia projektu nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, który przygotowuje Ruch Palikota.

Projekt noweli ma zostać zaprezentowany w sejmie jeszcze w tym tygodniu. - Chodzi o to, by Straż Miejska zaczęła robić to, do czego została powołana - czyli przywracaniem porządku, prewencją, a nie karaniem kierowców - powiedział poseł RP Maciej Banaszak.

Jednym z założeń do projektu jest odebranie Straży Miejskiej możliwości karania kierowców za nieprawidłowe parkowanie.

W założeniach do projektu jego autorzy uzasadniają, że "obecnie nagminne i niezwykle popularne stało się wśród strażników miejskich uporczywe (wręcz na granicy nadużycia prawa) wręczanie mandatów kierowcom pojazdów (najczęściej studentom lub rodzinom z dziećmi) parkującym w okolicach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik czy warszawskiego ZOO na Wybrzeżu Helskim".

Zwracają uwagę, że dzieje się to również bardzo często w formie najbardziej restrykcyjnej - czyli założenia blokady lub odholowania samochodu. Podkreślają ponadto, że równie popularne wśród strażników miejskich stało się karanie kierowców parkujących na drogach osiedlowych i w strefach zamieszkania, co rzadko zdarza się w sytuacjach uzasadnionych, a najczęściej dlatego, że "dla strażników miejskich wszystkie auta na drodze osiedlowej są źle zaparkowane i stanowią swoisty 'worek pieniędzy mandatowych'".

Jak powiedział Banaszak, projekt zakłada odebranie Straży Miejskiej możliwości przeprowadzania fotoradarowej kontroli kierowców.

Według autorów projektu, obecnie Straż Miejska "zamiast podejmować działania mające na celu przede wszystkim utrzymywanie porządku na terenach gminy oraz pilnowanie bezpieczeństwa obywateli stała się 'maszynką do robienia pieniędzy' dla samorządów za pomocą stawianych co chwila fotoradarów". Banaszak podkreślił, że - jeśli projekt RP wejdzie w życie - to Straż Miejska nie będzie mogła rozstawiać fotoradarów i pobierać z tego tytułu opłat.

Poseł Ruchu poinformował też, że od początku tego roku RP rozpoczyna akcję zbierania podpisów o likwidację Straży Miejskiej w największych miastach Polski. Przypomniał, że już w ubiegłym roku Ruch włączył się w akcje zbierania podpisów w Łodzi i Bydgoszczy.

- Zbieramy podpisy we wszystkich miastach pod wnioskiem obywatelskim o likwidację Straży Miejskiej w największych miastach w Polsce. (...) Zrzucimy to na ręce włodarzy miast i gmin, by przedyskutowali na sesjach swych rad miasta, czy faktycznie jest potrzebna w danym mieście Straż Miejska - dodał.

Jak mówił, RP chce "zmusić" prezydentów miast i burmistrzów do rozpoczęcia debaty na temat sensu istnienia Straży w poszczególnych miastach. Zwrócił uwagę, że już teraz są w Polsce miejsca, gdzie Straż Miejską zlikwidowano i okazuje się, że nie była potrzebna.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ruch-Palikota-pozbawic-Straz-Miejska-mozliwosci-karania-za-parkowanie,wid,15222829,wiadomosc.html?ticaid=1fd2e
Tak, widzę że to Palikot. Posrajcie sobie ogniem jeśli musicie, ale ch*j z Palikotem. Chodzi o sam pomysł, bo k***y ze straży mają za dużo praw i małpiego rozumu dostają.

Mr.Drwalu

2013-01-04, 14:26
Palikot i jego pierdyliard poprawek do ustaw i nowych projektów.
Debil chciał ruszyć Polskę zj***nym "buchem maryśki", otto on młodzieżowy i nowoczesny.
Tfuu.... :hitler:

ds...........gr

2013-01-04, 14:42
@MrDrwalu
Ty pracujesz w SM czy ktoś z rodziny? ;-)

lisciasty

2013-01-04, 14:59
Niezależnie od tego, kto to mówi - straż (w)miejska nie jest absolutnie potrzebna. Od momentu jej powołania widziałem ich 2 razy w akcji > 1. Wj***li sąsiadce mandat za prowadzenie huskiego bez kagańca (pies nie należy do rasy agresywnych, ale się głupia zgodziła na mandat), 2. Zakładali blokady w miescju, gdzie parkowanie jest zabronione, ale nikt z tym nie robi nic od lat i tylko 1 raz tam byli...

