18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Dłużnicy w Polsce - jak to wygląda ze strony prawników

Kominek1993 • 2015-03-24, 20:51
Witajcie. Od dwóch lat pracuję sobie w kancelarii prawnej. Ot, sposób na dorobienie troszkę grosza i przy okazji więcej nauki, niż daje wydział prawa. Chcę Wam pokazać, jak wygląda temat dłużników, tak pokrótce. I wiecie co? Poniższy katalog dotyczy jednego i tego samego dłużnika:



1. Unikanie listonoszy, to całkowita norma. Ignorowanie awiz, a potem pretensje do wszystkich, że sąd wydał wyrok zaocznie.

2. Nieotwieranie drzwi/nieodpowiadanie na wezwania domofonem/dzwonienie dzwonka. Następnie oczywiście pretensje do całego świata, że "wierzyciel w ogóle nie chciał rozmawiać".

3. Zwierzątek z domu się najlepiej pozbywamy, żeby nie wychodzić zbędnie z mieszkania. "Zaopatrzenie" dostarczać będą znajomi, a wychodzenie z miejsca zamieszkania będzie dla dłużnika ostatecznością.

4. Telefonów od numerów nieznanych, ani od wierzyciela, nigdy nie odbieramy. Potem oczywiście koniecznie należy mieć pretensje do wszystkich, że nikt nie chciał się dogadać.

5. Podpisanej ugody absolutnie nie należy przestrzegać - chodzi przecież tylko o przedłużenie sobie terminu na "niby" spłatę.

5'. Kiedy termin ugody się kończy, a wierzyciel wyrzuca w końcu dłużnika z mieszkania, koniecznie trzeba iść do telewizji i nakłamać o braku kontaktu, braku ugody i zwierzęcym potraktowaniu.

6. Rzeczy pozostawionych w mieszkaniu po eksmisji nie odbieramy przez 30 dni (po tym czasie wierzyciel ma prawo rzeczy zniszczyć/wyrzucić/wziąć dla siebie). Następnie należy oskarżyć wierzyciela o zniszczenie mienia/pozbycie się go/kradzież.

7. Należy koniecznie wymienić zamki w drzwiach, albo lepiej i całe drzwi na solidne, żeby wierzyciel nie miał dostępu do mieszkania. Potem oczywiście należy mieć pretensje do Policji, wierzyciela i komornika, że podczas eksmisji wyważono drzwi.

7'. Nie zapominaj o złożeniu pozwu do sądu przeciw Policji, wierzycielowi i/lub komornikowi o "zniszczenie mienia" w postaci drzwi.

8. Bezwzględnie staraj się grozić wierzycielowi śmiercią/pobiciem/zniszczeniem życia.

8'. Nie zapominaj też o pełnomocniku wierzyciela, któremu też będziesz grozić zniszczeniem kariery/skargą do Okręgowej Izby Radców Prawnych/Okręgowej Izby Adwokackiej.

9. Koniecznie powiadom media! Niech wiedzą, jak bardzo jesteś pokrzywdzony.

10. Przyjdź pijany na rozprawę sądową.

11. Oczerniaj wierzyciela na każdym kroku - twierdź, że Cię nęka, że ubliża, molestuje.

12. Nie spłacaj ani grosza, przecież to wina wierzyciela, że pożyczył Ci pieniądze/że jesteś mu coś winny!

13. Włam się do mieszkania, z którego Cię eksmitowali i znów wymień zamki.

13'. Miej pretensje, że znów Policja wyważyła drzwi i wypie**ła Cię z mieszkania.

14. Wyślij do wierzyciela rachunek za "uszkodzone drzwi".

15. Pamiętaj o stawianiu oporu Policji, opluwaniu funkcjonariuszy i darciu ryja na cały regulator - w końcu cały powiat musi słyszeć, jak straszna krzywda Ci się teraz dzieje.

16. Odrzucaj wszystkie mieszkania zastępcze, które znajduje Ci wierzyciel.

16'. Miej pretensje do wszystkich, że nie masz gdzie mieszkać.

