18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Czym się różni śmierć Zyda od śmierci Polaka?

Tumislav • 2012-03-16, 16:47
Nie wiem jak bardzo trzeba być ograniczonym i stronniczym żeby wypowiedzieć tak durne słowa.

Kondra

2012-03-17, 17:17
Obraź Polaka - spoko
Obraź Żyda - jesteś pie**olonym antysemitą, Żydzi zaplują Cię jadem i w ogóle powinieneś pójść siedzieć za taką zniewagę.

kaiel

2012-03-17, 17:18
jakie ta pani prof.? ma nazwisko ,bo nie widać
sam fakt w jakiej telewizji to puszczają wszystko tłumaczy.
Gminy żydowskie składają ponad 5000 wniosków (rocznie) o zwrot mienia.
Po co było ich ratować ?

michaelz

2012-03-17, 17:21
Wypowiedź wyrwana z kontekstu, więc nie widzę powodów, żeby aż tak ją przeżywać. Jak wiadomo (niestety nielicznym), selekcją emitowanego przekazu można równie sprawnie manipulować co samymi informacjami.

Oto co znalazłem na wiki:

wikicytaty napisał/a:

Żydzi nie byli ludźmi w oczach tych, którzy ich łapali, więzili, wiązali im ręce i zawozili na posterunek. To jest problem, ten brak szacunku i ta pogarda, która ich otaczała, osamotnienie. Myślę, że to było zderzenie się dwóch zupełnie różnych płaszczyzn. Ta śmierć żydowska wynikała z całkowitej niemożności porozumienia. Dla Polaków [wymordowanie Żydów] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z najwyższym, czy nie wiem, w jaki sposób oni przeżywali tą śmierć.

Źródło: Kropka nad i, TVN24, 9 lutego 2011



Z drugiej strony, cytat na wiki równie dobrze być spreparowany, o czym świadczy dopisek ujęty w klamrach. Niemniej jednak, pani "profesor" - a raczej wyjątkowo wredne cipsko - znana jest ze swoich antypolskich dyrdymałów na żenująco niskim poziomie, dlatego radzę ją po prostu ignorować - przynajmniej do czasu, gdy będzie ją można bezkarnie powiesić na latarni.

Zainteresowanych odsyłam na stronę http://pl.wikiquote.org/wiki/Barbara_Engelking-Boni, gdzie można znaleźć więcej "patriotycznych" kwiatków pani prof.anki.

kokinosz

2012-03-17, 17:22
@ Velture - skąd bierzesz takie pierdoły, że najwięcej Rumunów zginęło w obozach... Rumuni byli sprzymierzeni z Hitlerem. Chyba, że chodzi Ci o Cyganów... ale ich zginęło mniej niż Żydów. Na jakie dane się powołujesz, czy po prostu ssałeś sobie palca i na to wpadłeś?

Bzyk669

2012-03-17, 17:26
Antysemityzm nie wziął się z powietrza, czy dlatego, że jakiemuś poj***nemu Hitlerowi upie**oliła się nienawiść do starozakonnych semitów, ani też nawet dlatego, że są oni obcy kulturowo dla wszelkich ludów Europy. Stosunek Żydów do innych ludów był naznaczony przekonaniem o własnej wyższości jako narodu wybranego, poza tym Żydzi, jak wszyscy semici, mieli skłonność do gromadzenia pieniądza, bogacili się jako kupcy kosztem ludności wśród której żyli, co wzbudzało jej zrozumiałą niechęć i zazdrość. To w pewnej mierze wyjaśnia wszelkie wysiedlenia i pogromy żydowskie, które miały miejsce od Hiszpanii po Rosję na przestrzeni wieków. Poza tym trzeba pamiętać, że Arabowie to też Semici i aż tak bardzo się od Żydów nie różnią...

Ra...........or

2012-03-17, 17:26
Cytat:

artur_sz13 napisał/a:

Cytat:

Według Youtuba to Barbara Engelking Boni- żona ministra Boniego (PO)





Ciekawe czy żoneczka Boniego wie, że do programu zaprosiła ją TW Stokrotka, która na polecenie esbecji dała mu dupy




HA HA HA

Chyba najlepsza rzecz jakiej do tej pory dowiedziałem się czytając to forum. Pokaż mi źródło tej informacji jak będzie wiarygodne postawie ci z 10 piw nawet.

kokinosz

2012-03-17, 17:32
Piosenki: Umówiłem się z nią na dziewiątą; Sex appeal; Tylko we Lwowie; Ach jak przyjemnie; Ach śpij kochanie; Już taki jestem zimny drań; Miłość ci wszystko wybaczy. Scenariusze do takich przedwojennych filmów, jak: Piętro wyżej; Królowa Przedmieścia; Włóczęgi, Paweł i Gaweł, Zakazane piosenki, Hallo Szpicbródka, Nikodem Dyzma. Książki czy wiersze: Kaczka dziwaczka; Akademia Pana Kleksa; Lokomotywa; Rzepka;

To Emmanuel Szlechter, Henryk Wars, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Ludwik Starski. To wszystko byli polscy Żydzi. Jak i wielu innych. Żydzi, mieszkający w Polsce. Stworzyli kulturę międzywojenną, tak szanowaną i wykonywaną przez artystów polskich, niezależnie od tego, czy byli katolikami, czy Żydami. Do tej pory się to ogląda, słucha, śpiewa, czyta, słucha. Wszyscy się na tym wychowywali i to polscy Żydzi byli mistrzami języka polskiego.

