18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Do prostego człowieka

Pothead • 2012-07-26, 14:20
Klip pokazujący jak bardzo wiersz napisany prawie 100 lat temu jest aktualny dzisiaj.


hycel

2012-07-26, 14:36
Po mojemu, kozacko zmontowane.

JarekJUHC

2012-07-26, 14:37
w murzyna przypadku to przyTAKiwanie = hahahah
Takie filmiki uświadamiaja mi jak tok***a wszystko jest sk***iale skonstruowane .. i co najgorsze te k***y u "góry" dalej robią co chcą pomimo tego że są w mniejszości bo gdyby ludzie w końcu otworzyli oczy i zrozumieli to kim naprawde są (niczym) w poważaniu tych świń .Szkoda ze nie stać Naszego spoleczeństwa na wyjscie na ulice i zrobienie konkretnego rozpie**olu.

sawass

2012-07-26, 15:02
co tu gadać, material przedni, piwko leci

eryk123

2012-07-26, 17:42
Ale ten Obama jest poj***ny..

szczurto

2012-07-26, 17:44
01:38 snajperem to on nie będzie....
02:39 ładnie widać fale uderzeniową ;)

kecajpct

2012-07-26, 17:57
jaki jest tytul oryginalu ?

Mestiner

2012-07-26, 18:00
@kecajpct

Julian Tuwim - Do prostego człowieka a utwór zespołu Akurat o tym samym tytule

ProfessorHix

2012-07-26, 18:00
Coś co chyba każdego normalnego człowieka może doprowadzić do płaczu - nasza bezsilność wobec jawnego sk***ysyństwa. Śmieją się z nas i robią co chcą.

Vinewood

2012-07-26, 18:15
lubie wojny, mam nadzieje że niedługo coś nas rozpie**oli

Phallucifer

2012-07-26, 18:36
to banalne, ale wojna z czlowieka wywleka to co w nim najlepsze i najgorsze zarazem. politycy to banda przekletych sk***ysynow, ktorzy po prsotu bedac zbyt glupimi, zeby robic cokolwiek innego poza kretecwtem mataczeniem i eskalacja skonczonego sk***ysynstwa, sprawuja wladze nad jeszcze glupszymi od siebioe, aczkolwiek czystymi moralnie.

Lord Gutek

2012-07-26, 18:52
JarekJUHC napisał/a:

w murzyna przypadku to przyTAKiwanie = hahahah
Takie filmiki uświadamiaja mi jak tok***a wszystko jest sk***iale skonstruowane .. i co najgorsze te k***y u "góry" dalej robią co chcą pomimo tego że są w mniejszości bo gdyby ludzie w końcu otworzyli oczy i zrozumieli to kim naprawde są (niczym) w poważaniu tych świń .Szkoda ze nie stać Naszego spoleczeństwa na wyjscie na ulice i zrobienie konkretnego rozpie**olu.




Wiesz, Polacy na razie są za głupi, żeby się zbuntować, ponownie wybiorą Tuska i spółkę, a nam już tylko pozostaną same ochłapy, wszyscy obudzą się z ręką w nocniku, że "dlaczego go wybralismy?" "okrada państwo" etc.. Zamiast się zbuntować i spisać na nowo konstytucję, powołać nowy rząd, sprawić, by te świnie w sejmie nie miały płacone za swoje ciepłe stołki, ale my siedzimy z dupami w domach zapatrzeni w szklane (teraz już ciekłokrystaliczne) ekrany i karmimy się tym, co telewizja nam daje, czyli GÓWNEM. Ale no cóż "Mądry Polak po szkodzie"...
Mamy jeszcze na to czas, aby sprawić, by lepiej się nam żyło, wszystko jest w naszych rękach, ale no cóż to jest Polska...

Vinewood napisał/a:

lubie wojny, mam nadzieje że niedługo coś nas rozpie**oli



Jestem ciekaw, czy polubiłbys wojnę, jakbyś musiał walczyć na pierwszym froncie, taplając się w błocie i krwi swoich kompanów, patrzeć, jak ludzie, których kochasz umierają, na dzieci, które straciły swoich rodziców, ludzi bez kończyn lub okaleczonych, wtedy Ty siedziałbyś w kącie i srał w gacie widząc szalejąca wokół pożogę wojny, więc zastanów się, co Ty w ogóle piszesz człowieku, wojna to największe zło, jakie może spotkać ludzkość...
Myślisz, że masz wiele zyć, jak to w grze, ale tam nie ma checkpointów...

Skądinąd

2012-07-26, 19:11
Nie podoba mi się tylko to, że część przeciwników wojny w Iraku i Afganistanie (dla mnie to jest wojna, a nie żadna zj***na "misja pokojowa"), naskakuje na żołnierzy, którzy tam jadą. Mieszkam w regionie, z którego wyjeżdża chyba najwięcej żołnierzy, przynajmniej przez ostatnie kilka lat. Wyjechało kilku moich znajomych, bliższych i dalszych, niektórzy nie wrócili żywi. Kiedy wyjeżdżał mój kolega, spytałam: "Stary, czemu ty na wojnę jedziesz? Dziecko masz, żonę!". Powiedział, że woli wyjechać, ryzykując własnym zdrowiem i życiem, ale za to zarobi na utrzymanie, niż ma siedzieć na tym wschodnim zadupiu i pracować za 1200 zł. Chyba miał rację.

Ze względu na kasę, jaką się dostaje za wyjazd (a są to naprawdę dobre pieniądze), wyjechało 99% chłopaków z Gołdapi, Giżycka i reszty Mazur.