17. Powiadom media, że wierzyciel odciął Ci prąd, wodę, gaz, telefon, czy internet - w końcu jego obowiązkiem jest płacić za Twoje zużycie!

18. Złóż skargę na pełnomocnika wierzyciela, na funkcjonariuszy Policji i komornika za prawidłowo prowadzone postępowanie.

19. Wyślij pismo do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka o to, że Policja, wierzyciel, jego pełnomocnik, komornik i sąd są w zmowie i chcą zrujnować Ci życie.

20. W przeddzień eksmisji wysmaruj kałem ściany i drzwi, wybij okna, oddaj mocz wszędzie, gdzie się da, zniszcz wyposażenie mieszkania i wyrwij klamki.

21. Próbuj zastraszyć wszystkich groźbą popełnienia samobójstwa. Miej pretensje, że zamykają Cię na obserwacji w psychiatryku.

22. Próbuj oddać wierzycielowi pieniądze wydrukowane na drukarce atramentowej - na pewno się nie zorientuje.

23. Gdy dowiesz się, że sprawa trafiła do komornika, spróbuj wszystko przepisać na rodzinę, albo wszystko sprzedać. Miej pretensje, że pełnomocnik wierzyciela stosuje skargę pauliańską.

24. Oferuj wierzycielowi stosunek seksualny, jako sposób na zwrot długu nawet, jeśli dług przekracza 10.000 zł.



Uprzedzając pytania - dziś dłużnik już wypieprzony z mieszkania i jest święty spokój. Wszystko wyprostowane :)
Nie było, bo własne :P

nopel

2015-03-24, 20:54
Świetne.
Swoją drogą, mam w rodzinie kogoś związanego z wynajmem mieszkań.
Nasz kraj jest taki chory, ze tak naprawdę, jeśli koleś nie płaci należnej opłaty za wynajem, nawet nie ma jak go wywalić tak na dobrą sprawę

Smutas

2015-03-24, 21:00
I do kogo te żale? Równie dobrze można napisać podobną listę stosowanych chwytów przez oszustów niby to "ściągających długi". Sam mam znajomka, który ponad 5 lat się męczył, bo ktoś zaj***ł jego dane osobowe i wziął niewielki kredyt na jego nazwisko.

JA...........or

2015-03-24, 21:01
Dlatego rozwiazanie jest proste, zapie**ol ciagnik Sasiadowi.
Niczego sie nie spodziewa, o niczym nie wie.
Generalnie komornicy to mendy.
Zanjomy znajomego jest komornikiem ostatnio kupil sobie dzialke za 2,5 mln Zl, bo cos z kasa trzeba robic, aby nie lezalo za duzo.

Ha...........ng

2015-03-24, 21:02
To już wiem co mnie czeka, gdy po mnie przyjdą :amused:

Rev81

2015-03-24, 21:08
Bardzo fajny temat. Trzeba zmienić opinię społeczeństwa, że podczas zajęcia majątku dłużnika to on jest poszkodowany. Zdecydowanie powinniśmy trzymać stronę wierzyciela, który musi opłacić działalność komornika, bo dłużnik uchyla się od wykonania prawomocnego wyroku.

@JADoktor Czyli uważasz, że to "wina" komornika, że dużo zarabia? :D No bo przecież nie dłużników, którzy lekkomyślnymi decyzjami utrzymują stale wysoką liczbę egzekucji.

Sebawoseba

2015-03-24, 21:35
25. moglem wykorzystac punkt 24. :D

Sz...........an

2015-03-24, 21:48
A jak to jest z tą upadłością? Znam przypadek, gdzie biedna zadłużona kobieta nie mająca z czego żyć i spłacać długu po prostu ogłosiła upadłość. Sąd to uznał i zaczyna życie od nowa bez długów.