Tumislav

2012-03-17, 17:37
michaelz napisał/a:


Oto co znalazłem na wiki:

Z drugiej strony, cytat na wiki równie dobrze być spreparowany, o czym świadczy dopisek ujęty w klamrach. Niemniej jednak, pani "profesor" - a raczej wyjątkowo wredne cipsko - znana jest ze swoich antypolskich dyrdymałów na żenująco niskim poziomie, dlatego radzę ją po prostu ignorować - przynajmniej do czasu, gdy będzie ją można bezkarnie powiesić na latarni.


Idąc takim tropem myślenia można uważać, że pani profesor jest tępą dzidą. Jeśli myśli, że skoro śmierć Polaków nie była czymś metafizycznym to pewnie byli niewierzący, a wszyscy chyba dobrze wiemy z jaką religią Polacy się utożsamiali i co się dzieje z duszą katolika (idąc tropem religijnym) po śmierci.

michaelz

2012-03-17, 17:47
@Tumislav
Tyle że fragment cytatu, który podkreśliłem sugeruje, że ona mówi o polakach, którzy zabijali żydów.
Dlatego wziąłem pod uwagę, że cytat na wiki może być zmanipulowany (choć nie musi) - bowiem był przez kogoś edytowany, o czym świadczy dopisek w klamrach [wymordowanie Żydów]. Nie znamy całości wypowiedzi, a jedynie fragment, więc nie wiemy czy ona porównuje śmierć polaków i żydów (co można wywnioskować wypowiedzi), czy mówi o zabijaniu żydów przez polaków (co zaznaczono na wiki).

anonymousm

2012-03-17, 17:51
Kobieta mówi tylko i wyłącznie o śmierci Żydów, nie mówi nic o śmierci Polaków. Mówi, że Żydzi byli odosobnieni w śmierci. Polacy, którzy byli jej świadkami, współczuli im, jak każdemu człowiekowi albo każdej umierającej istocie. Nie był to dla nich jednak koniec świata. Dla Żydów był to armagedon, apokalipsa, najbardziej wstrząsajace wydarzenie w dziejach.

sa...........os

2012-03-17, 18:04
Gadka wycięta z kontekstu. Nie wiem o ch*j chodzi.

Tumislav

2012-03-17, 18:05
@michaelz
Rozumiem cie. Tak czy inaczej jeśli uważa śmierć Polaków za coś biologicznego LUB jeśli chodziło jej o pomoc Polaków w więzieniu Żydów to jest albo antypolonistką uważającą Polaków za zwierzęta albo egoistyczną antyponistką, która myśli, że wszyscy Polacy byli przeciwko nim.

adiemus36

2012-03-17, 18:08
cilofan napisał/a:

Piosenki: Umówiłem się z nią na dziewiątą; Sex appeal; Tylko we Lwowie; Ach jak przyjemnie; Ach śpij kochanie; Już taki jestem zimny drań; Miłość ci wszystko wybaczy. Scenariusze do takich przedwojennych filmów, jak: Piętro wyżej; Królowa Przedmieścia; Włóczęgi, Paweł i Gaweł, Zakazane piosenki, Hallo Szpicbródka, Nikodem Dyzma. Książki czy wiersze: Kaczka dziwaczka; Akademia Pana Kleksa; Lokomotywa; Rzepka;

To Emmanuel Szlechter, Henryk Wars, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Ludwik Starski. To wszystko byli polscy Żydzi. Jak i wielu innych. Żydzi, mieszkający w Polsce. Stworzyli kulturę międzywojenną, tak szanowaną i wykonywaną przez artystów polskich, niezależnie od tego, czy byli katolikami, czy Żydami. Do tej pory się to ogląda, słucha, śpiewa, czyta, słucha. Wszyscy się na tym wychowywali i to polscy Żydzi byli mistrzami języka polskiego.



Wszystko ładnie, wszystko pięknie, tylko nie zapomnij o tym, kiedy znowu żydzi zaczną ludzi(polaków) na bruk wyrzucać z ich mieszkań jak w latach 30 (?) z tekstem "Wasze ulice nasze kamienice". Dziwisz się, że antysemityzm jest ? Bo ja nie. Łódź to kolebka żydostwa, a niestety mam przyjemność mieszkać w pobliżu.

kokinosz

2012-03-17, 18:38
@ adiemus36 - Kto kogo wyrzucił na bruk? Zajmowałem się historią, dokumentacją. Nawet wśród wiekowych osób z mojego otoczenia. Nikt nie znał takiego przypadku. Zobacz, ilu Polaków wyrzuca Polaków na bruk. Podaj jakieś fakty, ilu kogo i za co wyrzuciło na bruk, nie zaś wywijasz jakimiś sloganami, które właśnie ze względu na brak poparcia w faktach nazywane są antysemityckimi, jeśli te slogany uderzają w Żydów. Wiesz, zawdzięczamy Żydom więcej niż Ci się wydaje. Zazdrość, niezrozumienie, zawiść - podstawa antysemityzmu. Jak i nieznajomość, stereotypy, uogólnienia - przyczyną złych opinii na temat Polaków za granicą. Podawaj fakty, a nie jakieś wymysły. Znam sytuacje opisane przez Polaków, gdy ktoś doniósł Niemcom o kryjówce Żydów, tylko po to, by szukać, czy nie ma tam złota... Doniósł Nazistom. Okupantom, oprawcom, którzy wymordowali tylu wybitnych Polaków. Czy to pochodzenia Żydowskiego, czy katolików, czy innych. To była zdrada. To byli zdrajcy, i to z jak niskich pobudek. P.S. Łódź nie jest kolebką. Sprawdź znaczenie słowa "kolebka" i zajrzyj do historii...

Tumislav

2012-03-17, 18:42
@cilofan Problemem tak naprawdę nie są Żydzi jako Żydzi ale Żydzi syjoniści. Często jest to mylone.