majer

2013-01-04, 15:52
nazywanie straży miejskiej "Doigrały się k***y" jest troszkę niesmaczne, nie dostałem żadnego mandatu, nie raz przyjeżdzali bo jakiś sąsiad zadzwonił że źle parkuje, poinformowali mnie że koleś ma racje i mam przestawić bo oni muszą przyjechac na takie wezwanie i co 2 raz wlepić mi mandat 300 zł, naj***ni staliśmy z kumplamy trzymając się za sweterki aby się nie poprzewracać, na wezwanie sąsiadów przyjechali i poprosili nas abyśmy weszli do knajpya, albo do domu bo będą zmuszeni interweniować w przypadku kolejnego telefonu, a i jeszcze jedno jestem cienką p*zdą metr sześćdziesiąt, oni byli 2 razy więksi i mogli nas potraktować tak a nie inaczej. Co innego Straż Wiejska która się chowa/chowie się z fotoradarami wlepiając mandaty wynikajace z niedopatrzenia, a nie chamskiego łamania z prawa.

innyczlowiek

2013-01-04, 17:24
Oj palikociarni lecą sondaże i trzeba o sobie przypomnieć paru obiecankami!

Kupa_w_majtkach

2013-01-04, 17:31
Nie ma to jak "podsłuchać" internautów jak narzekają na SM i nagłośnić sprawę aby zdobyć poparcie partii. Bravo!

Crossblade

2013-01-04, 18:43
..o czym wy rozmawiacie wogóle? Jeb**ć straż miejską!!! Może Wam co niektórym wyda się to niesamowite, ale mam o wiele wiekszy szacunek do Policji niż SM. Straż Miejska to zazwyczaj gamonie którym nie udały się testy do P, lub synowie i córki mamusiek pracujących w Urzedach miasta lub gminy. Straznik to terenowy urzędnik. Ma takie same przywileje ( jest za głupi do biura to chodzi po ulicy i udaje cwaniaka ) Jak przeczytałem, że mają miec jeszcze dostęp do broni...to już jaja. Ku**wa miałem już wiele razy z nimi do czynienia. Jak ja ich ku**a nie lubie :/

klapaucjusz

2013-01-04, 18:49
a w miejsce SM powołać inną służbę blokującą koła i bulącą mandaty za nieprawidłowo zaparkowane samochody bęcwałów którym idea postawienia samochodu 5 minut drogi dalej, ale w dozwolonym miejscu jest czystym horrorem? Gdzie sens? Chyba, że ma robić to Policja - co byłoby jeszcze większą głupotą. Co do radarów się zgodzę - jest Policja, ITD, ŻW - styknie służb z radarami.

kleryk66

2013-01-04, 21:08
Też nie przepadam za SM, ale taki pomysł to wpie**alanie się w gestie samorządów, które same powinny zadecydować o tym, co zrobić ze strażą. Niech się już Ci z wiejskiej do wszystkiego nie pchają.

kickyourheadoff

2013-01-04, 22:23
popelina pod publikę
tak samo chooja zrobi jak z ziołem

Me...........in

2013-01-04, 22:29
Wystarczy że doczytałem o ruchu palikota. Reszty nie trzeba :roll:

irish

2013-01-04, 22:30
palikot ma pare fajnych pomysłów, niestety tvn i wyborcza go nie promuje bo pewnie zagraża interesom. wpuścił troche świeżej krwi do tego j***nego k***idołka, duża część jego posłów jest posłami pierwszy raz. sam jakiśtam ch*j z sejmu sie podniecał że jeszcze nigdy nie było tyle zaprzysiężeń na posła po wyborach w dziejach IIIRP. pewnie nawet po pierwszych "wolnych" wyborach nie usiadło tam tylu nowych co po wyborach ostatnich.

jednym z fajniejszych posunięć palicotta jest zniesienie podatku od dochodów do kwoty 2,5k.

wszyscy kojarzą janusza z akcji z wibratorem i pistoletem, niewiedząc nawet dlaczego tak wyskoczył. a wyskoczył, bo były podejrzenia że policjanci zgwałcili jakąś młodą kobiete po czym zostali uniewinnieni, przeciez byli policjantami.
zainteresujcie sie troche, pójdzcie na spotkanie a nie tylko siedzenie i pie**olenie między PISdą a POch*jami. w sejmie potrzeba świeżej krwi a nie dziadków zamieniających się stołkami. nowa krew - nowe pomysły. stara krew - ciągnięcie kasy i kombinowanie.

LeKruqu

2013-01-04, 22:33
Nie jestem fanem Palikota, ale to jest dobre, miejska sobie za dużo pozwala!

Kural

2013-01-04, 22:33
Tfu mu na ryj.