QuaPL

2015-03-24, 21:57
A gdzie, że należy prosić Ikonowicza i antifę o blokowanie przejścia? :)

Sz...........an

2015-03-24, 22:00
Rev81 napisał/a:


@JADoktor Czyli uważasz, że to "wina" komornika, że dużo zarabia? :D No bo przecież nie dłużników, którzy lekkomyślnymi decyzjami utrzymują stale wysoką liczbę egzekucji.



Komornicy często zarabiają naginając prawo. Np. często nie pouczają osób w swoich pismach, że powinny na pismo odpowiedzieć w ciągu siedmiu dni od otrzymania pisma. Ktoś kto się nie zna na tym i nie odpisze, bo wie, że nie jest nikomu nic dłużny i nie poświadczy tego na piśmie komornikowi dostaje karę za to, że nie odpowiedział. Kara to 2000zł.

Komornicy ogólnie często działają na granicy prawa i często robią coś co nie powinni, ale robią to pod płaszczykiem prawa...

JA...........or

2015-03-24, 22:55
Oczywiscie ze komornicy naciagaja prawo, moj kumpel dzieki temu koledze kupil sobie dobrych pare lat temu Saaba 9-3 Aero 2-3 letniego wartosc rynkowa byla ok. 50 tys on kupil za niecale 30 tys. i dobry samochod a nie kreconego Mirka.

Gr00baz

2015-03-24, 22:57
@Szeryfian to idź zapie**alać jako komornik jak tyle płacą bo nie wiem jak ty, ale mi się by nie chciało użerać z patusami, psycholami i całym wachlarzem innym przychlastów, którzy za wszelką cene nie chcą oddać pieniędzy. Ja bym pewnie po dwóch dniach nie wytrzymał i kogoś zabił ^^

Dura_Lex_Sed_Lex

2015-03-24, 23:02
z eksmisjami tez piekna dziura w prawie. zakaz eksmisji na bruk os.bezrobotnej... brawoooo, nagle kazdy z zadluzonym mieszkaniem traci prace,

wiem, ze lokale socjalne.to czesto dziury, gdzie bym nie.zostawil psa na noc, ale...

swoja droga, to z naglasnianiem w tv jakas moda? mnie juz z 3x pytali ludzie, czy warto pisac.do Jaworowicz

zincum

2015-03-24, 23:15
No to cię k***a zapie**olę. Ustawowy podział spadku, ja zdawałem broń. Co mi polecisz, jak reszta spadkobierców ma mnie w dupie a opłaty po to roku "lecą na mnie". Policja wali w ch*ja, takie pseudo prawniki walą w ch*ja?

Co oznacza według jakiejś tam ustawy wejście w posiadanie?

Ja nie wchodziłem w nic. Wiedziałem, że coś tam jest. Znalazłem klucze, zawiozłem to na WPA. Jak taki jesteś mądry to powiedz mi jedno, dlaczego mnie te j***ne psy chcą obciążać? Skoro spadkobierców jest łącznie 4. A ja k***a zdałem, bo w dupie to miałem. Cała reszta też o tym wiedziała...

To jest pie**olony debilizm tego kraju. Najpierw k***a te łajzy, które powinny wiedzieć co kto ma - nie wiedzą. A jak się k***a dowiedzą, to mogą szpanować. Gdzie łajza nie chodził, niczego nie sprawdzał od lat. Ale na dupie raz na dwa dni wygodnie siedzieć.

sp***olony kraj. Jak ktoś chce wiedzieć coś więcej - zapraszam na PW. Bo to do ch*ja niepodobne. Policja sobie siedzi, wyznacza dni, każe mi dzwonić do dyżurnego, dzielnicowego a teraz jest niewinna...

tranzystor

2015-03-24, 23:15
nopel napisał/a:

Świetne.
Swoją drogą, mam w rodzinie kogoś związanego z wynajmem mieszkań.
Nasz kraj jest taki chory, ze tak naprawdę, jeśli koleś nie płaci należnej opłaty za wynajem, nawet nie ma jak go wywalić tak na dobrą sprawę



Kraj jest chory, ale członek Twojej rodziny kiepsko napisał umowę najmu, albo konsultował ją z kiepskim prawnikiem.