18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Dług USA

TheColt • 2013-01-13, 03:05
Ciekawa wizualizacja zadłużenia USA

sanger

2013-01-13, 03:17
Macie swój socjalizm i politykę zadłużania się... co roku generujemy kolejne 30 mld złotych dziury budżetowej. Czy naprawdę musimy zbankrutować by ludzie wreszcie dostrzegli że życie na kredyt i z ręką wyciągniętą po pomoc do państwa jest złe.

Hada Gronkowiec-Lincz

2013-01-13, 03:39
A u nas wcale nie jest lepiej. I to już na niższym szczeblu. Przykład mojego miasta:
Wydatki planowane na 2013 rok - 76 mln zł. Dochody - 63 mln. No k***a! 13 mln w plecy? Takie imbecyle własnie rządzą w naszych miastach. Naj***ć długu, a ch*j tam niech następny spłaca, za 4 lata kończy mu się kadencja, to nie będzie już jego problem. Nie mówiąc już o tym, ze mało kto wykorzystuje szanse rozwoju miast. Kolejny przykład. Zrobiono badania, które wykazały, ze pod miastem są duże źródła geotermalne, odwierty miały powstać niedaleko ciepłowni. ch*ja powstały! Władze miasta jeszcze w tym samym roku sprzedały teren pod budowę Polo Marketu. Takie kwiatki znajdziemy w każdym mieście. Powinno się takich sk***ysynów rozstrzelać pod ratuszem, pod sejmem, pod Pałacem Kultury, przy wszystkich mieszkańcach za złodziejstwo i j***nie ludzi w dupę, a do całej reszty profilaktycznie napie**alać śrutem po tych tłustych dupach, żeby wiedzieli, że to oni są dla nas, a nie my dla nich. Cieple posadki k***a tylko dla rodziny, a reszta zdycha z głodu. k***y j***ne.

wd...........ek

2013-01-13, 08:27
Państwa się zadłużają podobnie jak miasta w mieście wybiorą prezydenta czy burmistrza i bierze kredyty ,chce się wykazać remontuje drogi wymienia kostke remontuje budynki,ludzie widzą że się stara więc wybierają go po raz drugi tylko nie wiedzą ze miasto zadłuża ,potem będzie nowy burmistrz będzie musiał podniesć podatki żeby spłacić poprzednika a ludzie co za h*j jak on rządzi że nic nie buduje a podnosi podatki tylko nie wiedza że to poprzednik załatwił budżet tak samo jest na szczeblu państwowym

lakes666

2013-01-13, 09:58

nie wydaje mi się by zwykli ludzie się tak zadłużali i tak uważam ze zadłużenia generują giełdy i maklerzy grając wirtualnymi pieniędzmi bo debet milionerów trzeba na kogoś zwalić.

black88

2013-01-13, 10:03
W Polsce mogła by być podobna wizualizacja tyle że wokół pałacu kultury

dr...........u1

2013-01-13, 10:18
Zadlużenie sieci biedronka wobec klientow :D "Moge byc winna grosika?"

go...........ek

2013-01-13, 10:35
zaraz wypowiedzą wojnę dla całego świata i zadłużenie zniknie:)

moonmaker05

2013-01-13, 10:37
Noo a amerykanie chca jeszcze gwiazdy smierci.....

thez

2013-01-13, 10:39
Ja pie**ole. Nie znam się na ekonomii to prawda. Ale k***a, skoro wszyscy są zadłużeni to czy coś tu k***a nie jest czasem nie tak? No do ch*ja pana, rozumiem, że jakiś kraj jest zadłużony bo pożyczył kasę od innego bo mu coś ch*jowo poszło. Ale skoro wszyscy są zadłużeni, to wobec kogo? Banku Światowego? Jeśli tak to skąd ta k***a ma pieniądze, żeby zadłużać kraje, jeśli nie od tych krajów właśnie?

Bycie zadłużonym musi być w ch*j opłacalne skoro wszystkie kraje się tak ładnie zadłużają.

Chleb razowy

2013-01-13, 10:45
@up Zadłużenie ma w większości charakter kredytowy, a nie pożyczkowy. Udzielanie kredytu polega na wykreowaniu odpowiedniej ilości pieniądza przez jakąś instytucję bankową (w różnych krajach są one inaczej postrzegane i działają na innych zasadach). Banki udzielając kredytu nie dają pieniędzy, które mają, lecz tworzą pieniądze na rachunku kredytobiorcy. Ten zaś musi je później spłacić na rachunek banku.

avocado20

2013-01-13, 11:09
Dług wielki, jak cholera, ale ja patrzę na bankructwo USA (na pewno ono nastąpi w ciągu kilkudziesięciu lat) jak na niesamowitą szansę. Wyobraźcie sobie giełdę - po takich informacjach dobre spółki, na które dług USA nie ma wpływu - chociażby te, których rynek obejmuje Chiny - będą śmiesznie tanie, przez co będzie można zbić niesamowity majątek kupując akcje. Podobna sytuacja była na mniejszą skalę w 2009 roku, kiedy Polska spółka KGHM kosztowała 20 złotych za akcje, chociaż problemy miała niewielkie z rynkiem zbytu - dzisiaj kosztuje bodajże 180 złotych za akcje. Do dzisiaj pluję sobie w twarz, że wcześniej nie zainteresowałem się Buffettem i jego radą "kupu, gdy leje się krew"

Damianix

2013-01-13, 11:20
W moim mieście wybudowano wyj***ną w kosmos przychodnie. 2 piętra, ze 100 pomieszczeń. Jak zwykle gówno z tego wyszło, lekarzy z 4, nikt nie chce przyjść na prywatną praktykę, bo im się nie opłaca. Wiocha 8 tys. mieszkańców, a przychodnia wyj***na jak dla 50 tys. Burmistrz po całym mieście nawpie**alał tablice, że za wybudowanie tego gówna dostał nagrodę. Kolejny przykład, wybudowanie nowego mostu donikąd. Most z jednej strony ma asfaltową drogę z jednej strony, z drugiej drogę na off-road. W gazecie napisane, że ile to burmistrz wybudował mostów w gminie. Impreza za 5 tys. zł na otwarcie mostu musiała być. Zwolnienie księgowej na 2 miesiące przed emeryturą i zatrudnienie kuzynki to nie problem. Idiotyzm k***a.

!Timon

2013-01-13, 11:26
@Damianix

Lekarzom opłaca się prywatna praktyka jak najbardziej tylko nie opłaca się praca na zadupiach bo wszystkie szkolenia masz w dużych miastach ;)