18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czym się różni śmierć Zyda od śmierci Polaka?

Tumislav • 2012-03-16, 16:47
Nie wiem jak bardzo trzeba być ograniczonym i stronniczym żeby wypowiedzieć tak durne słowa.

mesiash

2012-03-16, 16:53
Autorze, proponuję kursy czytania/słuchania ze zrozumieniem. Nawet ciężko mi wytłumaczyć jak bardzo źle to zinterpretowałeś.

Tumislav

2012-03-16, 17:07
"Śmierć dla Polaków była to kwestia biologiczna, naturalna - śmierć jak śmierć a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, metafizyka". Popatrz, przepisałem to, co wypowiedziała a dalej nie rozumiem, że źle zinterpretowalem jej wypowiedź. W takim razie jak Ty to zrozumiałeś?

~Velture

2012-03-16, 17:21
Pewnie ,że śmierć dla żydów to była tragedia. Wiedzieli ,że pojdą do piekła za te wszystkie kurestwa ,które zrobili za życia (tak wiem k***a ,że żydzi nie wierzą w piekło...)

Poza tym wracajac do filmu to wiekszych bzdur dawno nie słyszałem... Żydzi tacy już są i tyle. Karalucha nie zmienisz w motyla. Taka ich natura ,że mają się za lepszych od wszystkich. Szkoda ,że na ulicy to to chodzi ci z łbem spuszczonym w dół i patrzy sie na koncowki swoich butów ze strachu. Strachliwi są. Czują się tylko mocni jeśli jest na jakimś wysokim stanowisku i ma pod sobą goja i go jebie i czuje sie mocny wtedy (ale do czasu bo w koncu goj nie wytrzyma i jak jebnie takiego parcha w pysk to sie robi potulny jak baranek) albo przy policji.

Też mnie wk***ia ciągle pie**olenie o 2giej wojnie światowej przez zydow w kontekscie obozów koncentracyjnych i wciskanie bzdur ,że wlasciwie tylko żydów tam umieszczano i zabijano. Wcale nie. Najwięcej było rumunów, poźniej polaków a dopiero żydzi.

Kriski

2012-03-16, 17:25
Polak umiera tak zwyczajnie, umiera i tyle .
Parch to co innego, on odchodzi do boga w pełnej chwale i w blasku .

TheByQ

2012-03-16, 17:33
Teoretycznie każda interpretacja jest dobra. Ale nienawidzę tego ch*jowego uczucia gdy nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co chodzi.

Gruby84

2012-03-16, 17:52
Jak mawiają żydzi "Ja araba pif paf" A ciebie? "A mnie za co?".

artur_sz13

2012-03-16, 17:57
Według Youtuba to Barbara Engelking Boni- żona ministra Boniego (PO)

http://www.rp.pl/artykul/552823.html

Cytat:

Jeden z czołowych izraelskich duchownych porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych

Rabin Owadia Josef to nie tylko powszechnie szanowany kapłan, ale także polityk. Jest duchowym przywódcą religijnej partii Szas wchodzącej w skład obecnej koalicji rządzącej. Rabin znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak tym razem – zdaniem większości Żydów – grubo przesadził.

Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie – podkreślił. Potem porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych.

Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego? – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.

Jego słowa zostały nagrane ukrytym mikrofonem i wyemitowane przez izraelską telewizję Channel 10. Wywołały zdumienie i oburzenie w Izraelu.


I na dole jeszcze znalezione w paru miejscach (nie wiem czy autentyczne ale póki co na żadnej stronie nikt nie powiedział że są to fake'i) cytaty z Talmudu

Cytat:

Talmud jest uporządkowanym zbiorem praw religijnych, opartych na rozważaniach rabinów żyjących między III w. p.n.e. a VI w. n.e. Ścisłe przestrzeganie wielu nakazów mojżeszowych zapisanych w Torze nie było technicznie wykonalne po zburzeniu Świątyni Jerozolimskiej i dlatego rabini musieli ustalić wiążące dla wszystkich żydów religijne zasady życia w warunkach wygnania.

Talmud szczególnie definiuje wszystkich, którzy nie są Żydzami, jako nie-ludzkie zwierzęta.

Erubin 21b.

Ktokolwiek nie słucha rabinów zasługuje na śmierć i będzie ukarany przez poddanie gotowaniu w gorących benach w piekle.

Moed Kattan 17a.

Jeżeli Żyd jest skuszony by czynić źle, powinien pojechać do miasta tam, gdzie nie jest znany i tam robić źle.

Żydzi są boscy:

Sanhedrynu 58b.

Jeżeli poganin (nie-Żyd) uderza Żyda, goj musi być zabity. Uderzyć Żyda to jest to samo, co uderzyć Boga.

Jest w porządku oszukać Gojów:

Sanhedrynu 57a.

Baba Kamma 37b.

„Jeżeli wół Izraelity ubodzie woła Kananeńczyka nie ma żadnej odpowiedzialności; ale jeżeli wół Kananeńczyka ubodzie woła Izraelity, zapłata ma być w pełni.”

Żydzi mogą kraść od Gojów:

Baba Mezia 24a.

Jeżeli Żyd znajduje przedmiot zgubiony przez goja („pogański”), to nie musi on być zwrócony. (Potwierdzony też w Baba Kamma 113b).

Sanhedrynu 76a.

Bóg nie będzie oszczędzać Żyda, który „poślubia jego córkę starcowi albo bierze żonę dla jego syna niemowlęcia albo zwraca zgubiony artykuł gojowi (Cuthean) … ”

Żydzi mają okradać i zabijać Gojów:

Sanhedrynu 57a.

Kiedy Żyd zamorduje goja („Cuthean”), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie od goja, może sobie zatrzymać.

Baba Kamma 37b.

Goje są poza ochroną prawa i Bóg „wystawił ich pieniądze Izraelowi”.

Żydzi mogą okłamywać gojów:

Baba Kamma 113a.

Żydzi mogą użyć kłamstw („wybiegów”) by oszukać goja.

Nie-żydowskie Dzieci PODLUDZKIE:

Yebamoth 98a.

Wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami.

Abodah Zarah 36b. Nieżydowskie dziewczyny są w stanie nieczystości (niddah) od urodzenia.

Abodah Zarah 22a 22b.

Goje wolą seks z krowami.

Sanhedrynu 106a. mówi:

Matka Jezusów była prostytutką: „Ona, która była potomkinią książąt i gubernatorów, uprawiała nierząd ze stolarzami”.

Też w odnośniku #2 do Shabbath 104b jest stwierdzone, że w „nie cenzurowanym” tekście Talmudu jest napisane, żę matka Jezusa, „Miriam fryzjerka,” miała stosunek seksualny z wieloma ludźmi.

Sanhedrynu 43a. mówi:

Jezus („Yeshu”, „Nazareńczyk”) był skazany ponieważ stosował w praktyce czary.

Gittin 57a. mówi:

Jezus gotuje się w „gorącym ekskremencie”.

Sanhedrin 57a

Zyd nie powinien placic gojowi za prace

Kiedy zyd zabije goja nie podlega karze smierci. To co zyd ukradnie gojowi moze zatrzymac dla siebie


silverrose

2012-03-16, 18:17
No co, dobrze gada, tylko zle to ujela, powinno byc tak:
"Smierc dla polaka to poprostu smierc, a dla zyda to sublimacja"
:nazimaja:

ala963

2012-03-16, 18:44
końcówka wypowidzi ,,czy, nie wiem w jaki sposób oni przeżywali tą.. (śmierć)" nosz k***a mać, skoro nie wie to po h*j jape otwiera? skąd, k***a może wiedzieć czym była dla nich śmierć? albo dla Polaków? opowiedział jej jakiś umrzyk? wsłuchała się w wiatr?

artur_sz13

2012-03-16, 18:59
silverrose napisał/a:

No co, dobrze gada, tylko zle to ujela, powinno byc tak:
"Smierc dla polaka to poprostu smierc, a dla zyda to sublimacja"
:nazimaja:



Jedyny pożytek z tego komenta to taki że dzieci z gimnazjum raz na zawsze zapamioętają co to sublimacja dzięki tobie:)

Ale jeśli chodzi o merytorykę to lepiej tak nie pisz. Pamiętaj że za to można beknąć.. Niestety prawda jest taka że w Polsce bardzo łatwo być posądzonym o antysemityzm

ja...........ax

2012-03-16, 19:06
@up artur to naprawde fascynujące: powiedz mi jak myślisz jak długo zajęło by mi szukanie rasistowskich motywów, w polskich partiach (LPR była również w rządzie) takie kwiatki zdarzają się wszędzie, co talmudu to bardzo stara książeczka i jej ton jest odzwierciedlaniem sytuacji w jakiej był naród żydowski te teksy miały zapobiec mieszaniu się żydów z gojami i wynarodowienia ich kiedy byli w diasporze co do jezusa, był on z punktu widzenia żyda odstępcą i kłamcą gdyż mesjasz czy prorok może jedynie rozszerzać prawo a nie unieważniać stare, wiąże się to z wiarą w nieomylność boga, podawanie się za jego syna i również boga to dla nich jak nasikanie na obraz matki boskiej częstochowskiej

a gdybyś wpadł na pomysł oskarżania mnie o nie czystość rasową to dla twojej informacji jestem przedstawicielem typu nordyckiego a mój pradziadek był pod Stalingradem i napie**alał komunistów

a przyokazj ta c**a z filmiku pie**oli że aż się flaki przewracją

artur_sz13

2012-03-16, 19:26
Ej ale bez takich. Czy ja tu jakieś skrajne poglądy reprezentuje? Czemu jest atak na mnie od razu żeby zdyskredytować to co napisałem? Fakt faktem tak jest i tyle. I to pozostało u nich i nikt tego nei prostuje a wręcz przeciwnie potwierdzają. Ja jestem cały czas pod wrażeniem filmu gdzie na Wielkanoc w tamtym roku w jednym programów (chyba takim ortodoksyjnym) krzyżowali małpę o imieniu Jeszu i się z tego śmieli

ja...........ax

2012-03-16, 19:56
sory na sadisticu jest stanowczo za dużo ludzi skłonnych do obrażania wolałem się zabezpieczyć to nie było skierowane bezpośrednio do ciebie a raczej do ogólu oglądających. co do małpiki to skomentuje to cytatem z fraszki kraszewskiego "do króla" "prawdziwa cnota satyry się nie boi"

stery_srh

2012-03-16, 20:25
Ehhh... Tego aż nie warto komentować.